Сърница-по празниците.

Модератори: bobopeli, sapuna

pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Сърница-по празниците.

Мнение от pavyan »

Докладвам,обаче без снимки,щото съм компютърен инвалид.Не че имаше кой знае какво за снимане,поне за колегите,които са ходили там.Всичко си е както си е било.Карам по ред-пътя е около 3часа,не е зле,с изключение на някои места преди Сърница и циганската махала на Велинград.Водата е спаднала доста,но и пред "Романтика" и пред Халил вода си има.Пристигнахме с жената на 19-ти към 19ч.Обиколих брега,сърце не трае :oops: ,и плана за риболов се избистри.Още от София бях решил да не ползвам захранка,а само бял,торен и щипоци.Който не знае,уклей и слънчевки дал Господ.Седнахме да вечеряме при Халил.Еми доста бедничко меню,плюс 2,50 за малка ракия.Бунгало за 4-ма-70лв.
Сутринта ставане,кафе,мотаене докато се приготви половинката и айде на брега под ресторантчето към 9ч.Нямаше никой,защото има пояс от водорасли около 1-2метра.Е да,ама теоритично рибата би трябвало да е там.Приготвям две плувки-една на бял,другата на щипок,слагам ги на 1.50-60 дълбочина и ги хвърлям пред водораслите.Почнаха да излизат костури,докато след десетина минути не закачих пастърва.На болото,основно №14,повод№ 12,кука№ 12.И като за капак,не си бях взел кепа.Рибата беше около кило,ама бясна та бясна.То в ляво,дясно,подскоци,такова нещо не бях виждал отдавна.От колегите по брега пълен пас.И те ловяли без кепове :evil: :evil: .Успях да я уморя и я извадих.Ръцете ми трепереха ужасно,чак ми беше трудно да си запаля цигара.После пак костур и така до 16ч,когато затрещя и заваля.За 5-6часа риболов,една пастърва и 20-тина костури.Имаше и по-едри,имаше и дребни.На другия ден към 8.30 на същото място,същата подредба,но само костур.Колегите масово хвърляха на чепаре с долно олово и кубинки и имаха доволна слука от костур и то едричък.Поне от това,което видях.Към 17ч.заваля и финиширах с около 3кг.мешана риба.Имаше и червеноперки и кленове.Са ще питате откъде?От фидера,ама него нарочно го оставям за накрая,че малко се озадачих.
Фидера е "Мавер"3.60.Пуснах го като допълнителна въдица,като за стръв ползвах 7-8 бели на кука №7 на Оунър,бяла.Повод №14,основно №22.Кошничката беше от специалните с дупки за бял червей,20гр.Нямаше по-тежки.Сложих най-мекия връх и заметнах.Изпъването беше почти невъзможно.Ама допълнителна въдица,какво толкоз. :oops: :oops: Първия ден имах 5 удара,като под удар разбирам свиване на 90 градуса,и дори с повторение.Засече се само една пастърва,която по неясни причини ми се откачи в краката.На втория ден обаче се сетих,и сложих едно 20гр.олово в кошницата и нещата заспаха :oops: :mrgreen: Имаше над 20 удара,закачих 10 риби,като 2 пастърви ми се откачиха малко преди водораслите.Дали куката беше голяма,дали много натоварена,дали върха беше много мек,не знам,ама много риба изтървах.Вярно е,че част от подръпванията може и да бяха от малки слънчевки или червеноперки,но все пак твърде много фитки за един ден.И при положение,че смених куката с №10 и се захванах само с него,а жената се бореше с костурите.Явно трябва да сядам да чета за фидера,пък дано намеря къде ми е грешката.Та това е.Риба има,стига да нацелиш ваксата.
Ако имате въпроси,пишете.За сега спирам,че току що приключих с протеклата пералня и съм гроги.Пиша сега и на прима виста,че утре в работата ще бъде мам си джейс.Чао и на слука. :fishing7: :fishing7:
d.n.mihaylov
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 206
Регистриран на: Вто Авг 03, 2010 5:50 pm

Re: Сърница-по празниците.

Мнение от d.n.mihaylov »

Важното е , че сте се забавлявали!
Тъкмо хванах една голяма и хубава риба и червеят взе, че я изяде!
saksi
фен клуб-скобар
Мнения: 2656
Регистриран на: Нед Юни 12, 2005 8:34 pm
Местоположение: Божурище

Re: Сърница-по празниците.

Мнение от saksi »

Повода на фидера е бил къс,така мисля.
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: Сърница-по празниците.

Мнение от desi »

Имало е голям екшън, отличен риболов.
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: Сърница-по празниците.

Мнение от pavyan »

saksi написа:Повода на фидера е бил къс,така мисля.
Абсолютно си прав-22-25см.Но то беше с презумпция стръвта да е по-близо до хранилката.Все пак нямаш захранка,а само бял червей.
Аватар
pano64
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 877
Регистриран на: Вто Дек 21, 2010 6:06 pm
Местоположение: София

Re: Сърница-по празниците.

Мнение от pano64 »

Описаното по горе прочетох на един дъх,интересен риболов. :smt023
Изображение
Аватар
pacho109
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2440
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 6:52 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Сърница-по празниците.

Мнение от pacho109 »

Браво :D Ще уцелиш ваксата и на фидера :fishing7:
Изображение
Чърчил: "Нима искате избори, които се решават от най-ненужните гласове, дадени за най-ненужните кандидати?"
Чърчил:" На Балканите има повече история,отколкото те могат да понесат!"
http://vremeto.v.bg/
pavyan
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 133
Регистриран на: Сря Дек 29, 2010 11:04 am

Re: Сърница-по празниците.Продължение от 23-25.10.15г

Мнение от pavyan »

За трите дни доволно вятър и студ,но и пъстърви.Кълвяха основно на бял,малка кубинка и паста(ярко червена).Вземаше и на плувка и на дъно.Не реагира на щипок,камола и торен.Доволно и костури на кубинка на дъно.Дребни костури на плувка за забавление.Водата е паднала с още метър и на 3-40м. е дълбоко около 1-2метра.Стояхме сутрин от 9ч. вечер до 18ч.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”