Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от boci_ »

Garbolino написа:В дясно от вливането на 40-50тина метра навътре имаше признаци на живот - излизащи балончета на повърхността от ровенето по дъното на риби. .
По-скоро са балончета газ. Зимата в този район на леда газовите дупки са буквално една до друга.
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от naso »

boci_ написа:
Garbolino написа:В дясно от вливането на 40-50тина метра навътре имаше признаци на живот - излизащи балончета на повърхността от ровенето по дъното на риби. .
По-скоро са балончета газ. Зимата в този район на леда газовите дупки са буквално една до друга.
Ти уби всяка надежда в мен :)
boci_
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 482
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:41 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от boci_ »

naso написа:
boci_ написа:
Garbolino написа:В дясно от вливането на 40-50тина метра навътре имаше признаци на живот - излизащи балончета на повърхността от ровенето по дъното на риби. .
По-скоро са балончета газ. Зимата в този район на леда газовите дупки са буквално една до друга.
Ти уби всяка надежда в мен :)
Има си риби там, но балоните са от газ. Преди, когато ходех на язовира, само там съм ходил и си държи риба.

Бумът на водораслите последните години е заради все по-мръсната вода във водоема. Канализацията на селото отгоре се излива директно в язовира. Не знам защо не се взимат мерки.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Вчера, късно след обяд бях на плажа. Лових на фидер. Резултата е една каракуда и много костурчета колкото палец. Лових с храна Трапер турбо. Като цяло храната не е нещо кой знае какво, но трябваше да я пробвам да не ме гложди. Средна структура с ярки частици и смлени семена. Няма плуващи частици, сладникав аромат. Вкарването на кължан торен червей е голям минус, тъй като събира всичкия дребен костур. Не видях резултат от вкарването на бял червей. от ароматите една идея по добре действаше чесъна от анасона. При добавянето на анасон нямах кълване нито от костур нито от каквато и да е друга риба. За самите риби - бият се в шавара и не им е до яденемного много. В началото на излета пробвах да ловя с 10 гр. олово вместо кошница, но резултат нямаше. След това минах на кошница с малък обем и тегло от 10 гр. По рядко презамятане на около 10 минути, ако не нагълта костурче. Един час мина без резултат и тогава увеличих темпото на 5 минути. след увеличаване на темпото сякаш костурчетата се разредиха. Нямах никаква растителна стръв, която може би ще работи. На плажа нямах проблеми с водорасли и закачки. Поводи 0,1-0,14 от 60 см до 15см. Куки 12-16 леки с широка извивка. Като остане време ще пробвам как е положението при добавяне на царевица, жито и хляб. имаше колеги, които ловиха на плувка, но не знам какъв е бил при тях резултата. Не видях живарници.
За самото езеро нивото е много високо. Веца не работеше вчера следобяд. На устието се виждаше да играят много риби, вероятно уклеи. Говорих с един колега, който каза че лови успешно уклей на булдо.
На отиване към водоема видях, че имаше застанали хора от дясно на моста и в ляво на стената. на стената бяха доста на гъста, така, че може би има риболов там. ако някой иска нека сподели.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Днес от дясната страна на стената за два часа нямах кълване и събрах. Нивото е отвратително високо. Места почти няма. Тези които бяха около мен и на железния понтон не видях да ловят. Бях с храна стар фиш фидер и червеноперка. Самата храна не е лоша но има много едри частици.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

След две седмици прекъсване, отново бях на линия за риболов на Пънча. Днес рано сутринта реших да пробвам какви риби има на бъбрека. Подходих на сигурно с тъмна храна (club 3000 breme), като пробвах на средна дистанция. Резултат никакъв - една случайна платичка и нищо друго.
20180616_074800.jpg
Бях в дясно от бъбрека и като прекарах един час в чакане и един час в пробване на различни монтажи, реших да се преместя на самия мост. Там за още един час висене имах 4-5 кълванета, но нямах такова кълване, което да си заслужава да се засече. Бях с монтаж за платика и вече ме мързеше отново да сменям монтаж за бабушки. Нивото на пънча е мега високо и места почти няма.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Каква е разликата между двата монтажа?
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

glmv написа:Каква е разликата между двата монтажа?
За платика монтажа ми е с по-тежка хранилка /30гр/, малка по обем, кръгла, метална, мрежа, с кръгло утежнение на единия отвор - като тук идеята ми е хранилката да е по-подходяща за 1/ далечни замятания и 2/ да потъва по бързо; поводът е 1,2м дължина, Ф 0.12мм и по-голяма кука / според рибите от 16 до 12/.

За бабушка монтажа ми е с по-лека хранилка /20гр/, кръгла, малка по обем, кръгла, пластмасова с малки отвори - този тип хранилки изплуват много бързо при вадене и позволяват да се лови в по-близки дистанции в непосредствена близост до водораслите; поводът е 0,8м дължина, Ф 0,08мм или Ф 0,10мм с малка кука / според рибите от 20 до 16/.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Златев »

Garbolino написа:
glmv написа:...
За платика ... поводът е 1,2м дължина...

За бабушка ... поводът е 0,8м дължина...
Привет, колега!

Заради конкретното място ли използваш толкова дълги поводи или това си е част от подхода ти за тези риби?

Поздрави!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Garbolino написа:
glmv написа:Каква е разликата между двата монтажа?
За платика монтажа ми е с по-тежка хранилка /30гр/, малка по обем, кръгла, метална, мрежа, с кръгло утежнение на единия отвор - като тук идеята ми е хранилката да е по-подходяща за 1/ далечни замятания и 2/ да потъва по бързо; поводът е 1,2м дължина, Ф 0.12мм и по-голяма кука / според рибите от 16 до 12/.

За бабушка монтажа ми е с по-лека хранилка /20гр/, кръгла, малка по обем, кръгла, пластмасова с малки отвори - този тип хранилки изплуват много бързо при вадене и позволяват да се лови в по-близки дистанции в непосредствена близост до водораслите; поводът е 0,8м дължина, Ф 0,08мм или Ф 0,10мм с малка кука / според рибите от 20 до 16/.
Разбрах ти идеята. Благодаря за споделеното.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Златев написа:Заради конкретното място ли използваш толкова дълги поводи или това си е част от подхода ти за тези риби?
В повечето случаи рибите са капризни и кълванетата са много особени. Рибите там са развили уникален усет да дъвчат червеите около куката, да захапват само малка част от червея, въпреки, че се лови с малки куки. Когато поводът е къс рибите стават още по предпазливи, защото по бързо / по рано усещат изпъването на повода при вземане на стръвта и съпротивлението на основното влакно и върха на фидера. При по дълъг повод рибите имат повече време за разнасяне/вземане на стръвта, преди да усетят съпротивлението на върха на фидера.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Златев »

Благодаря!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес от сутринта до обяд бях на бъбрека и риболова беше много слаб. С мъка хванах 4-5 бабушки и една дребна платичка. Рибите бяха супер студени на допир и сега си мисля, че може би трябваше да пробвам с подход като за през зимата (не се сетих когато трябваше - сутринта, когато подраних с 1 кг платикарска захранка и последва час и половина затишие без кълване).
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Продължавам с тестовете на различни храни - днес изпробвах Traper Cold Water Feeder. Храната според мен сработи добре, като за 4 часа хванах на фидер към 5-6 бабушки и 10тина платички. Експериментирах известно време на торен, като хванах няколко бабушки на кука 16ка, после минах на кука 14ка с по-дебел торен в търсене на по-едри платики, но без успех. Смених стратегията и минах на бял червей на кука 18ка и нещата си дойдоха на мястото. Платиките масово бяха много малки и малката кука не беше проблем.
20180723_064550.jpg
20180723_071635.jpg
20180723_085829.jpg
20180723_093710.jpg
20180723_103253.jpg
С оформянето на петно от храна рибите станаха малко по-големи.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес тази комбинация даде добър резултат.
20180916_070050.jpg
Риболовът си мина по класическия ред - първо баби, после платики, първо дребни, после малко по-големи.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”