Нахалници

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
vanko1988
фен клуб-скобар
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 11, 2009 2:40 pm
Местоположение: Монтана

Нахалници

Мнение от vanko1988 »

Здравейте колеги!
След края на работната седмица в ден петък се изстрелях към река Огоста.Бях решил да пробвам фидерите на едно място дето държи по някой шаран.Почивката ми вървеше много добре докато в събота вечерта не дойдоха някакви индивиди с кемпер със софийска регистрация.Решиха че ще се настанят на около 10-15 метра под мен,като ни делеше само една върба.От кемпера се изтърсиха двама мъже на възраст около 50те и един господин към 130-140 литра,който слиза от караваната близо 2 минути(В последствие по негови признания се оказа че е 150литра).Единият се зовеше Доктора,другия Боцмана,а на третия така и не му запомних заглавието(това го установих от разговорите им,който не представляваха трудност да ги дочуя,по обясними причини).След като решиха,че "Те тава а местото" се започна сглабяне на бивака.Блъскаха се врати,набиваха се някакви неща(вероятно колчета) в земята,кършеха се клони и клечки за огъня.Въпреки,че бях на прага на нервна криза си замълчах,извадих си въдиците и ги преметнах на около 10тина метра над мен.Докато прриготовленията на съседите ми вървеше с пълна сила се стъмни и реших да си преметна въдиците пак на същото място,което хранех от предишния ден.Хвърлих едната въдица леко по диагонал,след това хвърлих и втората,при което единия от съседите ми направи забележка,че и те щели да хвърлят да си хвърлям въдиците пред мен :evil: :evil: :evil: Колкото и да ме беше яд запазих спокойствие и му обясних,че въдиците са срещу мен и няма да ги хвърлям нагоре по течението,при което ми репликира,че ако съм си хвърлял срещу мен и те срещу тях нямало да има проблем.Замълчах си и ги препсувах на ум.С идиоти не ми се разговаряше.
Предполагам никой няма да се изненада ако кажа,че риба не хванах,не си и отпочинах.Остана ми да се надявам друг път да не попадам на подобни индивиди.
А ако случайно четат,от мен да знаят,че не винаги ще уцелват на хора,които притежават моето търпение и нищо чудно някой път да им се увие някоя въдица около врата!
Здраве и слука на всички колеги!
_
Ако искаш да си щастлив 6 месеца-купи си нова кола,ако искаш да си щастлив 1 година-ожени се,ако искаш да си щастлив 1 и 6 месеца-намери си любовница..А АКО ИСКАШ ДА СИ ЩАСТЛИВ ЦЯЛ ЖИВОТ-СТАНИ РИБАР !
Боцмана
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Нед Апр 06, 2008 5:15 pm
Местоположение: Бургас

Re: Нахалници

Мнение от Боцмана »

Не съм аз. На морето си стоя :fishing3:
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нахалници

Мнение от delio-haidutin »

vanko1988 написа:.Хвърлих едната въдица леко по диагонал,след това хвърлих и втората,при което единия от съседите ми направи забележка,че и те щели да хвърлят да си хвърлям въдиците пред мен
колега ,не виждам причина да недоволстваш и да ги наричаш нахалници ,при положение че хвърляш и ти по диагонал.като си си избрал място къде да замяташ ,стой си насреща на брега, и тогава може да имаш претенции ,че ако някой мятка върху тебе,а не да си избирате място на брега ,пък въдиците да ги хвърляте де ви скимне. :wink:
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
sokol135
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 1:05 pm

Re: Нахалници

Мнение от sokol135 »

Абе, дръвници колкото искаш. Особено по нешенския край. Не позволявай на подобна ситуация да ти провали излета, или да ти промени настроението. И аз преди много се дразнех на „джентълмените”, но сега просто се местя и приключвам със ситуацията. Малко са ни ядовете, та да се занимавам и с гадове - „еби ги у дреата”. Поздрави.
Аватар
vanko1988
фен клуб-скобар
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 11, 2009 2:40 pm
Местоположение: Монтана

Re: Нахалници

Мнение от vanko1988 »

delio-haidutin написа:
vanko1988 написа:.Хвърлих едната въдица леко по диагонал,след това хвърлих и втората,при което единия от съседите ми направи забележка,че и те щели да хвърлят да си хвърлям въдиците пред мен
колега ,не виждам причина да недоволстваш и да ги наричаш нахалници ,при положение че хвърляш и ти по диагонал.като си си избрал място къде да замяташ ,стой си насреща на брега, и тогава може да имаш претенции ,че ако някой мятка върху тебе,а не да си избирате място на брега ,пък въдиците да ги хвърляте де ви скимне. :wink:
Ако ходиш на дъно на река няма да ме питаш защо хвърлям по диагонал
Ако искаш да си щастлив 6 месеца-купи си нова кола,ако искаш да си щастлив 1 година-ожени се,ако искаш да си щастлив 1 и 6 месеца-намери си любовница..А АКО ИСКАШ ДА СИ ЩАСТЛИВ ЦЯЛ ЖИВОТ-СТАНИ РИБАР !
Аватар
vanko1988
фен клуб-скобар
Мнения: 293
Регистриран на: Пет Дек 11, 2009 2:40 pm
Местоположение: Монтана

Re: Нахалници

Мнение от vanko1988 »

Боцмана написа:Не съм аз. На морето си стоя :fishing3:
Тоя явно беше фаШлив боцман :lol:
Ако искаш да си щастлив 6 месеца-купи си нова кола,ако искаш да си щастлив 1 година-ожени се,ако искаш да си щастлив 1 и 6 месеца-намери си любовница..А АКО ИСКАШ ДА СИ ЩАСТЛИВ ЦЯЛ ЖИВОТ-СТАНИ РИБАР !
Аватар
Павел Иванов
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14913
Регистриран на: Чет Фев 10, 2005 12:29 pm
Местоположение: София

Re: Нахалници

Мнение от Павел Иванов »

vanko1988 написа:... се стъмни и реших да си преметна въдиците ...
Правилното решение като се стъмни и сме на свободен водоем е въдиците да се приберат докато съмне а не да се презаметнат .
Спинингиста , разсширени вени нямаааааааа !

Риболовът е за разтоварване а не за натоварване!
Павел Иванов
Каба Тоньо
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Юни 19, 2015 11:37 am

Re: Нахалници

Мнение от Каба Тоньо »

Кризата изкара много животни от кръчмите и чалготеките. Научиха се на къмпингуване и Август е старшно.... Диво местенце не остана неосрано.

Колкото до въдиците след тъмно всеки решава за себе си. Аз също мятам през нощта и него намирам за нередно.

Не им се коси колега.
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нахалници

Мнение от delio-haidutin »

Павел Иванов написа:
vanko1988 написа:... се стъмни и реших да си преметна въдиците ...
Правилното решение като се стъмни и сме на свободен водоем е въдиците да се приберат докато съмне а не да се презаметнат .
хайде да не се вторачваме в дреболиите ,защото има къде ,къде по-фрапантни нарушения на закона.само за пример изказването на лиляна павлова ,за решението на съда за незаконноста на новите винетки.а и друг пример ,че имам спомен ,че си фен на цска ,това че от два отбора направиха трети за да играе в новосформирана лига ,пак е законно нали ,и там другите отборчета като локо горна ;верея,по какъв критерий са в А група????все законни работи да му се невиди,пък тука ще се чоплим ,кой с колко въдици ловил и защо не си ги е прибрал като се стъмнило. :) :) :)
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
azareus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 529
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 9:08 pm
Местоположение: Видин

Re: Нахалници

Мнение от azareus »

delio-haidutin написа:
Павел Иванов написа:
vanko1988 написа:... се стъмни и реших да си преметна въдиците ...
Правилното решение като се стъмни и сме на свободен водоем е въдиците да се приберат докато съмне а не да се презаметнат .
хайде да не се вторачваме в дреболиите ,защото има къде ,къде по-фрапантни нарушения на закона.само за пример изказването на лиляна павлова ,за решението на съда за незаконноста на новите винетки.а и друг пример ,че имам спомен ,че си фен на цска ,това че от два отбора направиха трети за да играе в новосформирана лига ,пак е законно нали ,и там другите отборчета като локо горна ;верея,по какъв критерий са в А група????все законни работи да му се невиди,пък тука ще се чоплим ,кой с колко въдици ловил и защо не си ги е прибрал като се стъмнило. :) :) :)

Точно заради този вид разсъждения: "Мани моето нарушение, я виж, че на оня до мен е по-голямо!" , ще си останем "ТИНЯТА" на Европа!
"Основен недостатък на човека е, че не предвижда буря, когато времето е хубаво..." /Макиавели/
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нахалници

Мнение от delio-haidutin »

azareus написа:Точно заради този вид разсъждения: "Мани моето нарушение, я виж, че на оня до мен е по-голямо!" , ще си останем "ТИНЯТА" на Европа!
а ти как искаш да е ,на принципа "за кокошка няма прошка ,за милиони няма закони"не може точно тези които творят законите ,да ги пренебрегват ,па да искат от мен за най-малкото и да ме аргасват.моля ,моля.с тези милиарди дето ги откраднаха от ктб ,милиардите от нови заеми ,милиарда за блока на белене и лихвите дето текат ,не тинята ще сме ,а на много по-долни нива,че си затварряме очите ,да не си разбутаме рахата.или пък тези фенове на цска дето подкрепят тримата мошенници и им се кефят че има някакъв отбор с името цска играещ в а група.значи сколонни са да им простят мошенгията ,само и само да са в а група.в европа така ли е :?: :?: :?: ,да не би юве като го изритаха в б група ,да са преименували някой си селски отбор ,че да има отбор със същото име във елита
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: Нахалници

Мнение от oneillbgm »

След като се стъмни имаме право да ловим до залез слънце плюс още 30-40 мин, доколкото си спомням от една тема тук. А в описаната случка в темата всеки има правото да практикува къмпинг риболовът както намери намери за добре. Остава въпросът защо често попадаме на такива твари, които не се съобразяват с околните си по съседство колеги.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
delio-haidutin
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1116
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 8:17 pm
Местоположение: шумен град

Re: Нахалници

Мнение от delio-haidutin »

oneillbgm написа:След като се стъмни имаме право да ловим до залез слънце плюс още 30-40 мин, доколкото си спомням от една тема тук.
колега ,извинявай за забележката ,но най-напред залязва слънцето и па тогава се стъмнява :lol: .може би искаш да кажеш ,след като залезе слънцето и като се стъмни + 30-40 мин.
ВАСИЛ ЛЕВСКИ: "...Ако допуснете утре, когато сте вече свободни да ви управляват днешните турски мекерета и разните му лихвари и чорбаджии, които и днес ви грабят най-безжалостно, то по-добре да си останем под сянката на султана....."
Аватар
Николай Ангелов
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 758
Регистриран на: Съб Май 07, 2005 10:55 am
Местоположение: Пловдив/София
Обратна връзка:

Re: Нахалници

Мнение от Николай Ангелов »

Пак се започна с това "когато се стъмни"... Когато се стъмни, риба не се лови. Ще си позволя да цитирам от Закона за рибарството и аквакултурите - Чл. 24. (5) (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г., предишна ал. 4, изм., бр. 59 от 2012 г.) Любителският риболов се разрешава само през светлата част на денонощието през всички дни на седмицата, извън периода на забраната по чл. 32, ал. 1.
Това пък е последната тема, в която се разискваше този въпрос - Светлата и тъмна част на денонощието.
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Нахалници

Мнение от Doncho69 »

Абе колеги човекът сподели какви измекяри са му объркали риболова а вие от девет кладенеца вода донесохте.Аз имах същия случай само че на Цоневския на черешовата градина и бях го споделил в друг подфорум.Само че при мен беше разлучно.Помиярите бяха състезатели от уж(ниво),които ги познавам и съм бил на състезание с тях и ги знам какво представляват,даже единият 150литров ме попита дали съм се къпал и ако не беше колегата с мен да ме спре медузата щеше да плува още във водоема.Така че стига сте се хапали един друг,защото по този начин все по-малко колеги споделят своя риболовен излет от страх от такива нападки на компютърни риболовци.Айде със здраве и пишете какво сте хванали и къде ако искате да споделите а не бъдете като акули!!!!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”