Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Бърз доклад от днес: Пробвах една нова за мен захранка на Сенсас за платики с аромат на джинджифил и канела. Храната е много лека, светла на цвят и с по-едра структура. Оказа се, че е от онези малко захранки, които отсяват рибите и привличат само едрите екземпляри. Сега важно е да уточня, че едри риби нямаше и за час и половина чакане нямах и никаква дребна риба, щото нали захранката е специална. В такива случаи е безсмислено да се губи време и затова приключих с излета набързо.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Били споделил какъв е модел е храната . Аз си взех една нова за мен захранка Sensas 3000 natural Bream ,но още не съм
ловил с ная.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Серия 3000 с надпис Bremes, със старото графично оформлениие в преобладаващ зелец цвят и снимка на платика. Прикачам и снимка.
3000-zaneta-bremes-leszcz-yb.jpg
3000-zaneta-bremes-leszcz-yb.jpg (68.69 KiB) Преглеждано 2309 пъти
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Благодаря. Преди няколко години и аз я пробвах и нямах особен успех с нея.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Днес прилично, клонящо към слабо. От 06 до 14 нивото падна с 20см и като цяло не им повлия добре. Преобладаваха този път бабушките и странно дребни скимърси. За цвят няколко добри костура. Просто не ми беше ден, бях спал 2 часа и ми се отрази. Бях решил да експериментирам с ваглерите и утежнението и бях поръчал храна(каквато и да е) на колегата, беше взел Филстар платика. Единствения плюс е, че никога не бих повторил тази храна, добре че имах един изостанал пакет Трапер да уравновеся нещата.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Днес пробвах към храната да добавя пелети и сурови зърна. Резултата беше в полза на по-едрите бабушки. Скимърси също имаше доволно, там са си и се подреждат без проблем.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

KOSIO669 написа:Скимърси също имаше доволно, там са си и се подреждат без проблем.
Излизаха ли по-едрички платички над 300 гр.?
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Garbolino написа:
KOSIO669 написа:Скимърси също имаше доволно, там са си и се подреждат без проблем.
Излизаха ли по-едрички платички над 300 гр.?
Те са ми таргета, но за сега без успех. Събраха се в началото такива баби, но платики над 0,300 не. Упорствам на шарен, но следващия път ще бъде торен. Върти ми се в главата нещо кълцано с глина........но съм сигурен, че пак няма да ги отсее.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

По едрите платики би трябвало да се хвърлили вече хайвер и до две, три седмици да се завърнат в дълбоките води. Мисля така, заради начина, по който се случва риболова на яз. Искър - там в момента платиката вече е хвърлила хайвера си, но все още стои в топлите, по-плитки води.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Златев »

Макар и на 450км източно от епицентъра на темата, ще си позволя да се включа. Наблюдавал съм подобно задържане на платиката в "боищата" в седмиците след хвърлянето на хайвера и тук на яз. Цонево. Дори се е случвало да сме на 100-ина метра от плиткото, търсейки хубав "платичешки" шкарп с дълбочини над 5м и да си останем капо, докато навалицата в плиткото вади риби.
Как се държат при вас канелените аромати ? Поне при последните две проби бабушката почти отсъстваше от палитрата при използването на канелена захранка. И като че ли присъствието на сочен торен червей на куката в компанията поне един бял определено провокира платиките.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Тази година само веднъж пробвах една захранка с аромат на канела и джинджифил и нещата хич не се получиха. Ама това на Панчарево, където от време на време има неприятни, трудно обясними аномалии, съответно има дни, в които рибите отиват на някъде или просто не се хранят с какво да е и където и да е. Иначе тази година преоткрих захранките с аромат на какао и имах много добри резултати. Например миналата седмица направих силен излет на яз. Искър - за 4 часа - 13 хванати риби (платики), общ улов към 10 кг.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Златев »

Еха!... Имал съм възможност да наблюдавам активен риболов на летни платики на Шипочанския залив, в който за съжаление поради умения и налично снаряжение тогава не можах да се включа.
Гледам винаги да имам шоколадова добавка - дали като част от самата фабрична захранка, дали под формата на бисквитена глаета или смлени вафли. Но не мога да преценя със сигурност, че това е "платичешки" фактор. Факт е, че поне при нас, събира риби, покрай които идват и по-едри бабушки, платики, таранки.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Garbolino написа:
KOSIO669 написа:Скимърси също имаше доволно, там са си и се подреждат без проблем.
Излизаха ли по-едрички платички над 300 гр.?
Започнаха да идват :wink: . Гонят всичко живо, само 1 костур и 1 баба. платика доволно.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Благодаря за споделянето! Май Пънча в идните дни ще е добра дестинация.

Аз днес проверих как е положението на Веринско - за съжаление нямах слука, както и колегите около мен. Пробвах на близка, средна и далечна дистанция - нищо интересно. А и раците са си там, което прави нещата още по-тегави.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Нивото пак беше прясно свалено с поне 80см и докато лових падна с още 15, което дори ми се отрази на линията. Странното е, че въобще не им повлия, бяха много изгладнели.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”