Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Vesko1 »

Здравейте приятели....и неприятели,радващи се и завистници,кефещи се и не толкова..поздравяващи и критикари!
Преди няколко дни,решихме да открием най после шаранджийския сезон...потготовки,суетни ..мераци!Нямахме особени очаквания тъй като наближаваше пълнолуние...в четвъртък в ранна доба се отправихме към набелязаното място...товарене багажи лодки...обичайните неща...и потеглихме.
Изображение

Голяма беше изненадата ни ,когато на набелязаното място в 8ч вече се строеше бивак!!!!!!Нема се отчайваме..кръгом с лодката и бегом..към резервното място.Там се наложи 2 часа да чистим дървета,храсти...да косим ,пръскаме с айкън....и така около обед бивака беше готов.

Изображение
Изображение

Решихме пръчките да ги разпънем надвечер...а през деня се отдадохме на софри и мачове

Изображение
Изображение
Изображение

Първата вечер си премина без изненади кленове по кило...каракуди,обичайните заподозрени...но на сутринта на следващия ден в 8,22мин съвсем леко пипане...отпускане,...повдигане...ЗАСЕЧКА и отсреща не мърда.Качваме се в лодката...аз на пръчката,колегата на греблата и кепа....опита се да ни вкара в закачките,но успяхме да го махнем от там.И се започна якото морене...В началото мислех че е някой заблудил се сом...плавни движения и изведнъж взимаше по няколко метра аванс с мощно гмуркане.По едно време на метър дълбочина видяхме огромна риба...колегата вика АМУР Е...Разкара ни насам натам и успя да ми заплете 3 от монтажите на стойката...След 45 минутна борба колегата се опита да го кепне опашката му остана извън кепа около 40см...но с майсторско придърпване и обръщане успя да го кепчоса от раз.Изтощен до крайна степен стисках кепа потопен във водата... аколегата запали мотора и за броени минути бяхме на брега.Там претеглихме рибата...която се оказа рибата на живота ни до тоя момент на СВОБОДЕН водоем.22 кг бял амур не кълве всеки ден....а един път в живота...и днес щастливата фортуна беше с нас.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Същия следобед още един шаран 5кг навести стойките ни...беше кепчосан по всички правила.Поради гъстите треволяци отпред при всяка риба се налагаше да влизаме с лодката...така тактиката ни сработи на макс.

Изображение

На другата сутрин имахме гост...едно приятелче,донесе ни бензин и лед..пихме кафенце и около 11ч колегата тръгна да го кара с лодката обратно....и точно тогава за късмет една от моите пръчки почна да развива аванс...алале майко ами сега.Добре че си бях подготвил кепа предварително..хвърлих го във водата и засякох.Рибата отсреща беше доста борбена...нагазих до гърдите и тласкайки кепа пред мен стигнах до стабилно място без треви и закачки..оттам нататък за около 15-20 минути...уморявайки го та макс...пред мен легна като агънце доста добър шаран...бързо преместване на пръчката в лявата ръка...и кепчосване с дясната.МОЙ Е...извиках...и после се засмях сам на себе си,тъй като в радиус от 2км нямаше жив човек...хахаха.Като се върна колегата го теглихме-7 кила без главата на кепа.

Изображение
Изображение
Следващия ден водата рязко падна....и само кленове по кило ни отваряха работа да разпъваме в жегата...ужас беше...
Към обяд се изнесохме.... .но целта ни беше изпълнена...100% успеваемост...3удара-3 риби...една от която РИБАТА НА ЖИВОТА НИ!

Натоварихме багажа и дим да ни няма...

Изображение

НАСЛУКА ПИЧОВЕ!
Последно промяна от Vesko1 на Вто Юни 21, 2016 4:49 am, променено общо 2 пъти.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от glmv »

Браво, страхотни риби! Поздравления! Най - чистосърдечни колегиални пожелания следващата да е по голяма!
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от ТТ лови по реки »

Браво,страхотен късмет.Дай боже на всеки такъв поне веднъж. :fishing6:
Аватар
mundzi
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пон Дек 16, 2013 6:48 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от mundzi »

На това се казва риболов!Колега ти си един от малкото заради които посещавам форума.Пожелавам ти да си промениш подписа пак тази година. :drinkers:
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 429
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от fozi073 »

Ти си УНИКАЛЕН бе човек....... :prayer: .за кой ли път браво..Всичко правиш както трябва ......то природа , риби , мачове , маса......какво повече. Супер си :smt023
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от lusienn »

Честито,добри риби.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
kris-uk
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 188
Регистриран на: Пон Май 03, 2010 11:15 pm
Местоположение: London-Филибето

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от kris-uk »

Браво, е това ви е играта ! Излет мечта, с много екстри, Браво !
Аватар
кирил великий
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 983
Регистриран на: Пон Юни 14, 2010 2:22 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от кирил великий »

:smt023 Браво, Веско, амурът ти е като за изложба - здрава и красива могъща риба! Шараните също са много добри. Бая си качил адреналина.
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Д-р Флекс
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3044
Регистриран на: Нед Яну 02, 2011 6:04 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Д-р Флекс »

:smt023 :smt023
emdi
новобранец
новобранец
Мнения: 55
Регистриран на: Пет Мар 02, 2012 5:11 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от emdi »

Много яко,бравос!Адреналин на макс!
rsimeonov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Фев 29, 2008 9:41 am

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от rsimeonov »

Браво колега заслужавате тази риба.Успех и за напред.
sara2
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Пон Юли 21, 2008 3:58 pm

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от sara2 »

:smt023 :smt023
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Батко Емо »

Евала Весо!Такива рапорти ми връщат вярата в истинския риболов.На магданоз ли клъвна? :rolleyes: :drinkers:
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от antivik »

УХААА! Евала Весе, таквоз торпедо верно веднъж се случва, па и кат гледам фотките ка си се изчервил докат те снимат, бая зор ти е било /не вярвам да е от вечерното черпяване :lol: /.
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Дойдох ...видях...победих! 22кг амур-рибата на живота ми

Мнение от Петър Недев »

Браво на групата. Страхотна риба. Започвате сезона ударно.
Когато няма риба.......не кълве!
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”