Комунистически рибоци

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Комунистически рибоци

Мнение от Chromeo »

Здравейте, колеги :D На 9ти септември аз и моята възлюбена чествахме точно 2 години от нашата първа среща, по повод на което бях приятно изненадан с предложение от нейна страна да отскочим на яз. Бодрово за една нощувка на караваните. Принципно до сега на този язовир не съм хващал нищо по-съществено от шаранета между 1,5к-2.5кг. и някой заблуден амур до 3кг. но все пак щом е за риба, няма как да откажа. За да не ходя само на гости, от предния ден забърках спод микс от всякакви вкусотийки и си взех една тарелка пилешки дробчета(нали на тях ги хващат уж). Пристигаме на обяд, настаняваме се на най-отдалечената каравана в посока устието(пренасям багажа на 4-ри пъти :lol: ) и всеки започва приготовление за каквото му сака душата - някои започнаха да разпъват въдици, други да пускат лаптопи и да търсят Wi-fi :D
IMG_0068.JPG
IMG_0068.JPG (1.63 MiB) Преглеждано 3622 пъти
1.jpg
1.jpg (3.85 MiB) Преглеждано 3622 пъти
2.jpg
2.jpg (281.19 KiB) Преглеждано 3622 пъти
Оказа се обаче, че тоя прословут дроб няма как да го закача на куката, така че бързо приключих с него и окончателната формация беше топче Spicy Fish & Robin red ; SPECIAL GRASS CARP + една поп-ъп царевица; едни домашни топчета риба тон+пилешки дроб. Всичко това полетя към 70тия метър и започнахме да оправяме останалата част от багажа. По някое време пристигна една приятелска двойка, и съответно стойките стана 2 на брой и лаптопите също :D Колегата зачеса едни шаранета по 1- 2 кг. на фидера, та ме принуди и аз да си поиграя с моя. Обаче, от страната на булката взеха да се оплакват, че само с риба се занимавал :axe: , та се наложи да дам почивка на фидера и останах само със стойката, която упорито мълчеше.
Настана вечер, народа огладня и се запътихме към заведението да вечеряме. Хапваме си и си пийваме, обаче така да съм далече от сопите, не се чуват и не се виждат, някак си едно неприятно. Реших да се пусна до въдиците да видя кака е положението, още не съм изминал и половината път и дочувам много много познат звук и веднага върнах една предавка и бегом към стойката. Засичам, последва кратка схватка и в кепа се озова прилично шаране, а кантара показа 3.5 кг. Лакомника беше налетял на амурското топче. Хвърлих пак същото топче този път с надеждата, че ще си оправдае името и се върнах на масата. Поне още 2-3 пъти се връщах да проверявам въдиците, но само тишина. Към полунощ аперитивът взе да си казва дума и решихме да поспим вече. През нощта, започна да вали, ту спира, ту почва пак като цяло не спах много добре. Исках да спя от външния край на леглото, за да може да излизам аварийно ако клъвне, но не ми позволиха :( Към 7:30 отворих очи и гледам вънка вали, студено е, духа вятър викам си по-добре да си лежа на топло, ако има нещо ще се чуе. Към 8ч. дремех леко и изведнъж чувам как сигнализатора пищи на умряло :shock: Скачам от леглото и помитам всичко по пътя си няма одеала, чаршафи, врати, брави дрехи и други глупости. Вънка вятър, дъжд студ аз по боксерки хващам тая въдица засичам..... то мина през на колегата въдиците, та се наложи да въртя под и над тях, после пък мина през моите двете, после пък тръгна бясно навътре и пали аванса. 15-тина минути се морихме взаимно докато макарата да захапе от шок-лидера и за първи път да излезем лице в лице. Хубав, дълъг борбен амур се показа из мътните води, което ме наведе на мисълта, че още нищо не е приключило и бях прав, последваха още 2 пъти взимана на аванс и съответно още два пъти каране до брега. Викнах няколко пъти да излезе някой да го кепчоса - няма братче, всичко спи :roll: Взех кепа, понагазих във водата и на третия опит най-накрая влезе. Разбутах народа да стане, да ме снима и да се претеглим.
3.jpg
3.jpg (2.45 MiB) Преглеждано 3622 пъти
4.jpg
4.jpg (2.59 MiB) Преглеждано 3622 пъти
5.jpg
5.jpg (1.87 MiB) Преглеждано 3622 пъти
Кантара показа 10.300 кг., а стръвта на която удари беше Spicy Fish & Robin red, което си беше изненада тъй като на това топче само и единствено шарани съм хващал. Направих една кратка фото сесия и реших да взе да се измия и да се изсуша, че бяха мокър до кости и треперех от студ :lol:
Друг сериозен удар на последва до края на риболова, само абонатите на фидера останаха се отзовават. Към обяд повторих упражнението с багажа от миналия ден и по живо по здраво се прибрахме. Това е от мен, наслука колеги :wink:
catch a fish or die trying !!!
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Комунистически рибоци

Мнение от Петър Недев »

Супер рибок. Кеф е било.
Когато няма риба.......не кълве!
chlen
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 237
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2007 2:59 pm
Обратна връзка:

Re: Комунистически рибоци

Мнение от chlen »

Браво-хубава риба и добре разказано..
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Комунистически рибоци

Мнение от Bigmarlin »

Значи мурджо сака и на дъжд,супер.Екстра сте го направили!
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Комунистически рибоци

Мнение от hshopov »

Имаш дар слово и правиш много кадърно всичко. Голямо БРАВО.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Комунистически рибоци

Мнение от dunavski »

С момичета за риба не тръгвай по никакъв повод тази грешка съм я правил не веднъш хахахахха !!!!!!
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Комунистически рибоци

Мнение от Bigmarlin »

Хубавите жени са по добри рибари от мъжете....винаги хващат.Даже и без въдици :shock:
В интерес на истината има доста жени ,които се справят много добре с въдиците.Пък и са кадем .
Виждал съм го.
nedyalko1
новобранец
новобранец
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Май 18, 2009 9:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Комунистически рибоци

Мнение от nedyalko1 »

Chromeo написа:Към 8ч. дремех леко и изведнъж чувам как сигнализатора пищи на умряло :shock: Скачам от леглото и помитам всичко по пътя си няма одеала, чаршафи, врати, брави дрехи и други глупости. Вънка вятър, дъжд студ аз по боксерки хващам тая въдица засичам..... то мина през на колегата въдиците, та се наложи да въртя под и над тях, после пък мина през моите двете, после пък тръгна бясно навътре и пали аванса.
:lol: :lol: :lol: Направо изкърти :lol: :lol: :lol:
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Комунистически рибоци

Мнение от oneillbgm »

Хах, супер почивка. Момичетата са по-кадемлийки от мъжете.

А дробчетата се закачат на кука, но по сомският метод.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: Комунистически рибоци

Мнение от hshopov »

dunavski написа:С момичета за риба не тръгвай по никакъв повод тази грешка съм я правил не веднъш хахахахха !!!!!!
Нееема такова нещо...съпругата хвърля,кепва, свети,зарежда....помага,не ми е в тежест и най си обичам с нея за риба! :D
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: Комунистически рибоци

Мнение от doktora27 »

hshopov написа:Имаш дар слово и правиш много кадърно всичко. Голямо БРАВО.
Верно има дар слово колегата .
Поздравления и Благодарности за хубавия репортаж ! :wink:
Аватар
daniel defoe
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 942
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 1:42 pm
Местоположение: ДУХОМ В ГЕРМАНИЯ (ЗАПАДНА)

Re: Комунистически рибоци

Мнение от daniel defoe »

Разкошотия! Адмирации!
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
Изображение
Аватар
LSFC
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Юни 08, 2013 9:44 am
Местоположение: София

Re: Комунистически рибоци

Мнение от LSFC »

Браво за хубавата риба!
Иначе жените както са на кадем, така може да ти донесат и ебати каръка :lol: Забелязал съм, че когато съм на риба и ми позвъни жената, автоматично следва кълване. Последния път пак беше така. Както си говорим и фидера подскочи от стойката. Аз и изтрелях за стотна думите "кълве ми, след малко ще ти се обадя" и метнах телефона на страни, за да засичам. Както и да е, рибата я улових, но женичката се разсърди, че съм поставял рибите пред нея :( Еми много ясно, че е така :mrgreen: След това се изпокарахме, а минути по-късно си счупих върха на болонезата :lol: Сега съм решил като ходя за риба да не вдигам на никого :lol:
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Комунистически рибоци

Мнение от delio-haidutin »

браво за риболова. :fishing12: .Но не одобрявам определението на заглавието "комунистически".не е темата за обяснения ,но ме дразни с изкривяването на факти и история.имаше и Гнили работи ,НО в съпоставка със всичко случващото се от 26 г , НЕ е редно да оплюваме този строй , А ОЛИГАРХИЧНО-МУТРЕНСКИЯ ,да го тачим.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: Комунистически рибоци

Мнение от Chromeo »

delio-haidutin написа:браво за риболова. :fishing12: .Но не одобрявам определението на заглавието "комунистически".не е темата за обяснения ,но ме дразни с изкривяването на факти и история.имаше и Гнили работи ,НО в съпоставка със всичко случващото се от 26 г , НЕ е редно да оплюваме този строй , А ОЛИГАРХИЧНО-МУТРЕНСКИЯ ,да го тачим.
Темата е кръстена така заради съвпадението с датата, а не заради нещо друго :wink:
catch a fish or die trying !!!
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”