Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от dunavski »

Или просто предразполагаш към цирк. В темата за сома преди няколко месеца отнесох една торба обиди, но "пострадали" нямаше сега не виждам за какво трябва да бъда наказван. Горни ми пост беше метафоричен.
Миналата година имаше подобна тема за амур на р. Дунав, но там нямаше такива постове. Защо ли все в твоите теми стават циркове.
Като цяло не ме вълнува какво си направил с амура, но е малко гадно да четеш в английски форум как хората се оплакват там, че източно европейци идвали и им ядяли рибата и поради този наш манталитет не сме много обичани там.

П.п. За киселото мляко не се притеснявай и ние сме от село.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от delio-haidutin »

dunavski написа:но е малко гадно да четеш в английски форум как хората се оплакват там, че източно европейци идвали и им ядяли рибата и поради този наш манталитет не сме много обичани там.
дунавски ,нормално е като си в чужда държава и си я караш по свой тертип,'домакините "да не годуват.тука и при нас ако ни залеят разните му там араби и да почнат да секат горите безразборно ,да извършват набези по къщи ,да си изевяват диващините ,и ние не трябва да сме толерантни към тях.а ккакво ни е в манталитета ,че ядем сладководна риба ,ами като си нямаме морска,така ще е .пък и не забравяй ,че точно западноевропейските монаси са измислили че рибата не е животно ,за да могат да ядат през постите и са си отглеждали шарани още в средновековието
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Красимир Атанасов »

Бре Дунавски в тази махала индийска къде се се наврял да живееш,за какво гледане на иебем страна на гледане говориш?
Бах аз таз мухляса соба, не искам и на картичка да я видя,а камо ли пак да се върна там!
Когато си харчих пандуритата по-рибарските им магазини,не съм забелязал да ме гледат накриво,а напротив гледат ме на още £¡

Другият пък всички риби пускал,а знае,че 22 кг амур не бил вкусен!
От къде знае?За един приятел питам :)
Тук в Швеция на най-големите езера няма никаква забрана целогодишно,както и норма за уловена риба.
Та всеки според чаршията си.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от кирил великий »

Бре Дунавски в тази махала индийска къде се се наврял да живееш,за какво гледане на иебем страна на гледане говориш?
Бах аз таз мухляса соба, не искам и на картичка да я видя,а камо ли пак да се върна там!
Когато си харчих пандуритата по-рибарските им магазини,не съм забелязал да ме гледат накриво,а напротив гледат ме на още £¡

Другият пък всички риби пускал,а знае,че 22 кг амур не бил вкусен!
От къде знае?За един приятел питам :)
Тук в Швеция на най-големите езера няма никаква забрана целогодишно,както и норма за уловена риба.
Та всеки според чаршията си.
:supz: :supz: :supz:

И не само това, в Швеция са разрешени и мрежести уреди за ловене на риба и горница за въдици за тролене нямат, а риба имат да се заринат - говоря само за сладководна риба, морската изобщо не я слагам в сметката.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от dunavski »

Красимир Атанасов написа:Бре Дунавски в тази махала индийска къде се се наврял да живееш,за какво гледане
Вие в Швеция имате повече лосове от колкото хора какво да ви забраняват. То за харчене никой не ти прави забележка проблема е, че хората искат рибата да се пуска обратно. Затова сложиха табели и почнаха да "образоват" източно европейците как се пуска риба. Ей оня ден пак гледам у фейса хванали някакви румънски цигани да изнасят шарани от някакъв рибарник и някакъв поляк го хванали да товари пълен живарник с платики в буса от някаква река. Коментарите от долу не бяха много цветущи.
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Красимир Атанасов »

dunavski написа:...за харчене никой не ти прави забележка проблема е, че хората искат рибата да се пуска обратно...
А,значи кучета и котки може,а прасета не :!: :?:
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Павел Иванов »

Баси ! И основната звезда се е включила :lol: :lol: :lol:

Е с това съм съгласен на 120% :
delio-haidutin написа:... ,копирвате различни моди по света,дали са гейове ,вегани ,хвани-пусни и т.н ,оформяте някакво малцинство и искате всички останали да се съобразяват със вас.Е няма как да стане,като си привърженик на някаква идея ,следвай я ,но не се мъчи да я натрапваш и на другите :idea: ...
Примерно лично аз шарани , амури и пр. плевел с изключение на уклея нито ям , нито пък ходя да ловя , не ме влекът ама никак . Това обаче не значи , че ще седна да натрапвам моето си виждане относно риболова . След като човека си е хванал риба в разрешените от закона норми , дали ще си я изконсумира или ще я пусне , си е лично негова работа , а английските форуми спокойно може да си ги сложи на онъз раута и да ги завърти реЗко :D
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от bruno11 »

Красимир Атанасов написа: Другият пък всички риби пускал,а знае,че 22 кг амур не бил вкусен!
От къде знае?За един приятел питам :)
пише ти другия , за съжаление с такива като вас тези риби ще ги гледаме само по старите снимки,
докато се ходи за риба да се избие горивото и разходите все ще е така ...
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Аватар
chirusa_bg
учете се от него
учете се от него
Мнения: 7798
Регистриран на: Вто Яну 11, 2005 11:07 am
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от chirusa_bg »

Егати рибата! Само снимката и тежи толкова, че едва се побра в телефона ми.
Честито ти откриване. Със здраве да си го спомняш дълги години.
- Но кое е това, което е тайна за улова на бабушка ? Тайна, която са знаели британците.
-Проста работа!!! Плувки 0.4-0.6 гр. ,основно влакно 0.10-0.08 и поводи 0.06.Оказа се че британците са имали поводи 0.04 , кука 26 и фуил вместо вердевас за стръв.
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Красимир Атанасов »

bruno11 написа:...такива като вас тези риби ще ги гледаме само по старите снимки ...
Ще ги гледате ако ви показваме снимки с такива риби :mrgreen:
Ух да уловя един такъв амурляк и аз,какво ядене и пиене ще падне,котьооооооооо :D
Но не иска,само малки боцкам :( не,че ите са лоши де,ноо друго си е голямото.
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Vesko1 »

delio-haidutin написа: критики към Веско може да се отправят и за постното му споделяне за монтаж ,стръв и захранване ,но така е решил ,това е казал .може и да има обективни причини за това.
Виноват!Монтаж -сейфти клипс болт риг,НО не с лийдкор а с флурокарбон 0,42..аз ползвам на Savage...изкуствена стръв с повдигач,дистанция-ба ли мааму....търси се тераса на около 5-7м,евентуално без много треволяк....но на мястото което бяхме няма такова място без.."патраци"....захранка....25 кила царевица,което не се кисне...а само се третира с атрактор...скопекс или мед,шокобан...ананас по осмотрение на ловящия..и така си стои в чувала...пуска се абсолютно суха ,иначе раците я мачкат за норматив.Задължителна е една молитва...към Всевишния ,да не пада рязко водата-тогава рибата си бие камшика...Пръчка-поне 3,60м...карбон,макара-минимум 6-7кг драг....мерак и....време..ЧАКАНЕ..ден ..2...3 чакане.
:fishing12:
chirusa_bg написа:Егати рибата! Само снимката и тежи толкова, че едва се побра в телефона ми.
Честито ти откриване. Със здраве да си го спомняш дълги години.
Благодаря Чирузе за поздравленията.Дай Боже и за в бъдеще да сме на ниво...и да можем да покажем нещо...че то с толкова "праведници" недай Боже урочасването ни е в кърпа вързано.Аз лично вярвам в,че пряко насочената към човека негативна енергия дори и от разтояние влияе кофти на човека ,срещу който е насочена.Дано не съм прав.НО...от години повтарям и пак ще кажа,моят риболов е...на свободен водоем,струва не като пари ,а като изживяване... доста повече от това да отидеш и да дадеш 30лв за денонощие ...някъде на платено,да се хвалиш със снимки на 28+ и да даваш акъл на другите как да риболовстват.Буркани не правя...нямам такова време.Казал съм и пак ще кажа...единствено нариба ком и нейните юзъри ще се радват на моите репортажи... ако има такива.Поздрави
Последно промяна от Vesko1 на Чет Юни 23, 2016 7:33 pm, променено общо 1 път.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Ачо ♣ »

Веско, аз ти предлагам малко да си видоизмениш подписа...........
Нещо от сорта:
Злобен пост всеки може да напише, ама........ 22 килограмов амур хващат само ..майсторите..

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :drinkers:
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
dunavski
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1457
Регистриран на: Пон Окт 01, 2007 3:03 pm
Местоположение: Rugby - UK
Обратна връзка:

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от dunavski »

Павел Иванов написа:Баси ! И основната звезда се е включила :lol: :lol: :lol:

Е с това съм съгласен на 120% :
D
То аз ако съм звезда то някои хора са цели съзвездия с целия форум гравитиращт около тях. Въобще не ме интересува какво се случило с амура, нито си натрапвам мнението само ви казвам, че хората ни се смеят с г*за си и си мислят, че живеем в пещери маи същото беше и в Гърция, и там пропищяха от наще звезди.
Приятно изкарване на лятото и поздрави от слънчева Испания.


П.п. Най-смешно ми стана когато един англичанин вика, че щели да почват програма да научат балканците да пускали рибата обратно. Викам му ич не си хабете парите с разни програми просто резулата ще е нула :lol:
Член на - Canal Lure Anglers, Birmingham Anglers Assoociations, Angling Trust, International Flyfishing Federation
Изображение
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Vesko1 »

dunavski написа: П.п. Най-смешно ми стана когато един англичанин вика, че щели да почват програма да научат балканците да пускали рибата обратно. Викам му ич не си хабете парите с разни програми просто резулата ще е нула :lol:
А ти какъв се самоопределяш?"Балканец" ли се наричаш още или "поданник" на нейно величество.Не си мисли ,че като си отишъл да лекуваш английските псета...си станал голямата работа.Ние може да сме балканци...но по нищо не отстъпваме на твоите нови съграждани...които като са си там са много хрисими,ама дойдат ли на Съни бийч....показват цялата си животинско-келтска природа.Ние поне имаме МОРАЛ!Пътувал съм на много места ,но никъде не съм видял български туристи да лазят неадекватни по земята и да се чукат по басейните посред бял ден.
http://www.videoclip.bg/watch/239658
Това ли са ценностите на твоите съграждани...пускат риби ,а се бият като животни и се плющят като магарета по басейните,надрусани и алкохолизирани до ента степен.?
Затова много те моля да спреш да ни поучаваш как да живеем и как да си упражняваме хобито.Поздрави от СЛЪНЧЕВА БЪЛГАРИЯ.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
bruno11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 259
Регистриран на: Пон Май 18, 2015 9:53 am

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от bruno11 »

Vesko1 написа:[.Буркани не правя...нямам такова време.Казал съм и пак ще кажа...единствено нариба ком и нейните юзъри ще се радват на моите репортажи... ако има такива.Поздрави
ако не се препитаваш с хваната риба защо я взимаш - особено трофейната,явно глада наистина е по-силен от тока ....
за да нямаш проблеми,трябва да си умрял ...
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”