На Пясъка

Модератори: bobopeli, sapuna

has76
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 112
Регистриран на: Чет Фев 03, 2011 9:01 am
Местоположение: Пловдив

На Пясъка

Мнение от has76 »

Реших и аз да скъсам малко синджира и на 20.07 натоварих колата, и се понесох към Пясъчник. Търсено място Могилите ,пътя под Стената. Отзивите за пътя-ужасни и се потвърдиха на 100%. Трябва определено да си прежалил колата и да я подложиш на зверско каране. Но яваш яваш минах по пътя и се почна търсене на място. Сряда беше и се надявах да има. Доста биваци дори и там,най накрая стигнах до мястото за мен. То и там нямаше ама от лаф на лаф с човека там се разбра,че тръгва. Кат хиена търпеливо се настаних отстрани и засмуках от 135 годишната бира на Пловдив(произведена в Хасково)
IMG_20160720_185047872.jpg
IMG_20160720_200737208.jpg
Вечерта мина в кротко пиене на аперетивче(все още охладено) и слушане на напевната песен на комарите-писах запитване до производителите на БРОС. Гонят ли тия комари или ги събират... :oops: :drinkers:
IMG_20160720_213256738 (1).jpg
На сутринта познатата програма на всеки шаранджия- след бързо кафе и ..... солидна порция гребане свързано с захравнване и нанасяне на въдици.
IMG_20160721_072017353.jpg
В разрез със строго установените правила-рещих,че няма да почна с традиционната глътка(последвана от други) домашна ракия. Обещаваше да е бая жега. В 11.30 здрав рън на сигнализатора,засечка и сравнително бързо в кепа се озова тоя юнак -45-50 см ,тегло около 1.5 кг.
IMG_20160721_105552044.jpg
Тук таме колегите вадеха по някоя риба подобен бичим. В края на деня все още в светлата част тъкмо подготвях вечерната трапеза сигнализатора изсписука ,няма рън а влакното трепери един пръст нагоре,един надолу. Викам там е-засечка и навиване . Да ама тук още навътре тая риба почва да натиска. Докарах я до брега ,видя се,че не е от стандартния 1.5 кг. Аз сам,но проблемът е ,че поради суеверие не нося големия кеп и два пъти я вкарвах в малкия и излиза. Как да е каталяса накрая та го гушнах и навън
IMG_20160721_212804884.jpg
Рибата я претеглих на другия ден-6.5 кг(аз лично кантар не нося) На въпроса изпържена или пусната-на лични отговарям :lol:
Пак поради суеверие не нося ТВ да гледам Левски ама с мен или без мен отново ни накъртиха сладко за радост на червената половина на България включая колегата Vesko1.
Петъка започна и продължи с постоянно прииждане на коли,бусове и камиони. Всеки в търсене на заветното място. До бой не стигна като на Беловица обаче си е пренаселено отвсякъде. Моабети-Весна и Азис имаше -очаквах по-зле да е ама само два три бивака огласяха местността и само от един стреляха -няколко пълнителя. Риболова за мен случайно или не беше приключил. До неделя нищо. Колегите се настаниха около мен и вадеха по някоя риба-от 40-50 см. Жегата -потресаваща за мен. Свикнал съм да съм на сянка винаги. Въртях чадъра и импровизирани навес ама терсене. Риболовците(рибари) трябва да сме много луд народ. Товариш,разтоварваш,купуваш,тормозиш колата ,жега до откат ,но там на гьола....
IMG_20160720_200747172.jpg
Последно промяна от has76 на Чет Юли 28, 2016 2:54 pm, променено общо 1 път.
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: На Пясъка

Мнение от Петър Недев »

Там си е навалица,и няма сянка.Но има риба. И мен жегата ме убива. Добре представен и позитивен риболов. Пожелавам ти само положителни емоции.
Когато няма риба.......не кълве!
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: На Пясъка

Мнение от 6tukara »

Браво колега чудесен разказ и излет.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
desi
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 608
Регистриран на: Нед Авг 31, 2008 11:59 am

Re: На Пясъка

Мнение от desi »

Отлична слука. Браво.
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: На Пясъка

Мнение от Батко Емо »

Браво отсекаде!Стръвта-стандартна? :roll:
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14812
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: На Пясъка

Мнение от G.Petkov »

has76 написа: .... . Риболовците(рибари) трябва да сме много луд народ. Товариш,разтоварваш,купуваш,тормозиш колата ,жега до откат ,но там на гьола....

Хубав разказ,
С чувство за хумор и ..... жега ! :D
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: На Пясъка

Мнение от Ачо ♣ »

Изключително свеж репортаж, даващ много настроение!!! :smt023
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: На Пясъка

Мнение от Vesko1 »

has76 написа: Пак поради суеверие не нося ТВ да гледам Левски ама с мен или без мен отново ни накъртиха сладко за радост на червената половина на България включая колегата Vesko1.
То се случват такива работи ...ама да има "минаване" дето се вика. :D :D :D
Иначе страхотен рапорт.Рибите -прилични,жегата-зверска.Относно калабалъка на пясъка...единствено това ме въздържа да ги мина тези 160км....и да се омешам и аз с половината Бг.Голям късмет е било ,че вообще си си намерил място в този отпускарски месец,там и до бой са стигали за места в началото на сезона.
Адмирации още веднъж.

пп...относно жегата,да ти дам едни насоки ,как да се спасиш от нея ,както ние се спасихме преди няколко дни последния ни риболов...Купуваш си един двулицев сенник на Оутуелл и го мяташ отгоре на шатрата.Шатрата може и да е евтинджос...но сенника задължително тоя дето го показвам....става страхотна непробиваема за ув-ЛЪЧИТЕ сянка...и ракията влиза мазно като нож в масло.Сенника отдолу е черен ,отгоре е бронзиран да отразява лъчите.А есента пък го обръщаш обратно с черното отгоре да привлича топлината.Цената му е около...220-250лв,както и където го намериш.Ей го и него
Изображение
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”