Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Vesko1 »

delio-haidutin написа:
Vesko1 написа: 2 пъти купувахме лед от местните...преди продаваха заледени туби...сега са се изтарикатили на бучки-2лв килото...та 8лв..
вие пък не можете ли да си замразите една хладилна чанта със бутилки вода,па пари за лед ще давате :shock: хем която се разтопи ,ще я ползвате и за консумация,хем бирата студена ,хем имаш и студена вода за пиене.
тези батерии на сигнализаторите ,на всеки излет ли ги сменяш,мойте са най-обикновенни китайски оригинали ,от миналата година както са купени ,не съм ги сменял,след всеки излет им слагам по едно картонче на плюсовата клема ,да са изолирани батериите ,в место да ги вадя.
с лодката като ходите на километри ,колата без стопанствена ли я оставяш или някой я прибира.не мисля че рискуваш да я оставиш със дни на някоя поляна ,ама знам ли ,там сте друга България ,може и да стават чудеса :lol:
имахме чанти не една а 2-моята е Къмпинггаз на колегата -Иглуу морската серия...НО НА 3-ТИЯ ДЕН ПРИ 36 ГРАДУСОВИ ЖЕГИ..леда се е превърнал в студена вода.Затова купуваме лед от местните...преди продаваха на бутилки..и така сменяхме бутилките а разледените ги изпивахме.Сега обаче дават на бучки....тези бучки в рамките на 12 часа...заминават.Тогава купуваме нови бучки...и така 4 дни.
Относно тея прословути батерии..дето ги дъвчите от одеве насам.Аз си имам едно желязно правило-преди първия излет си сменям и 5-те батерии с нови-Варта ползвам аз..3-3,50лв бройката както ги намериш.Не разчитам на случайни от левчетата,щото могат да те предадат в сюблимния момент..точно когато не трябва.Джипа с колесара е под надзор...имаме си човек ,който го наблюдава през цялото време...затова му се плаща..къде с подаръци къде кеш.Така че крадците да не пипат там..че човека е много опасен... :lol: :lol: :lol:
Мисля ,че отговора ми е изчерпателен и подробен.
Поздрави.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от delio-haidutin »

Vesko1 написа:.преди продаваха на бутилки..и така сменяхме бутилките а разледените ги изпивахме.Сега обаче дават на бучки....тези бучки в рамките на 12 часа...заминават.Тогава купуваме нови бучки...и така 4 дни.
ахаа ,дяволите и те са се изтарикатили,в шишето по се запазва ,а на бучки бързо се топи,и така ще купуваш по често.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
kevlar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 609
Регистриран на: Чет Окт 21, 2010 6:12 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от kevlar »

Поздравления колега, рибата е мечта за всеки рибар!
На никой, не му влиза в работата къде е рибата!!! Според закона, имаш право на една трофейна риба, над 3кг. Човека, каза че я е пуснал, ако вие имате някакви съмнения, си е ваш проблем.

П.П.- Дунавски, как си мисля, че си гласувал OUT, а?
''Времето е в нас и ние сме във времето,то нас обръща и ние него обръщаме'' - Васил Левски
Аватар
Invader
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 7:54 pm
Местоположение: Асеновград

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Invader »

Браво! Завиждам благородно!
На същото място на което сте били, само че на около 400-500 м към устието, преди няколко години едни приятели направиха страхотен риболов, с един изтърван трофеен шаран. Другият път да го хванете :)
:fishing6:
Shoobby
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Чет Юни 23, 2016 4:35 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Shoobby »

Колега уникална риба,пожелавам ти още много такива и не само на теб,а на всички запалени по това хоби :)
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Vesko1 »

Още веднъж благодаря на повечето за позитивните коментари ,хейтърите ми са през оная работа,а ...на завистниците,дето са коментирали при Росен простотии ще простя мохабетите ,че рибата била фотошоп.Пичове,не ми дреме за вашето мнение...кантара и снимката са различни неща..малко да си поизпънеш ръцете....и става ФОТОШОП,но кантара няма как да се манипулира.!!!?Има и свидетели...Картала от нашия форум видя рибата.Дай Боже всекиму такъв трофей....наздраве и наслука!До нови срещи...
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от sapuna »

Веско ,ако наистина си взел живота на този хубавец /не ми пука грам кво говорят Павел ,Хайдутина ,Атанасов ,всички незнаещи какво е истински килограмов трофей ,хора наричащи мирните риби плевел и т.н./ просто трябваше отдавна да откликна на известието.
Приятелски те питам ... взе ли му живота?
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Vesko1 »

sapuna написа:Веско ,ако наистина си взел живота на този хубавец /не ми пука грам кво говорят Павел ,Хайдутина ,Атанасов ,всички незнаещи какво е истински килограмов трофей ,хора наричащи мирните риби плевел и т.н./ просто трябваше отдавна да откликна на известието.
Приятелски те питам ... взе ли му живота?
Аз не съм взел ничий живот!Приятелски ти отговарям...и с това приключвам темата...относно животите.Сапуне..знам че правиш гьол...и търсиш трофеи...НО,не купувай трофеи от бракониери....а от риболовци вообще.Лично аз не бих продал трофей...на никой паткарник,дори и хилядарки да ми дават..Дали ще го пуснеш-добре-личен избор , хеле- ако го продадеш пък,ще отложиш смъртта на трофея с година ...2 няма никакво значение.Видя какво се случва с...гьоловете по пловдивско,Суки лейк.."Мукилейк"...всички трофеи,там ,дето си ги кръщават с имена..Сиси -Миси...сиско-миско...заминаха в небитието.Някои препродадени на други гьолове....други с недобър търговски вид или повредени при гриб-ването-със сатЪра...и на пазара.Поздрави!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Димитър Чаушев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 639
Регистриран на: Чет Мар 28, 2013 10:02 am

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Димитър Чаушев »

Браво бе майсторе, страхотна риба, знам каква емоция си изпитал ,чудех се каква е снимката на аватара а то виж каква била работата,моите уважения ама. .......да не кълна кат стара баба, я ми сподели на лични къде са рибите :drinkers:
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от miro253 »

Баси данданията и разчекването. После всеки вика "Тоя форум умря. Никой не иска да дава инфо, никой нищо не пише". Ми човека като опита да създаде прекрасна тема какво се получи? Батерийте му били еФтини, царевицата му била едиква си, рибата му била малка и незаконна и той едва ли не трябва да се чувства виновен, че даже и бракониер. Колегата отговаря откровено, подробно, позитивно и смислено на всеки зададен му въпрос. Това тук във форума е вече все по-рядко и все по-рядко срещано явление. Всеки снима уловените риби в храстите, на поне 100 метра от мястото на което са уловени и около снимките няма почти никаква информация освен колко голям герой е. Целия форум се е превърнал в куп зададени въпроси и почти никакви отговори или ако има такива те са леко уклончиви или доста двусмислени. Някой разглеждал ли е италиански форум?

Колега, благодаря за прекрасния репортаж. Пожелавам ти да си подобриш рекорда и ако не ти се гади вече отново да зарадваш такива като мен с подобна тема. Поздрави и успех.
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Bigmarlin »

Браво Веско,разбиване 8)
Аватар
Красимир Атанасов
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5903
Регистриран на: Пет Май 01, 2009 4:24 pm
Местоположение: Stockholm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Красимир Атанасов »

Баси и дискусията къде заформи тази епруветка!
Когато хващаш рибата, губиш стръвта. Това е необходима загуба.
Аватар
Поморийския
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 519
Регистриран на: Пон Мар 03, 2008 9:10 pm
Местоположение: Поморие Чикаго

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Поморийския »

Браво градски хубава риба
Другата да е два пъти по голяма (има и такива)
А това дали си я пуснал или взел им тегли по една майна
Това е личен твой избор
Тия пускачите са изтребили доста риби и да не се правят на .......
Важното е че си се накефил на зависниците и акълиите майната им
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14917
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Павел Иванов »

sapuna написа:... /не ми пука грам кво говорят Павел ,Хайдутина ,Атанасов ,всички незнаещи какво е истински килограмов трофей ,хора наричащи мирните риби плевел и т.н./ просто трябваше отдавна да откликна на известието...
Мите , да откликна на твоето :wink: Със сигурност знам какво е трофей и то и в килограми , и в риби които само си виждал на снимка . Силно съм заинтересуван какви документи издаваш , съответно приемаш при закупуването на трофей за твоят водоем ? Или просто насърчаваш бракониерите с цел лично облагодетелствуване на база разнообразие в стопанисваният от теб гьол ?
Както не веднъж съм споменал , след като закона му е разрешил сам да прецени какво да направи с подобна риба , то никой няма право да му натяква личното си виждане по въпроса !
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Аватар
sapuna
Модератор
Модератор
Мнения: 11750
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2005 1:15 am
Местоположение: Горна Оряховица
Обратна връзка:

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от sapuna »

Павле ,НИКОГА НИТО ЕДНА РИБА не съм купил за водоема си/изключвам зарибителя/!НИКОГА няма и да го направя!НИКОГА не съм продавал ,подарявал или разселвал екземпляри.Видовото разнообразие в моя гьол се свежда до скромните три вида ,които за моя радост се разминават с предпочитаните от теб риби и няма да ми се наложи някога да те посрещам.Ще те помоля да не ми гледаш в канчето или ако го правиш ,не си фантазирай.В случая ме засегна и обиди страшно много ...
Останалото си го приказвай колко щеш ,моите убеждения са други и никога няма да подкрепя бръщолевенията ти.
Изображение
.............."Не кордата се къса, а нервите на рибаря".............
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”