Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Иначе за значението на обема храна ще разкажа една интересна история, която е крайно изключение и не е свързана с това, което коментираме. Веднъж тази година се случи така, че трима риболовеца ловихме едни до други, на една дистанция, но аз лових на фидер, а другите двама колеги до мен ловиха на мач. Тези колеги бяха подготвени и знаеха какво правят - дистанция, такъми, храна, техника. За един час аз с фидера вкарах не повече от 300 гр. храна, а те за един час вкараха общо поне 3 килограма (стрелба с прашки на всяко за презамятане). Разликата в улова помежду ни бе като в разликата в обема захранване - 1 към 10. В този конкретен ден при риболов рамо до рамо, на една и съща дистанция и при грамотен подход мача победи фидера :)[/quote]

Мда, аз излет под 4кг храна нямам. Колко ластици на прашките скъсах там :lol: . С оглед на дистанцията и вятъра, който почти винаги духа се принудих да ловя само с ваглери и това нещо съвкупно с дълбочина, приводняване или като цяло докато стигна работна позиция губех доста време. Това ме караше да мисля, че с фидер ще е по-резултатен риболова, но така и не попаднах на фидерист ( разбира се според мен, сега де не се обиди някой ) който, хайде така да го нарека има спортна злоба и да си сверя часовника. Говоря за стената, в по плитките участъци мисля, че мача има повече предимства или аз съм пристрастен ( обичам да гледам плувки просто ) Имаше някои дни в които наистина болото щеше да даде най-добри резултати, но бяха малко и ако се ловеше на боло, човека трябваше да е на ти с материята. Като цяло аз експериментирах тази година там с оборудването не с рибите (те са ясни ) и имах едва няколко целенасочени риболова от които не си извадих необходимите изводи, защото риболова на стената когато гониш количество е доста труден.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Косьо, може като се позатопли повечко времето, напролет, да направим един тест - ти на мач, аз на фидер - да ловим на една дистанция, с едни и същи куки, поводи, стръв, захранка, да сложим един лимит от 4 кг захранка и да видим мача или фидера ще е по-ефективен.

А като каза боло се сетих за един мега як подход на ловене - една италианска измислица, която в точно определени ситуации на голяма дълбочина и кълване на попадане в последните метри е супер ефективна. Когато дълбочината е например 9м и рибите вземат на пропадане от 7мия до 9тия метър, се прави следното - лови се с боло 7м, с утежнение групирано на 2м над куката, и най-интересното - лови се с малък слайдер например 8 гр., като слайдера е ограничен да е на 5м над куката. Така се получава много бързо пропадане, защото веднъж тези 8 гр. потъват бързо, а от друга страна при приводняването слайдера почва да работи също бързо (реално се изнизва само 4м влакно през слайдера). И реално се лови едни 10 секунди докато пропаднат последните 2 метра и след това се презамята отново. Става супер динамично (и изморително), но когато сработи този подход няма равен.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

С този метод няма да се постигне дистанцията на която аз и ти ги търсим, другото което ми идва на прима виста е теглото на 7мицата плюс вятъра там , слайдер 8гр на 5м = абсурд. Аз това не бих си го причинил, но италианците са си професионалисти хората. Да се позатопли и го правим, само не знам колко ще ги има в дълбокото на пролет.
Аватар
s0n3x
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от s0n3x »

В това негостоприемно време можем само да си оформяме стратегиите и да връзваме поводи :D.
Относно поводите, препоръчвам ето това видео, което дава добра идея за съхранието им. Канала като цяло е доста добър и може да му хвърлите едно око.



Докато "кръстовах" тубата попаднах на нещо интересно:
При червеите се добавя малко Sprite (без да ги давим) или друго силно газирано питие. 15тина минути по-късно, когато поемат, имаш pop-up червеи. Това определено ще се опробва и мисля че ще има добър резултат с дълъг повод (1.20-1.50м) за по-бавно пропадане и по-добра презентация.
:arrow: Take pictures, not throphies.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Това с плаващите бели червеи е една от тайните в спортния/състезателен риболов. Когато за първи път се прилага в официално състезание преди години, това помага на един отбор с този подход да спечели безапелационно (в конкретния случай рибите са предпочитали да вземат стръвта над дъното и това е дало голяма разлика в улова).

A, ако е необходимо да се правят плаващи земни червеи, се ползва спринцовка и игла за надуване с вкарване на въздух (продават се и тубички с игла):
Image.jpg
Image.jpg (6.74 KiB) Преглеждано 2369 пъти
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Абе фидерджиите, от сега кроите планове да ме занулите!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

KOSIO669 написа:Абе фидерджиите, от сега кроите планове да ме занулите!
Хе хе :) Аз като видя човек с мач и ми става лошо, щото това мача е голямо оръжие в ръцете на подготвения човек. Един мач и една кофа храна спират риболова поне на 10 фидера наоколо :)
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Garbolino написа:
KOSIO669 написа:Абе фидерджиите, от сега кроите планове да ме занулите!
Малееее, гледай сега как го загази ;) Виж какво изнамерих за пробване напролет - бавно потъваща хранилка. Така вече няма да имаш единствено ти предимство с мача, ако рибите се държат над дъното.
browning-xenos-slow-sinking-feeder.jpg
browning-xenos-slow-sinking-feeder.jpg (15.36 KiB) Преглеждано 2111 пъти


Сега, за да възвърнем баланса, предлагам ти на мача да пробваш това - слайдер с висяща, фиксирана хранилка:
bombard.jpg
bombard.jpg (23.47 KiB) Преглеждано 2111 пъти
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Пак тези Ханглийски техники...........ти чети, аз този слайдер 2+40 ще го пропусна :lol: :lol: :lol: по скоро повече ластици за прашките ще взема.
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от naso »

Честита да ви е новата година колеги!
Малко останаха такива теми заради които влизам във форума и е добре да продължавате да пишете в нея.
Дано някой ден яз Панчарево стане в режим "хвани пусни" и да се посещава от риболовци които пазят рибите, и чистотата около него. Аз лично съм забелязал, че тези две неща винаги вървят ръка за ръка. Никога не съм виждал риболовец който връща рибите да замърсява.
Още един месец и рибите в Панчарево ще се размърдат и се надявам да го посетя, за среща с тях.
Поздрави!
Аватар
s0n3x
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от s0n3x »

Днес нещо ме ухапа и реших да отида за няколко часа да видя какво е положението на стената.Бях единствения луд.
Положението е пълно капо. Лових на 2 петна, Нямаше нито 1 кълване за 5 часа. Смених различни поводи и тактики - ефект нулев. Бях се подготвил с много фина захранка (мината през брашнено сито), ароматизатори за стръв, плуващи червеи и прочие.
Дори от кормораните нямаше помен. Явно рибата се е зазимила някъде и със сигурност не беше около кулата. Ще се чака пролетта за по-добър риболов там.

:idea: Бих се радвал ако можем да се съберем 5-6 човека и да организираме едно скромно почистване на брега на стената като за позатопли.
:arrow: Take pictures, not throphies.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Аз мисля тази неделя да проверя как е положението на бъбрека. Не се трае без риболов - голяма мъка е да дочакаме март :)

Ще проверя дали там има някакъв живот. Преди няколко години там бе едно от местата, където през зимата се групираха пасажите бабушки. Мислех си дали да не пробвам да гоня и някаква сериозна дистанция на стената (например 70 метра), но май ще предпочета да видя как е положението на бъбрека.

Иначе съм 100% за предложението като се позатопли да направим една оборка на боклуците от стената!
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Аз също ще се включа в оборката.
Възможно е ако има няколко по топли дни рибата малко да се раздвижи. Иначе на този период края на януари и началото на февруари руснаците му казват глухозимие , когато е наи слабата активнос на рибата.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

naso написа:Честита да ви е новата година колеги!
Малко останаха такива теми заради които влизам във форума и е добре да продължавате да пишете в нея.
Дано някой ден яз Панчарево стане в режим "хвани пусни" и да се посещава от риболовци които пазят рибите, и чистотата около него. Аз лично съм забелязал, че тези две неща винаги вървят ръка за ръка. Никога не съм виждал риболовец който връща рибите да замърсява.
Още един месец и рибите в Панчарево ще се размърдат и се надявам да го посетя, за среща с тях.
Поздрави!
Честита и на теб! Аз също съм за "хвани пусни", но малко съм против оборката. Всеки път в кофата с моя събирам малко боклук, но той няма свършване. Има община и данъци за тази цел, а също така и глоби. Пазача като стой горе в кабинката поне да прави забележки, то е станало като сметище. Единствено това в съвкупност с миризмата на тоалетна и наглите гребци могат да ме откажат от там.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

От 8 до 10 днес бях на бъбрека, отдясно на моста. Търсих рибите основно на 35м дистанция. Търсих ги и на 25м, и на 55м, и на 60м. Не ги намерих. За два часа имах само едно леко кълване. Може рибите да стават активни след 11 часа, може и просто да не са там - не ми се губеше време да проверявам това и сгънах и прибрах.

Интересното беше, че нивото е с 1,5м надолу по вертикала и се отдадох на любимото си занимание на Пънча - скубане на водорасли. Направих една добра просека и като се вдигне нивото, ще може се лови по-удобно.

Иначе до самия мост от вътрешната страна на заливчето пред хотела, има останали 4 кв. м чисто място, където 7 човека се бутат да хванат по някоя 5/6 сантиметрова бабушчица и чат пат някоя 6/7 сантиметра платичка.
IMG_20210124_104047_2.jpg
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”