Скомлянски таранки

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Скомлянски таранки

Мнение от ILEGAL »

Такаааааа, драги ми смехурковци..........
Поради обективни причини не бях ходил на риболов повече от година (роди ми се дъщеричка и няма как...смятам, знаете повечето от вас как е положението като са още малки наследниците).
Най-накрая дойде и Видовден за мен, жената с малката и свекървата, барабар с балдъзата, решиха да заминат за Милано за един уикенд по женски а моя милост само това и чакаше :twisted:
На 15ти септември точно в 6 часа ги оставих на Терминал 1, газ към вкъщи, нахвърлях багажа и такъмите в колата и газ към видинските вилаети. Бях малко окъснял, но какво да се прави.
От доста време слушам за язовир Скомля и едни митични таранки, едни шарани, амури, но все не намирах възможност да направя някой излет там, та твърдо бях решил да се отбия там на път към видинските дунавски ловни полета.
Плана беше следния, първи ден(петък) риболов на Скомля, втори ден- Дунав около Видин, трети ден пак Дунав ама само до обяд и обратно към София. Към 12 часа благополучно стигнах на язовира и след плащане на такса (10 лв) и кратък ориентировъчен разговор с пазача (все пак бях на непознат гьол) към 13 часа бях разпънал цирка и вече стрелях царевица регулярно. Бяха ме предупредили, че ако се прецакам да хвърля захранка, риболова ми ще свърши много бързо поради пълчищата бабушка с аквариумни размери обитаваща язовира.
Така че, прилежно бях се заредил с три големи консерви сладка царевица и лежерно бомбардирах ваглера с по прашка две на всеки 4-5 минути. Не след дълго се появи първата дебеланка:

Изображение

Доволен от размера и борбеността на каракудата, започнах още по настървено да си целя ваглера и хоп, по голямата сестра на първата ме посети за портретна снимка :fishing6:

Изображение

Продължих да дърпам, по редки, но класически тарани около килце и към 19 часа завърших риболова така:

Изображение

Лових на мач и фидер, този ден мача се представи по- добре. Вечерта на бира и разбор на риболова със стари приятели, получих недобри новини за Дунав (или никакъв или много слаб риболов да очаквам, така никога не е било и т.н), та реших събота да ходя пак на Скомля. Риболова протече по идентичен начин, така че снимки от втория ден нямам.

Извода: красив язовир, много и качествена риба (видях да вадят хубави амури и шарани, видях и рибенца да бягат панически от нещо около брега, така че има и хищник 100%, въпреки че него ден никой не търсеше хищник), ще се посети пак при първа възможност! :fishing9:

Рапорт даден, колеги :fishing6:
Аватар
ILEGAL
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 298
Регистриран на: Съб Юли 06, 2013 8:28 pm

Re: Скомлянски таранки

Мнение от ILEGAL »

Нещо не ми се получи със снимките, май съм забравил как става..
.
Аватар
Ачо ♣
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5826
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 10:45 pm

Re: Скомлянски таранки

Мнение от Ачо ♣ »

Изображение

Изображение

Изображение

Хубави таранки!!! :D :smt023
Не можеш да отложиш неизбежното. Защото рано, или късно стигаш до мястото, където неизбежното просто седи и чака.!!!
Аватар
freako
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 146
Регистриран на: Пет Авг 28, 2015 10:48 am
Местоположение: Видин

Re: Скомлянски таранки

Мнение от freako »

Е бравос. Значи другия път да ходя без захранки, а само с кукуруз! :)
Мераклия да се научи на мач-риболов :fishing9:
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”