Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Започвам да подреждам пъзела. Вдига ли се нивото( като днес) няма смисъл. Така се бях надъхал от двете тави последния път......50 на 50 забърках платика и Giant на Трапер( храната определено работи там) и добавих само 100гр изпънат бял, но ефект почти нямаше. Епизодични риби които много слабо се влияеха от храната. Приключих с около 10бр платики, и няколко баби(костурите не ги броя). Нивото се вдигна с 40см от 06 до 13ч. Може би от утре ще става за риболов.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Аз мисля тази неделя в очакваното лошо време да направя един нов тест на Пънча - ама още не съм решил с каква тактика да експериментирам. Върти ми се в главата да пробвам да захранвам само с бял червей и нищо друго. Съответно на всеки 7-8 минути да подавам червейчета. Ще видим, ако не измисля нищо по-интересно, ще пробвам този подход.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Garbolino написа:Аз мисля тази неделя в очакваното лошо време да направя един нов тест на Пънча - ама още не съм решил с каква тактика да експериментирам. Върти ми се в главата да пробвам да захранвам само с бял червей и нищо друго. Съответно на всеки 7-8 минути да подавам червейчета. Ще видим, ако не измисля нищо по-интересно, ще пробвам този подход.
Зависи какво търсиш, знаеш че с платиката няма да имаш такъв успех. Къде мислиш да застанеш? Пробвай комбинация с торни, ако ти се занимава.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

KOSIO669 написа:Къде мислиш да застанеш?
Чудя се дали на стената или на бъбрека, долу до моста да застана. На стената има много водорасли и ще трябва половин час да ги чистя, ама пък поне има място.
Аватар
6tukara
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 499
Регистриран на: Нед Яну 13, 2008 8:10 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от 6tukara »

Здравей, според мен най-важният фактор за успешният риболов на Пънча е това дали работи Веца. Той вкарва ледена вода която много влияе на храненето. Ако можеш мери температурата на водата всеки път и по това може да се ориентираш колко студена вода е вкарала централата. Ако челният преливник е вдигнат много няма да разбереш че централата работи почти непрекъснато защото нивото няма да се качва много, а пък водата ще е 14-15 градуса и съответно супер слаб риболов. Случвало ми се е преди 2 години август водата да е 12-13 градуса в езерото направо зимен режим за рибите. За това когато ходиш първо погледни дали през преливника изтича много вода, ако е отворен значи че централата работи яко и водата ще е студена, това е при нормално време когато не вали много.
АКО ИМА РИБА И НА БАСТУН, ЧЕ СЕ ХВАНЕ
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Garbolino написа:
KOSIO669 написа:Къде мислиш да застанеш?
Чудя се дали на стената или на бъбрека, долу до моста да застана. На стената има много водорасли и ще трябва половин час да ги чистя, ама пък поне има място.
Има чисти места, ако отидеш рано няма проблем да си ги хванеш. Драсни после за резултата, по мой наблюдения събота и неделя го пълнят.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Резултатът от експеримента днес: За няколкото часа сутринта на стената на Пънча на дистанция около 35 м хванах 16 рибки. Излизаха само малки платички:
IMG_20200705_065032_3.jpg
IMG_20200705_073411_1.jpg
Особеното на пробата днес беше, че ловях на затворена хранилка с преобладащ бял червей и съвсем малко суха захранка. Идеята бе така да сваля рибите на дъното, като при пропадането да се отделя малко пушилка и по някое друго червейче, но все пак повечето храна да се разтоварва на самото дъно. Рибите на 35 м дистанция стояха на 6 м дълбочина при обща дълбочина от 8 м.
IMG_20200705_170734_305.jpg
IMG_20200705_065503_4.jpg
Много съм доволен от тази хранилка - лети уникално добре, прави се дистанция без никакво усилие и замятането е супер точно и прецизно. А за храната (Sensas 515 Record) мога да кажа, че също е интересна. Не бях я пробвал преди и очаквах да е супер фина и ароматна по подобие на аналозите за VDE за уклей. Само, че тази храна е по-близка до това на което му се казва ярма - има този основен аромат на смляна царевица и жито. Има състав от средни и фини частици, но преобладават средните по размер. Има и още някакъв аромат, който не мога да определя - със сигурност не е нито плодов, нито е на нещо познато от храни, които сме опитвали. Би трябвало да мирише на анасон по описание, но по-скоро има аромат от окислени семена и масла (това може да се дължи на това, ако захранката е стара). Има нещо в тази захранка, което не е обикновено, защото цената и е като на 1 кг, а опаковката е 0.8 кг.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

На 35м си бил точно на ръба, при при вадене не закачаше ли в камъните? Дълбочината там няма 8м, по скоро 7 и стоят обикновено точно на 6 (не знам защо) и искат много храна да слязат долу, явно долу е най-студена водата. 16 бр си е доста добро постижение, явно и се е хранила добре. Нивото как беше?
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Нивото падаше с малко, за 4 часа падна с 5 см (това сутринта от 6 до 10). Инче тази хранилка излиза доста бързо и самата и форма я предпазва от много закачания. Имах към 3-4 леки закачания и само едно по-сериозно към края на излета. Тогава минах 2 метра навътре. Най-проблемни бяха водораслите на дъното от 12тия до 8тия метър. Когато се вадят риби, рибите се набиват в тях и има едно доста тегаво преминаване през водораслите.

Друго интересно нещо от днес, когато преглеждах къде са рибите със сонара: на 15тия метър и на 25тия метър имаше отчетливо групиране, като на 15тия метър имаше по-едри рибки. Та ако има някой мераклия, който си разчисти водораслите може да се направи страхотен риболов на стената на директна 7-ца / 8-ца или щека с добро захранване.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Да, много са неприятни водораслите ( предполагам, че си застанал в ляво ). При мен кълването започваше след 08 дори 09 часа последния път ( може тогава да е идвала на петното ) Тази седмица ще ги търся пак. Благодаря за споделянето.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Такааааа, никой не пише........., но днес пробвах една марка ваглери и слайдери, като цяло деня мина в експерименти и не съм наблягал на риболова. Ползвах стандартна храна и стръв, като по-едрите взимаха на торен с един бял, но дори и те бяха много малки. Риболов може да се направи доста интензивен, но на дребни скимърси и едри баби( поне аз такива лових). Започвам вече да се чудя, толкова ли са редки тавите, не са там или аз не ги мога??? За нивото няма да пиша, че е изтъркана тема( точат, пълнят....нещо страшно) Странното е, че нямаше водорасли в началото на стената, там се бях позиционирал и лових на нивото на кулата на 7.20м. За спинингистите - пълно е със щука, нещата не отиват на добре с нея. Отделно, не мога да разбера какво ядът от тези платички, че ги пълнят по найлончетата.........шантава работа, налови си уклей, търси едър костур (има), какво завираш тези педарки в зеленото пликче??? Ако има някой засегнат може да ме обори, тук или на място.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Последните седмици упорствах на Искъра и Веринско, ама и на двете места наредих доста слаби излети. Мисля утре да намина към Пънча, че може да се окаже, че там ще е по-добре. Взел съм една нова за мен храна - Сенсас Explosive - ще пробвам и ще пиша.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Утре и аз мисля да се разходя до Панчарево от към гората там си върви риболов ,но има водорасли и трябва да се коси .
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес сутринта в 6:00 се изтъпанчих на бъбрека и някой вече беше разпънал 6 дънарки на местата на брега. Съответно се наложи да ловя от моста. Бях позабравил колко е гадно да ловиш от тротоар на натоварен път.

Две думи за пробваната храна Sensas Explosive - има преобладаващ аромат на слънчоглед и ванилия, тъмно жълт цвят, средна по големина структура на частиците, лека и не лепи.

Полових 1 час от тротоара на моста. Храната сработи много добре. Бързо събра риби. Лових на 15 м дистанция с 5 гр кошничка и 1 м повод с малка кука. Основно се ловиха дребни бабушки, чат пат някоя по едра и няколко платички - най-голямата беше към 500 гр. Имаше динамика, обаче е супер неудобно да ловиш прав на фидер и реших да сляза от лявата страна на моста.

Там чистих 40 минути водорасли без особен ефект - толкова са много и навътре, че няма изчистване. Пробвах след това да ловя пред тях, но твърде много време бях вдигаш шум и рибите се бяха дръпнали. Слънцето взе да напича и се отказах. За утре мисля да стана в 4 часа и да хвана място със сянка, та да може някак по-комфортно да половя няколко часа и да проверя дали след първоначалното събиране на бабушки, ще се задържат на петното и по-едрите платички.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

При мен се ловяха словяха средни платички, бабушки и муронажи. От веца влизаше студена вода и имаше течение . Преди да мина на super black ловях с explosiv , впечатлението ми от нея е ,че събираше бързо активната риба но , когато риболова е капризен не работеше много добре, но пак се хваща риба.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”