Диви шаран-даци...на рояци...;)

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Vesko1 »

Здравейте.
Малко закъснях с този репортаж...но тъй като ми е първия шарански излет за тази година на свободен водоем...не мога да не го споделя с вас,колегите от форума.
Захранката е повече от ясна...кисната царевица без никакви аромати в нея...натюр дето се вика :lol: Количеството...за целия излет около 15 кила.
Монтажите....2 вида-тези от снимките,едното с 3 зърна...другото с повдигач-фибран и 1 кукурузче на CUKK :lol: ...

Изображение

Изображение

Предварително захранихме мястото няколко дни преди риболова и в деня на риболова водоема ни посрещна ето така...тихо и спокойно ,като в Рая. :D

Изображение

Старите шаранджии са казали, че за един шарански риболов "двама са малко ,трима са много"...но ние бяхме трима с 2 лодки и бяхме решили дори и да нямаме удари ,поне купона да си направим и мохабета,дето има една дума...а и можехме докато чакаме да играем 3-5-8...а не Сантасе... :lol:
Първото денонощие се изниза без пипане от карп-ова риба,няколко морунажа и кленове ...което ни разваляше рахатлъка ,защото трябваше да нанасяме отново монтажите...
Привечер на втория ден извадих първия шаран...не беше нещо особено около 4,5-5 кила...но доста се поизпотих ,докато го докарам до кепа,поради нагъсто сложените ни стойки.Прекарах го между 2-те пръчки на първата стойка и там колегата го кепна..после внимателно го извадихме на брега.

Изображение

Настроението веднага се приповдигна...колегите се ухилиха,все пак първия див карп за сезона беше факт.А щом е клъвнал един...ще клъвне и втори.Както съм декларирал и в предишни рапорти...ние сме хора с висока БАНКЕТНА култура,алкохолно-независими...но сача и студената парцуца на водоема -нищо не може да я замени. Затова се отдадохме на ядене и пиене...да отпразнуваме първата победа за 2015-та на човека над...дивия карп... :fishing2:

Изображение
Третия ден беше голямото размазване...още 4 шарана се закачиха на нашите "ракетни установки".Шараните станаха общо 5...2бр по 5 кила,1бр-4кила и 2 тройки...Писахме на излета оценка 6+...а сега малко снимки ,за да не ви отегчавам с писане повече.Ще ме извините ,че снимките са резнати...но пазим местата от набезите на бракониери,за да предотвратим бъдещи набези...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Така завърши този излет ,хапнахме ,пийнахме...и някоя сгодна риба хванахме,беше абсолютен релакс.Пожелавам на всички шаранджии подобни и дори по хубави приятни изживявания,и късмета винаги да е на ваша страна,а ако късмета изневери...приложете майсторлък,сменяйте тактиката в движение и ще надхитрите "противника".

НАСЛУКА КОЛЕГИ!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
ico 0208
новобранец
новобранец
Мнения: 90
Регистриран на: Нед Ное 08, 2009 5:16 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от ico 0208 »

евала,големи сте :drinkers: :prayer: :prayer: :prayer:
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от ianimar »

браво колега,да питам тези бели пейзажи заради водоема лиса, ако е така до къде е докарахме да се пазим от бракониерите къде с ме хванали риба:supz:
Последно промяна от ianimar на Пон Юни 15, 2015 7:50 pm, променено общо 1 път.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Ачо ♣ »

Vesko1 написа:...но тъй като ми е първия шарански излет за тази година на свободен водоем.......
Поздравления, майсторе, за успешния старт !
Желая ти още по-хубави рибарски преживявания през сезона !
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
dirty
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Юни 09, 2015 12:50 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от dirty »

Страхотни диваци , евала :)
a4kata_88
новобранец
новобранец
Мнения: 98
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 2:54 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от a4kata_88 »

Страхотен репортаж и страхотни майстори . Успех през годината
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Красимир Атанасов »

Като го хванеш с две ръце това което се подава се нарича евала :D
Евала от мен за откриването на сезона и добрата компания.

пп.Деееееба и държавата ни до къде я докарахме хората да си режат снимките и да не може с целия си кеф да си споделят тръпката,баси и филма..........
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
batceco
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 232
Регистриран на: Вто Авг 14, 2012 1:48 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от batceco »

Браво, колега както винаги групата се представяте на високо ниво във всяко едно отношение :smt023 И аз мисля, до седмица-две да ги пробвам шараните :drinkers:
Аватар
Mr.Fish
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 155
Регистриран на: Съб Яну 08, 2011 11:02 am
Местоположение: Пловдив

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Mr.Fish »

Честно казано аз не разбирам защо трябва да се режат снимките. :shock: Щом е свободен водоем значи се знае за него. Друг е въпроса кой може да си позволи специализиран риболов на шаран с хранене и спускане на стръвта с лодка, та какво точно крие колегата аз не проумявам. :roll:
Перфектни шарани. Поздравления!
За Отечеството работя, байо! Кажи ти мойте и аз твоите кривини, па да се поправим и всички да вървим наедно. Дякон Игнатий
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от antivik »

Евалла Весе! Откри се сезона и ти ги подкара, ха така да ги караш цяло лято и да ни радваш :drinkers:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от antivik »

Mr.Fish написа:Честно казано аз не разбирам защо трябва да се режат снимките. :shock: Щом е свободен водоем значи се знае за него. Друг е въпроса кой може да си позволи специализиран риболов на шаран с хранене и спускане на стръвта с лодка, та какво точно крие колегата аз не проумявам. :roll:
Перфектни шарани. Поздравления!
Ами защото ако на някои места водоема е колкото един малко по - големчък гьол, тук язовирите са бая големчки и места по тях дал господ, обаче кои точно са дашните....те тук е ключа за бараката.
А разбере ли се в района, че еди - къде си излизал шаран, мястото веднага бива нападнато от всякаква навалица, прецапвано по нощите от мрежи, а и групи които заселват мястото с палатки, каравани, фургони, кемпери, хладилници, сателитни антени и....и...салтанати. Седят там постоянно, хранят го и си го предават на свои си хора, а простосмъртните въдичари, като автора на темата, де ходят по 1-2 човека и се подвизават по 2-3 дена, са поставени в ситуация да не могат стигна водата и да гледат отдалече, та за това е това рязане на снимките.
/Весе, извини ме, че отговорих вместо тебе./
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
gochev86
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 349
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 6:38 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от gochev86 »

"Колега" като си рязал ли рязал,барем да беше орязал 10-та та въдица.Или тя е била само за красота на стойката,при проста аритметика 3-ма човека с по 3 въдици =? Нека да оставя на ду.елизците да смятат.Само ти си знаеш дали е в разрез със закона или не,но аз не бих подкрепил този "Див див шаран".



П.п.Интересно ми е за тази въдица колко ли глупости(от сорта "ми чи тя си стои ве,без да във водата"и т.н.) ще се появят.
If we are what we eat, tomorrow I could be you.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от Vesko1 »

antivik написа: Ами защото ако на някои места водоема е колкото един малко по - големчък гьол, тук язовирите са бая големчки и места по тях дал господ, обаче кои точно са дашните....те тук е ключа за бараката.
А разбере ли се в района, че еди - къде си излизал шаран, мястото веднага бива нападнато от всякаква навалица, прецапвано по нощите от мрежи, а и групи които заселват мястото с палатки, каравани, фургони, кемпери, хладилници, сателитни антени и....и...салтанати. Седят там постоянно, хранят го и си го предават на свои си хора, а простосмъртните въдичари, като автора на темата, де ходят по 1-2 човека и се подвизават по 2-3 дена, са поставени в ситуация да не могат стигна водата и да гледат отдалече, та за това е това рязане на снимките.
/Весе, извини ме, че отговорих вместо тебе./
...само да добавя,опасявам се не толкова от конкуренцията рибари,колкото от токаджиите ,които са 2ма, 3ма наоколо,всеизвестни на цялата ни шаранджийска гилдия.... и слухтят като лисици.Затова ще ги режа снимките ,а като приключи сезона тогава ще ги публикувам в един цялостен обзор...ако има какво да публикуваме де....хахахахааа
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от indzaghi »

Като са известни на цялата гилдия,що не се обадите на когото трябва,да ги спешат,ами ще осакатяваш снимките.
indzaghi
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Нед Май 10, 2009 1:53 pm

Re: Диви шаран-даци...на рояци...;)

Мнение от indzaghi »

Като са известни на цялата гилдия,що не се обадите на когото трябва,да ги спешат,ами ще осакатяваш снимките.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”