Зимна бяла риба на джиг

Модератори: bobopeli, sapuna

Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Зимна бяла риба на джиг

Мнение от Don4o_62 »

Не бях ходил цяла зима да похвърлям малко гуми тук там,поради едни вътрешни ремонти,но вчера си викам,бати Дончо,забрави как се държи въдица :lol: та се нахъсах днес сабахлян да ида :D работата ще почака :mrgreen: речено сторено и сутринта рано на гьола,обаче на гьола няма никой :roll: даже някой и друг мангал за цвят :lol: викам си работата няма да я бъде :roll: в колата топло,вънка студено,само - 7 градуса :mrgreen: излезнах поседях минута и пак вътре :lol: и взе да ми се върти един въпрос,на кой го търся тук.....и ааа обратно :D но реших,ще хвърля няколко пъти,направих се на тъп и упорит и почнах :lol: а то мъкааа,на 2 - 3 хвърляния чистех леда от водачите,краката станаха лед,ръцете също,абе луда работа :roll: няма да ме бъде си викам и още няколко пъти и си тръгвам...тъкмо слънцето се показа и удари много вяло и естествено я изтървах,на мен студено,на рибата студено,та не можахме се разберем :D но се стегнах и пак заметнах където трябва,проводка,нищо,и пак и пак и нищо и накрая леко почукване,но нали бях нащрек,засечка и усетих приятна тежест по линията :D леко леко към брега а тя завалията беше по голям кочан от мен ,та излезна все едно дърпам обувка 46 номер :lol: изтеглих я леко по брега и снимка :D
Photo-1620.jpg
Photo-1625.jpg
та късмет ли беше или му разбирам на тоя риболов :roll: не знам :D но язовира се отплати за студа дето го събрах за няма и час :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
karpist
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 100
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 9:38 pm

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от karpist »

Евала,утре и аз отивам :fishing1:
Петър Недев
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 590
Регистриран на: Сря Май 04, 2005 10:01 am
Местоположение: Кърджали
Обратна връзка:

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от Петър Недев »

Така е. Който може,си го може.Наслука и наздраве Дончо
Когато няма риба.......не кълве!
lusienn
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14443
Регистриран на: Пон Фев 18, 2008 9:54 pm

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от lusienn »

Точно такава ми трябва за

Рибената чорба,за откриването

Но по моя район е още по голям

Студ минус 10 сутрин и не ходя.
:D Мир любов и щастие за всички

Риболовци.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от G.Petkov »

Дончо,
Майстор си, а и късметът е с теб ! :D
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от Vesko1 »

Браво Дончо
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
gogibo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 732
Регистриран на: Нед Мар 13, 2011 11:04 am
Местоположение: София

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от gogibo »

"Надеждата умира последна"-потвърдил си я тая народна мъдрост Дончо,Евала!
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от Don4o_62 »

Vesko1 написа:Браво Дончо
Веско приятелю :D ,къде се изгуби :roll: липсват ни репортажите ти,хем големи риби хващаш,хем го докарваш на разкази :D
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
antivik
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3454
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 10:01 am
Местоположение: Кърджали

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от antivik »

:smt038 :smt023 :prayer: :drinkers:
Когато рибата не ще - НЕ ЩЕ!
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от Vesko1 »

Don4o_62 написа:
Vesko1 написа:Браво Дончо
Веско приятелю :D ,къде се изгуби :roll: липсват ни репортажите ти,хем големи риби хващаш,хем го докарваш на разкази :D
Риби има...и малки и големи!Тази година на шарански ходих само 3 пъти....повечето бях на морски в Гърция.Имам близо 25 нощувки там това лято с базови лагери в Крионери камп,Порто лагос и Камп Керамоти.Риби валяло...октоподи,калмари,ципури,заргани ,мурмури,баракуди ,дорадо квото се сетиш.Туна не успях да хвана-нямам оборудване за такава риба.Там нещата са сериозни и ти трябват поне 20 бона оборудване...не е лъжица за наща уста
Но...23 килограмова риба тази година нямам на свободен...затова и няма репортажи.Човек трябва да гледа напред и нагоре...кво да ги обсъждаме шарани петички и седмички.Няма смисъл да досаждаме на аудиторията.
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от nkolev66 »

Vesko1 написа:
Don4o_62 написа:
Vesko1 написа:Браво Дончо
Веско приятелю :D ,къде се изгуби :roll: липсват ни репортажите ти,хем големи риби хващаш,хем го докарваш на разкази :D
Риби има...и малки и големи!Тази година на шарански ходих само 3 пъти....повечето бях на морски в Гърция.Имам близо 25 нощувки там това лято с базови лагери в Крионери камп,Порто лагос и Камп Керамоти.Риби валяло...октоподи,калмари,ципури,заргани ,мурмури,баракуди ,дорадо квото се сетиш.Туна не успях да хвана-нямам оборудване за такава риба.Там нещата са сериозни и ти трябват поне 20 бона оборудване...не е лъжица за наща уста
Но...23 килограмова риба тази година нямам на свободен...затова и няма репортажи.Човек трябва да гледа напред и нагоре...кво да ги обсъждаме шарани петички и седмички.Няма смисъл да досаждаме на аудиторията.
Това с цената на оборудването не е точно така, аз лично се справям с доста по-малко (направо скромно с доста по-малко от 1000 лв. без лодката) и имам 40 кг. (е, не е голяма, но бива), както и по-малки (5 до 25 кг.), дори на спининг, но от лодка.
Аватар
Vesko1
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2352
Регистриран на: Нед Яну 28, 2007 8:50 pm
Местоположение: Кърджали

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от Vesko1 »

nkolev66 написа: Това с цената на оборудването не е точно така, аз лично се справям с доста по-малко (направо скромно с доста по-малко от 1000 лв. без лодката) и имам 40 кг. (е, не е голяма, но бива), както и по-малки (5 до 25 кг.), дори на спининг, но от лодка.
Браво!Дано имаш и по едри и да ги извадиш.Аз лично мисля ,че моите изчисления са горе долу верни...значи лодка морско изпълнение с основен и резервен двигател около 5-8 бона втора ръка,колесар около 2 бона,,добър сонар с джипиес-1000-3000лв,пръчки с мултипликатори 2000 ,консумативи-разрешително , брейдове ,воблери,стръв ,гориво и др 1000...е с 15 к става работата.Но не е мястото и темата за спорове...да ме прощава колегата Дончо ,че му оспамихме темата
ИзображениеИзображение
http://daewoo-chevrolet.com
Пичка всеки може да си хване...но 22 килограмов амур хващат само ..майсторите.
Аватар
Don4o_62
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5612
Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 3:04 pm
Местоположение: гр.Асеновград

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от Don4o_62 »

Ходете ловете бели риби със силикони от 2 лв. :D и не се товарете излишно с харчене на много кинти,понеже на края, разбора е един и същ :D :drinkers:
Главната причина за стреса.... Ежедневният контакт с Идиоти :mrgreen:
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от nkolev66 »

Don4o_62 написа:Ходете ловете бели риби със силикони от 2 лв. :D и не се товарете излишно с харчене на много кинти,понеже на края, разбора е един и същ :D :drinkers:
Браво за улова, а иначе сега точно препоръчаното от теб по-горе правя.
Аватар
nkolev66
Модератор
Модератор
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Дек 31, 2011 6:29 pm
Местоположение: Бургас

Re: Зимна бяла риба на джиг

Мнение от nkolev66 »

Vesko1 написа:
nkolev66 написа: Това с цената на оборудването не е точно така, аз лично се справям с доста по-малко (направо скромно с доста по-малко от 1000 лв. без лодката) и имам 40 кг. (е, не е голяма, но бива), както и по-малки (5 до 25 кг.), дори на спининг, но от лодка.
Браво!Дано имаш и по едри и да ги извадиш.Аз лично мисля ,че моите изчисления са горе долу верни...значи лодка морско изпълнение с основен и резервен двигател около 5-8 бона втора ръка,колесар около 2 бона,,добър сонар с джипиес-1000-3000лв,пръчки с мултипликатори 2000 ,консумативи-разрешително , брейдове ,воблери,стръв ,гориво и др 1000...е с 15 к става работата.Но не е мястото и темата за спорове...да ме прощава колегата Дончо ,че му оспамихме темата
Съгласен съм, забравих сонара :oops: сигурно и доста други дреболии, но засега ходя и аз за бели риби.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”