В търсене на английските шарани

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

В търсене на английските шарани

Мнение от dunavski »

След като прекарах лятото опитвайки се усвоя мухарски риболов накрая си казах "Ае щи е*а и шнура" и реших да се завърна отново във фидер риболова. Спектрончето и TDRа кротко си седяха в шкафа и дойде време да видят вода и те. След като ми нах през рибарския магазин да напазарувам, между другото наще рибарски магазини тука работят в офис часове от 9 до 5 часа да ги ева и тях, и стана почти обед. Най-близкият водоем до мене е едно "язовирче" тука им викат резервояри на име Стоктън платен естественно. Бях се наточил за шарани и затова се запасих с пелети, боилита и царевица. Като тактика мислех да заложа на метод фидер. И така пристигнах на водоема накиснах пелетите и се захванах да зглобявам стола и пръчката. След няколко минути бях готов и така започнах риболова с метод фидер и микро пелети.
Изображение

Типичен английски водоем плитък с островчета и пълен с патици, които плуват върху кордата ти.
Изображение
Изображение

Мятах плътно до острова срещу мен, но без успех. Смених метода с клетка заредих с царевица и този тъп метнах в открита и след няколко минути последва кълване. Шарана беше доста добър около 4-5кг след няколко минути борба го докарах на сантиметри от кепа ...... иии се откачи :cry: :cry: :evil: :evil: това беше единственото кълване, което имах за деня.
След два дена пак бях там и пак в търсене на шарани. Тъй като предния ден бях на работа сутринта пак имах същия проблем с магазините и пак почти стана обед докато стигна до водоема. Този път в бързината забравих да купя царевица ималко смених тактиката. Този път започнах с клетка със захранка и пелети като пак мятах плътно до островчето и второ петно в открита вода, но този ден нямах никаква индикация от шараните. Пробвах няколко различни вида стръв, ароматизатори и монтажи, но не успях да предизвикам кълване. Забелях доста дребна риба да играе най-вероятно бабушки и утре смятам да отида пак, но този път ще заложа на дребните риби с бели червеи. Още малко снимки.
Времето беше хувабо, но това не повлия на активността на шараните.
Изображение

Това ми беше стръвта и захранката за деня. Пелети и бойлита на сону,рингерс байтс, захранка дайнамит баитс халибут и пелети крил.
Изображение
Изображение

Един от монтажите които ползвах през деня.
Изображение
Изображение

С ей тия гъски се бих цял ден :evil: :evil: постоянно плуваха върху влакното ми и трябваше да ги гоня с кепа и накрая ги нахраних преди да си тръгна.
Изображение

Общо взето това е резултата от два дена риболов. Шарани няма за сега, но прължавам да упорствам или пък може би трябва да се насоча към други видове риба.
Поздрави и наслука на всички.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от hshopov »

:smt023 Нищо,че няма шарани! Много ми харесаха и снимките и разказа, а не си хванал,защото не си чел темата на колегата баничка за тайните на успеха с флат, метод фидер хранилки :lol: :lol: :lol:( дано имаш чуство за хумор :drinkers: )
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от кирил великий »

След като прекарах лятото опитвайки се усвоя мухарски риболов накрая си казах "Ае щи е*а и шнура" и реших да се завърна отново във фидер риболова.
:smt023
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Latso
новобранец
новобранец
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Сеп 21, 2015 10:16 pm

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от Latso »

на такъв излет у нас му викат - "тия гадове са пускали я ток за да не кълве рибата...или звукови сигнали, инфрачервени лъчи, спадали/качвали са нивото..." :D

Затова си живеят хората по-спокойно на запад, защото си гледат работата и се стараят да направят нещата по-добре следващия път, вземсто да търсят вина в някой друг.

Сигурен съм, че ще успееш колега, щом един си докарал до брега, и други ще докараш на него.

Наслука! :)
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от azareus »

Продължавай да опитваш и ще им хванеш цаката на тия английски рибоци! :fishing1: :smt045
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
MITAKA_STZ
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 664
Регистриран на: Пет Дек 28, 2007 8:23 pm
Местоположение: STARA ZAGORA

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от MITAKA_STZ »

Аз се чудя къде се загуби ,че от толкова време не си идвал ни на срещи не по водоеми,а ти по Английско.Дунавски дугия път ще удариш джакпота приятелю само не се предавай,а аз знам ,че не си такъв човек.Драго ми беше ,че не си забравил нашето хоби и Наздраве.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
tamihal
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1872
Регистриран на: Пет Яну 23, 2009 9:01 pm
Местоположение: ХAРМАНЛИ
Обратна връзка:

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от tamihal »

Обичам такива разкази...супер... :smt023
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от hshopov »

tamihal написа:Обичам такива разкази...супер... :smt023
Вярно е майстор :)
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от oneillbgm »

Има ли мерак, ще успееш следващият път. Това не са ли лебеди?
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от dunavski »

oneillbgm написа:Има ли мерак, ще успееш следващият път. Това не са ли лебеди?
Се същата гад ама нищо неможеш да им направиш, че веднага ще ти се накачулят от защита на дивата природа.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от dunavski »

Еми маи днес ги набарах шараните :fishing8: :fishing8: :D
Днес бях на един водоем, който е сравнително близо до мен казва се Медоу ландс. Първоначало смятах да ходя на един друг водоем, но стана късно и се насочих към този. Тактиката за деня беше да пробвам бомб с пелет конус. Такъмите бяха фидер Daiwa tournament 10ft със връх 1,5 унции, макара Daiwa TDR 3012 с навито 0,19мм Daiwa tournament st mono. Монтаж директно олово или така нареченият бомб с 30см 0,14мм повод Maver genesis вързан на косъм за кука Drennan carp match 16.

Ето така изглежда локвата.
Изображение
За стръв имах различни видове пелети, царевица и хлаб, също така накиснах малко микро пелети.
Изображение
Започнах да ловя с хлебни пелети, но явно имаше доста дребна риба, които само ми придърпваха върха, но нямах отчетливо кълване. Смених хляба с пелети и заметнах пак без абсолютно никакво захранване. И точно докато си мислех как този шаран ще намери моята пелета в цялото езеро и последва брутално огъване на върха и след кратка борба първият шаран беше факт.
Изображение
Само погледнете устата на тази риба :evil: :evil: :roll:
Изображение
Явно рибата се хранеше и реших да пробвам пелет конуса. Ползвах средния по размер формичка на Guru.
Ето така изглеждаше моят монтаж.
Изображение
Заметнах и след няколко минути имах риба номер две ей тая платика.
Изображение
Презаредих и след няколко минути пак платика :shock: :shock:
Изображение
Викам си покараи платиките ще дойде и някои шаран. Презаредих и след няколко минути ..... пак платика
Изображение
Явно микро пелетите събираха платики. Реших да спра да вкрвам храна и да ловя само с пелети и царевица на куката. И след около 15 мин имах нещо като кълване, реших да проверя стръвта и докато обирах взе да натежава и тръгна да развива аванс морих го около 2-3 минути, но в крайна сметка ми скъса повода. Сложих нов повод и заметнах пак. Кълване, кратка борба и шаран номер две за деня.
Изображение
И търнито в действие
Изображение
Ей тия джели-пелети на Marukyu се оказа най-уловисти. Почти всичи риби ги хванах на тях.
Изображение
И така към три часа започна да става доста студено и започнах да събирам. Приключих деня с два шарана, три платики и едно късане, без да ползвам никаква захранка. :no: :no: и тъи като живарниците са забранени взичко моментално заминава обратно във водата и затова нямам групова снимка. Еми това е от мен за днес.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
hshopov
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1130
Регистриран на: Нед Дек 22, 2013 6:57 pm
Местоположение: гр. Пещера

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от hshopov »

:smt023 :smt023 Мерси за споделените емоции. Много хубави риби.
Malemi написа:коркоман принципно са хубава марка , вярвам им
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от kevlar »

На Marukyu продуктите са доста добри.
Доста такива обезобразени усти, съм виждал тук!!!
На бойлитата, имаше ли индикации?
Явно, нямаш оплитания, но за мен лично ми е доста дълго рамото на тежеста.
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
saw1977ewa
новобранец
новобранец
Мнения: 58
Регистриран на: Съб Ное 22, 2014 8:50 am

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от saw1977ewa »

Евала,аферим,машала,ашколсун.Имаш excellent.F1 няма ли?
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: В търсене на английските шарани

Мнение от chirusa_bg »

Мани ги тие тъпи шарани :) Искам да ми хванеш една платика, ама черна и грозна. Нещо около 8лб ще свърши работа:)
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”