А за щука излязох...

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Todor_madjarov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 103
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2015 9:00 am
Местоположение: Бургас

А за щука излязох...

Мнение от Todor_madjarov »

Днес,12.11.2016 реших да си открадна 3 часа риболов,преди да ме споходят обичайните ежедневни задължения.Естествено моя таргет беше най-атрактивният,за мен, хищник по нашите ширини,а именно-Щуката!
Ставане в 6и30,лека закуска и в 7:20 вече правя първото замятане на Blue fox-moresilda,15 грама,в очакване на удар,но уви.Вадя салатата, но не и мезето.Винаги,когато ходя за риба,при първите няколко замятания съм най концентриран,в очакване на дозата адреналин в кръвта.
Естествено,рядко се случва да ме сполети слука,точно тогава,когато съм най-подготвен.
След вече час борба с водната растителност,смених примамката и сложих един силикон на Dragon с офсетна кука и малко оловце-монтаж показан ми от майстора,който работи в Гоу-фиша във Варна.
След внимателно прокарване между салатите изведнъж удар ,засичане и първата риба е факт.

Веднага се изпълних с надежда и почнах да настоявам все повече и повече в очакване,да срещна зъбатата твар,която преследвах.Уви след 15 мин мятане,реших да сменя на друг силикон,на когото имах една добра бяла по-рано през октомври.След второто замятане аванса запищя и си казах-Край,хванах я!Даа,ама не.Отново на куката се оказа костур с прилични размери(около 30) санта.Последва второ замятане и втора риба,подобна на първата.

Изпълнен с надежда,че излета е вече успешен заложих отново на Blue-fox-a.След 10тина минути настояване,аванса пак издаде любимия ми звук,след ония от банкомата,който прави Тррррр.. като ти дава пари хахахаххаа.Веднага последва засечка и яростна борба,тъй като ми беше ударил на 15тина метра навътре.Веднага разбрах,че си имам работа със сериозен противник, но победата беше моя след няколко минути игра.Естествено съдбата беше решила,че в този ден няма да уловя щука,а за моя ме голяма изненада на клатушката висеше още един достоен раиран опонент
Излета завърши без щуки,но с много емоции и 4 костуа в моята сметка.Релийз нямаше,тъй като ги има много в гьола и реших да се гостя,от яд,че не се срещнах очи в очи с най-достойния противник-щуката.
DSC_0104.JPG
DSC_0102.JPG
DSC_0102.JPG (298.67 KiB) Преглеждано 4213 пъти
DSC_0101.JPG
DSC_0101.JPG (106.62 KiB) Преглеждано 4213 пъти
DSC_0099.JPG
DSC_0097.JPG
DSC_0097.JPG (292.88 KiB) Преглеждано 4213 пъти
DSC_0093.JPG
DSC_0093.JPG (275.53 KiB) Преглеждано 4213 пъти
По-голяма от една ,където я изтървах,хваната още нямам.

Рибарска мъдрост!
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”