И с толстолоб ,не си капо.

Модератори: bobopeli, sapuna

delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

И с толстолоб ,не си капо.

Мнение от delio-haidutin »

при поредния няколко дневен риболов на "драгоево",от към "някаква си" риба не се капотирах.очаквах по-благосклонно време от последния ми излет( за резултата ще го спомена в П.П.),но пак случих на резки промени( не че не ги виждах в прогнозите ,но си мисля ,да са сбъркали с 1 ден :lol: ).понеделник ,един горещ ден ,вкарване на такъми,и всички салтанати,след обед имах вземане на едра каракуда на царевица на горна кука(2 въдици ги оставих с по 2 куки ,а другите 2 ,с долна на косъм),та си помислих ,че рибата е активна по дъното .Но уви,ни вопъл ,ни стон,по сред нощите имаше някакво оплитане на въдици с колега,2 от моите и 2 от неговите,и то моя и негова крайно лява ,с крайно дясна,и това беше за първите 24 часа.на другия ден ,явно емо чолаков ,реши да се доказва :lol: ,предизвика вятър и дъжд..имах една на спирала ,на дъно,с повдигачи :idea: ,за толстолоб ,и докато прибирах багажа да не се мокри ,стана изненада :D
6 кг -,е не е шаран ,но е риба,и не съм капо.мина и тази нощ спокойно и следващия ден,докато на колегите не им изсвири сигнализатора, а те си ловяха уклей.на пръв поглед показваше че не е шаран ,мислих си за кефал.в хода на действия се оказа пак толстолоб,но този път монтажа беше чисто шарански ,с царевичка и повдигач :shock: .е ,и те не са капо.в по-късните часове ,си затвърдих анти капото с един кефал ,около 0,6 кг,а вечерта е подпечатахме със скари-мари и т.н :drinkers: .в същото време ,"гнева" на емо чолкаов ,взе да се успокоява,вятъра поутихна и се изясни,и сутринта докато вкарвах монтажа за толстолоб( другите бях решил да не ги сменям),пию,пию....пию,заприлича ми на кефал или каракуда ,която не може да отмести 100 гр.тежест,но после последва по-сериозно вземане на аванса,и пак застой за секунди ,докато не се опъна влакното на ново.след засечката и лекото повеждане ,си мислих дали пак не се е набил,тъпият му толуб,но в същото време си мислих и за по-сериозен сценарий,на който съм ставал и друг път.лека полека не с много зор и напън ,рибата пое в посока свободна от всякакви въдици и чист бряг и захождаше към брега,докато на 30 м ,не се обърна ,и не се видя че е амур.така ,беше ясно че ще има борба,сам съм ,колегите не се виждаха никъде ,явно още бяха по бунгалата(свирнах няколко пъти).лека полека го докарах до брега ,но там му е силата,стремеглаво обръщане,аванса ,работи ,после пак ,и пак и пак,виждаше се че е голям .на пръв поглед бе минимум 10+,поне по дължината му ,но аз бях на по-високо ,та можеше и да е с по- големи кг-ми.обаче на поредното докарване до брега ,нещо се обърка и при зверското обръщане ,по незнайни причини ми скъса повода :evil: .оказа се че е взел на горна обикновенна кука с царевичка ,с монофил 0,30.ха сега да кажат "специалистите,",косъм ,косъм ,ама някой път рибата си сака друго :lol: ,и като опрекват ,че с 2 куки не се ловяло по 2 риби ,не са прави.значи само да спомена че горната кука е тип "хеликоптер" с подвижни стопери,и се придвижва до долната ,така че е изключено долната да се е закачила някъде.
така с "близане на рани" и разбор на ситуацията ,очаквахме нов развой на събитията,но пак този 'проклет' емо ,беше решил да променя времето.цял ден абсолютно нищо ,че и на колегите им спря и уклея да кълве,преди да снимам толстолоба ,пуснах кефала и каракудата ,а в този момент имах леко вземане пак на шаранските монтажи ,на същата въдица.е ,пак един кефал ,и пак на горна кука,и него го изпратих обратно,но забравих да му топна главата в ракия(според един виц) :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ,та това беше всичко за 3 дена.е шаран няма ,ама не съм капо.



п.п.за предходния излет,понеже нямах батерия на телефона и не можах да снимам,нямаше смисъл да пускам тема ,а имах един толуб -6+,и един Шаран 4,5 кг,няколко каракуди и няколко кефала и един изтърван толуб ,до брега.
Изображение140.jpg
Изображение140.jpg (268.21 KiB) Преглеждано 2149 пъти
Изображение141.jpg
Изображение141.jpg (304.66 KiB) Преглеждано 2149 пъти
Изображение141.jpg
Изображение141.jpg (304.66 KiB) Преглеждано 2149 пъти
Изображение110.jpg
Изображение110.jpg (365.84 KiB) Преглеждано 2149 пъти
Изображение110.jpg
Изображение110.jpg (365.84 KiB) Преглеждано 2149 пъти
Изображение110.jpg
Изображение110.jpg (365.84 KiB) Преглеждано 2149 пъти
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: И с толстолоб ,не си капо.

Мнение от Петър Недев »

Браво колега.Добре разказано.Хубаво място. Само че не съм съгласен с теб че е "изключено" 2-рата кука да се забие някъде. Даже е задължително че ще се забие,най малкото отвън на кепа когато го кепваш. Ами ако ти удари на долната,тази с хеликоптера как ще слеза надоло? Виждал съм горна кука забита в кеп,а на долната амурче 5-6кг. Никакъв шанс нямаше човека.Поздрави и наслука.
Когато няма риба.......не кълве!
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: И с толстолоб ,не си капо.

Мнение от delio-haidutin »

да ,колега,за забиване в кепа е напълно възможно,но предпочитам да поема тоя риск ,от колкото да не се реализира кълване.на другите 3 въдици нямаше горна кука ,с изключение на едната ,където се хвана каракудата и после я махнах, и тази ако я нямаше ,сигурно нямаше да имам и удар.не знам каква е причината ,да хареса тая кука ,на косъма бях само с 1 царевичка + повдигач умишлено ,а на другите съм с по 2.и друг път ми се е случвало ,амур да взема на обикновенна кука и затова продължавам с риска на 2-те куки. :)
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: И с толстолоб ,не си капо.

Мнение от pano64 »

:smt038
Изображение
Аватар
szipion afrikanski
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 570
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 1:58 pm

Re: И с толстолоб ,не си капо.

Мнение от szipion afrikanski »

Егати брътвежа
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: И с толстолоб ,не си капо.

Мнение от Sleepwalker_ »

Колега, каква такса искат на Драгоево? 10 кинта ли е още?
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”