И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
prokop4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 592
Регистриран на: Нед Окт 12, 2008 9:17 pm
Местоположение: Асеновград

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от prokop4o »

levski написа:Колега prokop4o,аз съм "оня смотан тролингист" който не ти отмъкна буя,а го закачи с мотора (за което се извинявам),след което спрях откачих го и го пуснах във водата! Вълните бяха толкова високи че не се виждаха дори шамандурите.Друг е въпроса че в района между Сеноклас и Ставри Димитрово "колегите" шаранджии бяха оставили около 50-70 метра коридор за лодките но това е стар спор във форума и не искам да влизам в полемики -винаги най - го лемите риби са на другия бряг! Извинявам се на колегата пуснал хубавата тема,но "смятания тролингист"си хвана неговите риби! Хай сега наслука на всички !!!
колега ако нямаш нищо напротив този буй беше на около 120-130м от брега.
и ти след като го скъса го хвърли във водата.и трябваше да влизам да си го търся във вятъра.
да знаеш не беше много готино с гумената лодка в този вятър.


и все пак наслука на теб, и всички колеги.
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от Chromeo »

Bob Nudd написа:На каква дълбочина е било петното?
Моето беше на 4.50 м. другите шамандури бяха на дълбочина от 3.50 м. до 5 м. През деня взимаше по-често на близките т.е. на по-плиткото, а вечерта на моята, която е на по-дълбоко. След като се прибрах, получих инхормация за 2-3 язовира около Хасково, където хвърлените на дълбоко въдици са много оборотни вечерта, а през деня - нищо. С една дума, моя съвет е иди на Малки воден, по пътя за Комплекс Малки Воден и покрай него слиза пътя до брега. Пускаш въдиците на не повече от 1.5 м. дълбочина, поне аз така бих направил, ако можех да отида пак.
П.П. Драсни някой ред какво си хванал после. Наслука :)
catch a fish or die trying !!!
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от oneillbgm »

Всъщност беше готин разказ. Поздрави за което. И още да има, задължително.

Само 1 питанка - нощният риболов? Не съдя, питам само.
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от Chromeo »

Първа и втора вечер ги вадех без да се замисля. Втората и третата вечер вятър + дъжд, а бях с обикновените дрехи и ме мързеше да ходя да се преобличам с камуфлажа против дъжд и затова ги зарязах във водата(не е оправдание, но е добър мотив :D ) а за последната вечер, както писах и в темата " Този път нямах извинение, нямаше дъжд, нямаше вятър, времето беше сравнително добро, но оставих въдиците във водата с надеждата да запиша още нещо в протокола на извадените риби." Закона си е закон, вали не вали, мързел не мързел, в нарушение си бях.
catch a fish or die trying !!!
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от ribarq »

Поздравления за успешния излет.
Интересен и забавен разказ. :fishing3: :fishing3: :fishing3:
Aemilivs
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 175
Регистриран на: Чет Сеп 06, 2012 6:57 pm
Местоположение: Плевен

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от Aemilivs »

Павел Три написа:Стара закачка между шаранджии и тролингисти :smt014 . Дали някога ще се разреши в интерес и на двата лагера ? :smt017
Много лесно. Когато едните се съобразяват с другите.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от Vesko1 »

Браво за готиния разказ и слуката.Преди 2 седмици и ние бяхме на Сеноклас,но с такива едри екземпляри не можем да се похвалим.
Изображение
Тогава от 8 бивака само първия имаше 1брой 19-ка шаран ,6-ца амур и тройка шаран.Втория ден имахме само 1 удар шарански...след което аз смених тактиката и минах на хищник.Резултата-5 бели риби между 3 и 1,5кг и сомче.Късмет сте имали ,че не са минали козелските мутри с проверяващите,на обяд мина една въоръжена мутра да ни предупреди че вечерта ще има проверка да си вадим сопите...и отсреща въпреки това пак не си ги бяха извадили...На същия вашия бряг тогава нажулиха 10 акта за нощен риболов,голяма олелия беше с бинокъла ги наблюдавах...циркове и чудо.Голяма работа че имало някоя и друга пръчка във водата...ама върви се разправяй.
п.с....относно липсата на теми във форума.......причината не е че народа го мързи да си опише слуката,причината е друга...и всеки се сеща каква е тя.Ето и тук виждам на петото мнение вече ти задават въпроси....не искат да се заяждат...само питат!!!???
Поздрави!
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от HAZART »

А бе много нагли тези шаранджии бе.Аз мрежите си вадя нощно време а те въдиците не щат. Сега сериозно по темата -1 .Излиза,че много хора сме били на една бира разстояние и не сме се познали. -2 Конфликта шаранджии - тролингисти е неспасяем (заради закачена въдица без шамандура, на Тракиец ни вадиха боен пистолет и го опряха в корема на ZAKO .Имаше циркове и човека вече няма така да прави и да вади пистолет.)Който е влизал в яз.Ивайловград на описаното място ще се хване за главата ,има десетки шамандури много от които са изоставени.От двата бряга разпъват на 200-250 метра и ги кръстосват вътре ,аз много внимавам и въпреки това закачам понякога ,не е приятно да гепиш някое въже с воблер за 20-30 лева и го оплетеш здраво.Смея да твърдя,че закачане от тролингист е 99 % НЕУМИШЛЕНО.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от Chromeo »

Vesko1 написа:Тогава от 8 бивака само първия имаше 1брой 19-ка шаран ,6-ца амур и тройка шаран.Втория ден имахме само 1 удар шарански...след което аз смених тактиката и минах на хищник.Късмет сте имали ,че не са минали козелските мутри с проверяващите,на обяд мина една въоръжена мутра да ни предупреди че вечерта ще има проверка да си вадим сопите...и отсреща въпреки това пак не си ги бяха извадили...На същия вашия бряг тогава нажулиха 10 акта за нощен риболов,голяма олелия беше с бинокъла ги наблюдавах...циркове и чудо.Голяма работа че имало някоя и друга пръчка във водата...ама върви се разправяй.
Както казах, нали съм "голям схмеаджия", дочух за въпросните хубави риби на Сеноклас, но преди тях на Малки воден е имало доста едри риби. И си мисля Малки Воден, после Сеноклас, занчи е ред на Ставри :lol: обаче - ГРЕДА.
Относно проверяващите: Хубаво е, че са минали и предупредили. Доколкото знам е било на 30ти септември(петък) . Предупреждението и писането на актове и т.н. от редовни и мними проверяващи е в рамките на нормалното, ако се изчерпва само с това. Но съм чувал и за крайности, от страна на проверяващите.

П.П. Преди 2 години, един господин, пак с пистолет на колана, с черна G-класа дойде и предупреди, че вечерта ще минават с куката за мрежи и пуснати въдици и ще режат каквото дойде. Изненадан бях от факта, че с него в колата беше и едно момиченце на 5-6 г. За мен е недопустимо, носейки оръжие, да предупреждаваш хора на язовира, които може да са трезвени, а може и да не са и с теб да има дете. За мен това абсурдна липса на всякакъв родителски инстинкт.
catch a fish or die trying !!!
Аватар
Chromeo
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 345
Регистриран на: Вто Май 10, 2011 6:41 pm
Местоположение: гр. Хасково
Обратна връзка:

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от Chromeo »

HAZART написа:А бе много нагли тези шаранджии бе.Аз мрежите си вадя нощно време а те въдиците не щат.
Това беше забавно :lol: :lol: :lol: :lol:
catch a fish or die trying !!!
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от HAZART »

Аз пък чух,че преди време (2-3години) мнимите проверяващи са се поувлекли и ударили шамари на няколко хлапета които си плацикали плувките без билети.Децата пък са били с татковци главочи почиващи (не ми казаха в кое село са почивали) и проверяващите са били проверени от лекар травматолог. Запомнете документи за самоличност могат да бъдат проверени само от органите на полицията т.е. не може да ме задължат да се легитимирам (билета за риболов не е документ за самоличност).Акт за административно нарушение отпада в съда ако не е съставен по правилата (вписани данни от ЛК ).Тези неща трябва да ги знаете защото сте хора а не овце.Това не значи юруш на беззаконието и да се заяждаме с проверяващите.Преди 22 години на яз.Даскалово викаха посред нощ полицай ,офицер за да ни проверяват документите иначе нямаше да им дадем нищо защото не ловяхме а си пиехме ракията.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от Vesko1 »

HAZART написа:Запомнете документи за самоличност могат да бъдат проверени само от органите на полицията т.е. не може да ме задължат да се легитимирам (билета за риболов не е документ за самоличност).Акт за административно нарушение отпада в съда ако не е съставен по правилата (вписани данни от ЛК ).
Не знам дали си обърнал внимание,но на Риболовния билет са описани всички атрибути за съставяне на акт....и номера на ЛК и кога е издадена и даже ЕГН-то ти се мъдри там...+ трите ти имена.Вообще нямат нужда да ти искат личната карта.Аз един път на реката си бях забравил у нас билета и понеже бяха без полицай с тях и аз не си дадох личната карта....направо си ми записаха номера на колата,после от ченгетата са ми взели данните... и не след дълго по пощата си ми пристигна НЕОБЖАЛВАЕМ акт на стойност 50 лв,който си платих като поп.
Та такива работи..
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
HAZART
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1288
Регистриран на: Нед Окт 23, 2005 9:51 pm
Местоположение: Васко Бояджиев/ПЛОВДИВ/АСЕНОВГРАД/ДЕВИН/

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от HAZART »

Имал си бол пари платил си.Ние хванахме бракониера с мрежите-ловни,горски,полиция,съд ,2 дела и пак не му взеха стотинка.Остана му конфискацията на лодка,мрежи и мотор и приятните изживявания -бяха се опикали и осрали със жена му при - 16-17 ºC и нощувката в ареста на полицията.Една котка се дере по повече от един начин.
ТОВА,ЧЕ БРАКОНИЕРИТЕ СА НА СВОБОДА,НЕ Е ТЯХНА ЗАСЛУГА А Е НАША ГРЕШКА.

Изображение
Аватар
ribarq
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1424
Регистриран на: Съб Фев 17, 2007 12:38 am
Местоположение: Хасково/Бургас

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от ribarq »

Vesko1 написа:п.с....относно липсата на теми във форума.......причината не е че народа го мързи да си опише слуката,причината е друга...и всеки се сеща каква е тя.Ето и тук виждам на петото мнение вече ти задават въпроси....не искат да се заяждат...само питат!!!???
Поздрави!


Мен лично не ме мързи да си описвам излетите, но какво да напиша след поредното капо :D

Вече ми писна от еднодневни излети.
Мисля към края на този месец да посетя за 4-5 дни някой свободен гьол. Но се колебая, на Ивайловград не съм стъпвал от 2008г.
И не го познавам водоема като цяло, а ми се ще да се пробвам там.
На Тракиец вечерта си тръгвам, и бригадата дебне като събера катуна почват да помпят гумената уфимка от другия край и вадят чувалите с мрежи. А през деня оле ле мале ле. Капани за раци ту от ляво ту от дясно на бивака и с голяма наглост ме питат на обед дали съм закачил с въдиците някакъв кош.
Така, че няма голям избор. Ще се ходи или на Жребеца или на Ивайловграда.

Благодарско на колегата за споделения излет.
Аватар
oneillbgm
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 512
Регистриран на: Нед Окт 09, 2011 8:25 am
Местоположение: Ловеч
Обратна връзка:

Re: И по-големи сме виждали и по-малки сме хващали.

Мнение от oneillbgm »

Всъщност съм ЗА нощният риболов. Не правя спор на никого, просто попитах. Тъй като съм предимно сомаджия, ловя и нощно време и не ме притеснява да го кажа, за разлика от 95% от хората тук. Друг е въпросът, че както хвърля въдиците, така ги и вадя... Скръбен стана риболовът в България.

Законите са си закони. Не ме притеснява да си платя. Важна е тръпката от извадената риба, а и кефа цена няма...
Fishing gear - Quick Effzett DAM/MAD Madcat
– Ще имаме едно знаме, на което ще пише: „Свята и чиста република“. - Апостолът на свободата
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”