Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от JohnnyBravoBG »

Вчера с един приятел минахме през яз. Копринка. Тръгнахме от София около 6:00.
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение
Изображение

Към 10:00 бяхме във водата и след по-малко 5 минути забихме първата бяла риба, която беше около 600-700 гр.
Изображение

Пуснахме я да расте :)
Изображение

Малко по-късно забихме една по-голяма, кантара показа 2.3кг.
Изображение
Изображение

Ето и едно кратко клипче от този излет:
https://vimeo.com/141328332" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;" rel="nofollow
Изображение

Впечатленията ми за язовира са, че имаше малко вода и много орки. Един беше наслагал бутилки от бира и минерална вода в края на линиите си и на практика беше преградил язовира от бряг до бряг. Като видя, че извадихме риба дойде да се кара, защо сме минавали над неговите линии. Почудих се дали да не мина през гумената му лодчица с тримарана да пробва темпрературата водата :)
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от oneillbgm »

Тотално ми харесва твоето тролене. Каякът каква разновидност е? Вчера в Ловеч видях същото върху автомобилът на съкварталец и ми стана много интересно. Харесал съм лодка Ямо 240 за новогодишен подарък, но това ми допада мисля повече. Изглежда ми яко, а аз съм освен риболовец и леко приключенец.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от Vesko1 »

Супер! :smt023
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от JohnnyBravoBG »

oneillbgm написа:Тотално ми харесва твоето тролене. Каякът каква разновидност е? Вчера в Ловеч видях същото върху автомобилът на съкварталец и ми стана много интересно. Харесал съм лодка Ямо 240 за новогодишен подарък, но това ми допада мисля повече. Изглежда ми яко, а аз съм освен риболовец и леко приключенец.
Каякът е Hobie Tandem Island

Това е видео колекцията ми https://vimeo.com/johnnybravobg/videos" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Има 49 клипчета, които съм направил с този тип каяци.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от oneillbgm »

Супер. Това ми допада.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
pacho69
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 873
Регистриран на: Вто Апр 15, 2008 4:12 pm

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от pacho69 »

Много хубав репортаж, тоз тримаран направо е избил рибата, хич не е било нужно да тролиш...Много яки снимки и хубав риболов. Тез с шишетата ги има навсякъде, преди 2 седмици на жребеца едвам минах през дарданелите - трябваше да правя слаломи между т.нар. буйове, че да се измъкна без да обера някоя друга корда.
По-голям шаран от рибаря няма...
djago1981kn
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 209
Регистриран на: Чет Фев 02, 2012 5:50 pm

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от djago1981kn »

Евала колега .Перфектен репортаж.Техниката е страхотна.
lyubolilov
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 9:30 pm

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от lyubolilov »

А ти какво правиш върху шамандурите на човека.Ако аз ти мина през линията докато тролиш хубаво ли ще ти е,а...
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от JohnnyBravoBG »

Дълбочината, на която аз минах беше 8 метра, воблера ми гази на 3 метра. Този специално беше с четири въдици и ги беше опънал почти до другият бряг под скалите. Реално няма как да се мине от другаде, освен върху линиите му. При споменаването на ИАРА човека се прави 2 минути на мъж, но си събра такъмчето и си замина. Много е вероятно тази орка дори да е била без билет. Мисля, че язовира е колкото негов, толкова и на останалите.
Аватар
MiTaKa™
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1396
Регистриран на: Пет Фев 09, 2007 9:34 pm
Местоположение: От СоФиЯ Бе БаТе
Обратна връзка:

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от MiTaKa™ »

Хаха орка вика , това ми хареса . Враждата м/у шаранджий и троленгисти си я има от доста години .
Но в повечето случай шаранджийте прекаляват , глупаво е да разпъваш на 300метра , като язовира е спаднал и е на 40% , а отсрещния бряг е на 320м . Ясно е , че се търси прага , но при такова положение , как да минават колегите с лодки .
Аз да попитам още ли е лудница на местата около стената и Дунавския ръкав разбрах, че язовира е започнал да качва
Изображение
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от JohnnyBravoBG »

Аз за втори път влизам в сладка вода за риба и нямам драма с шаранаджии или други рибари, дори не знаех за съществуването на подобна вражда. Ако бях закачил линията му, щях да му се извиня, но този примат директно се нахвърли с рогата напред. Можех бързо да го респектирам, но не си струваше да правя панаири. Все пак бяхме да се забавляваме, а не да си ги мерим :)
Иначе язовира беше спаднал до ниво, при което почти нямаше ръкави :)
Около стената имаше 4-5 лодки, които пробваха за сом на кльонк, други 2 хвърляха силикончета.
vboriyanov
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Пет Окт 24, 2014 7:54 pm
Местоположение: Варна/Силистра
Обратна връзка:

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от vboriyanov »

Хубав риболов. ;)
Аватар
Тедо
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2178
Регистриран на: Пон Апр 16, 2007 9:32 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от Тедо »

Готино клипче!
Аз също съм мераклия за такава лодка като си продам кораба :)
Само не разбрах защо си кръстил бялата риба pike perch - zander е името на рибата на аглийски... pike е щука, а perch е костур... :)
Аватар
JohnnyBravoBG
новобранец
новобранец
Мнения: 72
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 10:03 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Тролинг за бяла риба на яз. Копринка

Мнение от JohnnyBravoBG »

Възможно е да греша, но справката в Wikipedia показва, че:
Sander (genus)
Sander (formerly known as Stizostedion) is a genus of fish in the Percidae (perch) family. They are also known as "pike-perch" because of their resemblance to fish in the unrelated Esocidae (pike) family.

Local names for the fish have been the basis for many geographical names, like River Suda in Russia or Saunags village on the Baltic coast.

Пак казвам, че нямам претенции да разбирам от сладководен риболов и не познавам добре видовете риба. Английското име ми трябваше, защото програмата с която обработвам клипчетата няма много шрифтове на кирилица и надписа щеше да е като от вестник "Работническо Дело" :)
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”