Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Ползваш хубави храни, които имат отлична хранителна стойност. За допълнително слепване аромикс (инвертен сироп) или меласа. За пушенето суха боя, но трябва затворена хранилка. Не мога да си представя нещо в отворена хранилка след 10 метра пропадане да започне да пуши. Мисля, че експериментите с жива стръв ще са ти по интересни отколкото с какаова напитка.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

За експеримент с жива стръв съм си мислил да направя тест може би след 2-3-4 седмици, като се по затопли доста времето - хем да са по-активни рибите, хем да са се върнали от хвърляне на хайвер по-едрите риби. Това, което съм наумил да проверя е ползване на такива хранилки с микс от 80% жив бял червей и 20% сух (овлажнен) ароматизатор.
IMG_20210603_213401_072.JPG
IMG_20210603_213401_072.JPG (230.96 KiB) Преглеждано 4578 пъти
arsenalcska
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Сеп 26, 2008 5:06 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от arsenalcska »

За пушак аз използвам конопено мляко. Това е линг за направата му.
https://www.youtube.com/watch?v=fR7qHLgdWro
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Petar Naydenov »

В неделя на стената от 6:30 до 14:00 едно костуре и една бабушка , риболовът беше на щека .
Имаше още няколко колеги със същия успех . Направи ми впечатление много студената вода .
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Хубаво ми беше, когато бях безработен с толкова свободно време. Можеше да ходя по няколко пъти в седмицата за риба. Що ми трябваше да се хващам на работа и сега да чакам с нетърпение събота и неделя.

Ще трябва вече на излет да правя по два експеримента, че не мога да смогна да наваксам с правенето на тестове и комбинации.

Междудругото от това, че ходих да гледам републиканското по фидер си затвърдих схващането, че много рядко рибата не кълве. Почти винаги има варианти, които работят. Просто трябва да се намерят. И това много добре се вижда на едно голямо състезание в трудни условия, където на един и същ водоем, 80 човека имат твърде различни резултати.
Аватар
GoriLLaz
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 406
Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 8:38 pm
Местоположение: Бургас/София
Обратна връзка:

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от GoriLLaz »

Garbolino написа:Хубаво ми беше, когато бях безработен с толкова свободно време. Можеше да ходя по няколко пъти в седмицата за риба. Що ми трябваше да се хващам на работа и сега да чакам с нетърпение събота и неделя.
Отпуска има 20 дена, пък и трябват парички за хубави фидери и хранилки :lol:

пп: намесвам се, че и аз много съм мислил върху темата :fishing3:
Хващайте и ловете, ама повече отколкото можете да изядете не носете!
От десет риби осем върни, за да има следващият път пак какво да се лови.
:fishing1:
Изображение
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Събота първо бях от страната на гората, под базата. Излезнаха някакви епизодични бабушки, след това се преместих на стената. На около 30 метра имаше платички, но ми стана топло и тръгнах. Странно защо при щеката не е имало риболов.
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Petar Naydenov »

Единственото обяснение за слабия риболов което ми идва на ум е че може би рибата все още не е хвърлила хайвера , всъщност някой има ли наблюдение по този въпрос ?
А другото логично обяснение е че задщекерното устройство толкова си може :) Въпреки този неуспех , според мен добрите дни тепърва предстоят .
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Подготовката за този уикенд върви по план:
IMG_20210611_134629_3_compress15.jpg
IMG_20210611_211109_2_compress17.jpg
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Дойде толкова дългоочакваната събота. Честно да си кажа, това с работенето по пет поредни дни и чак тогава да има време за риба хич не ми понася и не знам колко още ще издържа. Май пак ще се връщам към обичайното си състояние на безработен.

Така, сега да разкажа по същество как протече днешния излет и имаше ли някакъв смисъл. Краткият отговор е не особено, но поне си тествах това, което си бях наумил.

Започнах със смесването на захранка със суха смес за какаова напитка в съотношение 1 към 0.4.
IMG_20210612_065204_4_compress62.jpg
IMG_20210612_065243_0_compress30.jpg
Като се овлажни придоби този приятен цвят.
IMG_20210612_070030_8_compress98.jpg
Тук е редно да поздравя позналите, че тая смес яко ще стегне. При теста на вода нямаше и следа от търсения ефект на пушилка.

Продължаваме нататък с експеримента. Добавяме тъмна глина, която си идва доволно оцветена.
IMG_20210612_070351_5_compress61.jpg
Като се смеси с храната в съотношение 1.4 към 1 се получи този още по-приятен цвят.
IMG_20210612_070907_6_compress8.jpg
Следва тест на вода - отново греда - никаква пушилка, само леко замътване при пълно разтоварване и изваждане на кошничката.

Тест последен. Добавяне на още боя. Много боя.
IMG_20210612_071134_3_compress89.jpg
Тук все още си мислех, че добавянето на 200 гр. боя на 2.4кг смес е нещо уау. Цветът на микса стана идеален.
IMG_20210612_071452_3_compress7.jpg
При проверка на вода имаше отново незадоволителен резултат. Само при пълно разтоварване и изваждане на хранилката си имаше нещо, което може да му кажем, че прилича на облак от пушилка под водата.

Тук изводите, които си правя са, че за постигане на сериозен ефект си трябва сериозно количество боя. Може би 400 гр. боя на 1 кг. смес ще е точната рецепта.

Откъм риболов нямаше нищо интересно. Първо замятане - закачане и късане на кошница в камъните на дъното на 32рия метър. Второ замятане на дистанция от 34м - риба.
IMG_20210612_080453_5_compress23.jpg
За първи път хващам силиконова рибка :)

Като цяло рибите ги нямаше на стената и от сутринта до обяд хванах 10тина рибки. Може би заради прогнозата за разваляне на времето около обяд, като прегърмяха няколко гръмотевици рибите престанаха да кълват изобщо.
IMG_20210612_085721_5_compress90.jpg
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Тия дъждове май ще попречат на планираното откриване на сезона на Искъра. Дано се поизвали, за да може уикенда да се качим горе и да половим като хората, че с това Панчарево се измъчихме.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Мислех да направя накой нощен риболов на Искъра около откриването, но с това време ще трябва да го поотложа. Иначе юни според мен е най тегавия месец за риболов на Панчарево.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Време е за предварителна подготовка и общо обсъждане на следващия експеримент. Тук нещата стават малко откачени.

Ще започна от там - рибите обичат червейчета, червейчетата са месо, различните меса имат различна сила на вкуса си, за усилване на вкуса на месото и храната в кулинарията използваме кубчета концентриран бульон. Следователно за усилване на вкуса и атрактивността на захранката можем да използваме кубчета бульон.
IMG_20210616_171426_1.jpg
Дозировката при готвене е 1 кубче на 1 л храна.

При фидер риболова обаче използваме изключително малък обем на подавана на части захранка, която по-скоро играе роля на атрактант. Съответно можем да предозираме до някаква степен вкусовете и ароматите.

Въпросът тук е колко да предозираме. Моля дайте ъкъл колко кубчета да избухам в храната на следващия тест на Пънча:
А) 1 кубче на 1 кг захранка
Б) 2 кубчета на 1 кг захранка
В) 3 кубчета на 1 кг захранка
Г) 6 кубчета на 1 кг захранка
Д) 12 кубчета на 1 кг захранка
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Личното мнение ми е, че ако нещо сработи, то ще е от солта в кубчето. Бих заложил на две кубчета, защото е лято вече.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Най после успех да направя един риболов този месец. Бях от към гората след базата на Академик . Получи се динамичен риболов на дребни платички и бабушки въпреки течението , дистанция около 25 метра.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”