Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

След вчерашния вечерен сняг си казах, че е време за едно класическо капо. Речено сторено. Днес на стената от 1 до 3 без нито едно кълване. Пробвах 30, 40, 50м дистанции. Пробвах с повече изчакване. Пробвах и с по-често презамятане. Не и не. За прекараните два часа на стената нивото качи първо 3см после смъкна 10см. Водата е мътна и влиза още мътна вода.
IMG_20210405_131254_1.jpg
Аватар
s0n3x
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от s0n3x »

От всичката споделена информация в последите дни се разбира, че риболов има само около моста и рибките са сравнително дребни.
Изглежда че за по-хубави платики на стената, ще трябва да се затопли още.
Аз лично около моста не се наемам много да ловя. Просто не ми допада шумната атмосфера.
:arrow: Take pictures, not throphies.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Garbolino написа:След вчерашния вечерен сняг си казах, че е време за едно класическо капо. Речено сторено. Днес на стената от 1 до 3 без нито едно кълване. Пробвах 30, 40, 50м дистанции. Пробвах с повече изчакване. Пробвах и с по-често презамятане. Не и не. За прекараните два часа на стената нивото качи първо 3см после смъкна 10см. Водата е мътна и влиза още мътна вода.
IMG_20210405_131254_1.jpg
Не съм те видял, аз отидох да изгубя 2-3 часа, че оставих детето на детски р.д. и бях пак в края срещу кулата след 14 часа. В тази ледена и кална вода капото е в задния джоб. Няколко костура този път, нямаше и помен от баби, а храних по-грамотно от последния път. Оставям го 2 седмици да почива.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

KOSIO669 написа:...Оставям го 2 седмици да почива...
Това е най-мъдрото решение. Идва ново кратко застудяване и няма добри изгледи.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днеска голямо чудене - да ходя ли до Искъра, да не ходя ли. Там вече е тръгнал пролетния риболов и се ловят добре от по-дребните платики. Обаче нещо не ми се биеше толкова път за дребни платики и какво друго освен да акостирам на стената на Пънча. В 9 бях заметнал и през 8-9 минути имах кълване. Ей такива платички тръгнаха:
IMG_20210411_132119_883.jpg
Към 10 реших да пробвам дали рибите ще реагират на повечко червеи в захранката. Еми реагираха ама не както се надявах. Дойдоха едни костури, които прогониха и без това редките платички. След това напече яко слънце и рибите се вдигнаха на повърхността, съответно риболова приключи.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Дойде и заповедта (№ РД 09-385/13.04.2021 г.) за забрана за извършване на риболов в периода на размножаване на рибите през 2021 г. Пролетно-лятно размножаващите се риби в обекти до 500 м надморска височина са забранени за риболов от 15.04 до 31.05.2021 г., а яз. Панчарево е в списъка с разрешени за риболов обекти. Повече подробности и пълния текст на заповедта може да прочетете тук: http://iara.government.bg/wp-content/up ... poved1.pdf
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Не ми се ходеше на бъбрека, ама след слабите резултати на стената трябваше да проверя как е положението в дясно от моста.
IMG_20210415_092336_1.jpg
Беше си студеничко: 4 градуса с насрещен вятър. То поне риба да имаше... За час и половина имах една те такава платичка.
IMG_20210415_100142_2.jpg
Пробвах на близка и супер близка дистанция, но просто нямаше никакъви индикации, че нещо може да се подобри.

Така и така имах време, та реших да се преместя на стената. Там стартирах на 50м с надежда, че в това студено време може да се окаже успешна по-далечната дистанция.
IMG_20210415_115959_0.jpg
Да, ама не. За един час единственото, което хванах бе един каякар. Да, буквално закачих една лодка.

След това минах на 35м. Постоях половин час без кълване и тъкмо когато вече си мислех да сгъваем, дойде едно добро вземане.
IMG_20210415_122800_1.jpg
Хванах и още една такава рибка, след което нещата приключиха. Рибите просто изчезнаха.

Мъчих се да ги върна с повече суха храна и пушилка/мътилка, с повече червеи, с повече изчакване, с по-малко изчакване. Но нищо нямаше ефект.

Не мога да кажа, че количеството и вида на захранката имаше какъвто и да е ефект. Според мен просто рибите правят някакви обходи, обикалят по някакви си техни маршрути и в момента не могат да се задържат с храна на едно място.
IMG_20210415_124642_0_compress92.jpg
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

За събота или неделя мисля да ги пробвам около лебеда или от гората. Очевидно рибите ги няма в дълбокото. Някой ходил ли е по тези места скоро?
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Днес бях от към гората след къщичката , стана интересен риболов на дребни платички , излезе една хубава бабушка , упях да закача една добра платика , която не успях да извадя на 10 метра от брега ми отвори куката 18 и се откачи.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

borislav bonev написа:Днес бях от към гората след къщичката , стана интересен риболов на дребни платички , излезе една хубава бабушка , упях да закача една добра платика , която не успях да извадя на 10 метра от брега ми отвори куката 18 и се откачи.
Супер, раздвижили са се въпреки студа. Дай повече инфо.......дистанция, дълбочина, фидер, плувка. Благодарим.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Лових на фидер, дистанция около 35метра не съм мерил дълбочина , но е дълбоко.
Аватар
s0n3x
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от s0n3x »

Колеги, това ли имате предвид под "къщичката" откъм гората?
123.PNG
123.PNG (159.23 KiB) Преглеждано 1599 пъти
:arrow: Take pictures, not throphies.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

:fishing10:
s0n3x написа:Колеги, това ли имате предвид под "къщичката" откъм гората?
123.PNG
Да това е къщтичка бях на около 100 метра след нея.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

След вчерашния дъжд водата е висока и доста мътна. Риболов - нула.
IMG_20210420_104203_0.jpg
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Garbolino написа:След вчерашния дъжд водата е висока и доста мътна. Риболов - нула.
IMG_20210420_104203_0.jpg
Мислих четвъртък да ходя, че на Искъра си е руска рулетка и не ми се разкарва, но с този пост май ще се насоча на там.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”