Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Garbolino написа:Дребен уклей се лови на вътрешното заливче на бъбрека. Мизерия, навалица, гадна работа. Това не е спортен риболов. Все едно някой ще се спаси от гладна смърт с 500 грама уклей от канализацията на Панчарево.
IMG_20201213_152328_3_compress81.jpg
Панчаревската школа казваш дърпа прозрачни уклеи.........стига си упорствал там, до Струма стигам по-бързо по магистралата. Топличко време, вече има ниво и цвят, а рибите са брутални. Странното е, че видях да излизат регулярно на фидер.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

KOSIO669 написа:... Струма ... а рибите са брутални.
Вярно е това. Речният риболов по големите реки в студените месеци може да е супер успешен и интересен. Като нищо ще се престраша някой ден :)
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Днес на стената имаше типичен зимен риболов с редки кълванета и откачания, но излязоха няколко хубави платички . Интересното е , че три хванах на пропадане. Дистанция около 50 метра.
Аватар
s0n3x
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от s0n3x »

borislav bonev написа:Днес на стената имаше типичен зимен риболов с редки кълванета и откачания, но излязоха няколко хубави платички . Интересното е , че три хванах на пропадане. Дистанция около 50 метра.
Колега, рецепта на Sensas ли използва?
В коя част на стената лови?
Аз последния път бях на 10м вдясно от кулата и положението беше плачевно.
:arrow: Take pictures, not throphies.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Бях меду втори и трети стлб до кулата , рецепта на sensas и пинки .
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

За няколко часа пробвах днес как е зимния риболов на Пънча. Нещо съм зациклил на улов от две риби :)
IMG_20201225_101144_3_compress97.jpg
IMG_20201225_085547_7_compress35.jpg
IMG_20201225_085547_7_compress35.jpg (291.97 KiB) Преглеждано 2023 пъти
Аватар
fozi073
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 430
Регистриран на: Сря Дек 26, 2012 6:39 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от fozi073 »

В предвид сезона си е ок :smt023 . Знаем че са възможни и по лоши резултати сега . Тия поне не са мъници . Весела Коледа .
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

За тази година (2021) беше крайно време да открия календарния сезон. Сега няма смисъл да пиша какво улових - то е ясно :)

Само исках да споделя за това колко добре се почувствах като направих една импровизирана оборка на мястото, където бях.

Като отидох си беше обичайната мизерия - опаковки от захранки, кутийки за червеи, пластмасови бутилки, чаши и т.н. Събрах една торба боклук и усещането след това от самия риболов бе съвсем друго. Има голяма разлика да ловиш на бряг затрупан с боклуци и на чисто място.

Нека си пожелаем и направим бреговете по-чисти през 2021. Здраве и много успешни излети на всички съвестни риболовци!
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Днес на стената имаше някакъв риболов, успех да хвана към десетина платички. Рибата беше активна следобяд.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Реших миналата година да намаля обема на кошниците с ,който основно ловя и след една година риболов с тях резултата беше:
От към риби сходен, че и по добър при една и съща храна.
По добра дистанция и точност.
По малък расход на храна.

На един риболов си направих експеримент кото хвърлих малко топче захранка пред мен и наблюдавах къкво ще стане. Първо доиде уклей после бабушки и накрая платички. Рибите повече от 10 минути стояха на захранката след това половин час периодично минаваха от там. Затова реших да подавам по малко храна.
Прикачени файлове
16102614169923019581520850880365.jpg
Аватар
s0n3x
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от s0n3x »

borislav bonev написа:Реших миналата година да намаля обема на кошниците с ,който основно ловя и след една година риболов с тях резултата беше:
От към риби сходен, че и по добър при една и съща храна.
По добра дистанция и точност.
По малък расход на храна.

На един риболов си направих експеримент кото хвърлих малко топче захранка пред мен и наблюдавах къкво ще стане. Първо доиде уклей после бабушки и накрая платички. Рибите повече от 10 минути стояха на захранката след това половин час периодично минаваха от там. Затова реших да подавам по малко храна.

Колега тези кошнички на DRENNAN (имам и аз от тях) не са ли подходящи за по-плитко (до към 4м)?
Също съм забелязал, че те заорават в дъното при придърпване, тъй като имат мека връзка между кошничката и вирбела
:arrow: Take pictures, not throphies.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

На стената също ловя често с тези кошници стискам храната по силно и няма проблем. Случвало се е при лошо замятане да извадя веднага и в кошницата все още да има част от храната.

При придърпване нямам наблюдения.

Понякога при риболов на бабушки само повдигам леко кошницата . Иначе на някой скасявам рамото на половина и угъвам малко оловото като му придавам лека дъга , но незнам до колко това има някакъв ефект.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Това с обема на храната е много интересно. От една страна всички сме чували за митовете и легендите как като дойде пасажа платика за нула време омита храната. От друга страна на Пънча си се прави отличен риболов с малки и средни кошнички, което може би е показателно за това, че няма много големи пасажи риба (много като бройка и размер) или пък е показателно за това, че ако се лови с по-качествена храна, ефектът на привличане и задържане на рибите се получава от по-качествените атрактани в храната (и обема храна не е от особено значенеие). Или пък и двете предположения са верни.

Иначе за значението на обема храна ще разкажа една интересна история, която е крайно изключение и не е свързана с това, което коментираме. Веднъж тази година се случи така, че трима риболовеца ловихме едни до други, на една дистанция, но аз лових на фидер, а другите двама колеги до мен ловиха на мач. Тези колеги бяха подготвени и знаеха какво правят - дистанция, такъми, храна, техника. За един час аз с фидера вкарах не повече от 300 гр. храна, а те за един час вкараха общо поне 3 килограма (стрелба с прашки на всяко за презамятане). Разликата в улова помежду ни бе като в разликата в обема захранване - 1 към 10. В този конкретен ден при риболов рамо до рамо, на една и съща дистанция и при грамотен подход мача победи фидера :)
Аватар
s0n3x
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от s0n3x »

Като се оправи времето съм си наумил да направя няколко експеримента от любопитство.

1) Без първоначално захранване, първия час и половина да презамятам на всеки 3 минути, независимо дали има кълване. Гледах Steven Ringer с подобен подход в Ирлания на големи диви водоеми.

2) С по-стабилно първоначално захранване - 10 големи кошници в началото. След това презамятане на 5-6 мин първия час, а след това на 10

3) Повече "анализ" на самото дъно преди самия риболов с помощта на съответното олово 30гр.

4) 50м срещу 40м на едно и също място с една и съща захранка
:arrow: Take pictures, not throphies.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

s0n3x написа:Като се оправи времето съм си наумил да направя няколко експеримента...
Супер! Ще е много интересно да разкажеш после за това.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”