Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от naso »

Благодаря ти, но ме интересува крайният резултат. Ако може конкретно ми кажи колко бабушки и колко платички хвана на всяка от четрите захранки.
Това е важно, защото някои захранки привличат повече бабушките, и по малко платиките, и обратно.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Вид-----------------------------------------------Общo----------Бабушки----------Платики----------% бабушки
Match Range Bremes - Жълта-----------22---------------4-----------------------18---------------------18%
Match Range Lake - Кафява--------------26---------------6-----------------------20---------------------23%
Match Range Bremes - Черна-----------28---------------4-----------------------24---------------------14%
Brune Gardons - Кафява------------------37---------------6-----------------------31---------------------16%
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от naso »

Благодаря ти колега! Много добре си го направил така.
Моето лично мнение за Панчарево е по-тъмни и по-сладки захранки. С дребна структура.
Ловя предимно със Sensas
Поздрави!
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Последните два излета тествах какъв ефект има добавянето на царевица и коноп. За сравнението ползвах една и съща захранва за бабушки, стръв, монтаж, място. Резултатът е пренебрежимо малко повече риби при храна + сварен коноп спрямо храна + млечна царевица от консерва. Няма значима разлика и във вида ловени риби и размер. Преобладават платички и при двата вида добавка.

План за следващ тест в идните дни: Мътилка/пушилка на дъното.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Днес упорствах пак на стената, дистанция 30м, 7.5м дълбочина, захранка Трапер Платика с добавена царевица и стрелба с пелети -резултат плачевен. За 4 часа нивото се вдигна с 30см.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Рапорт от днес:

1. Риболовът е доста тегав - от както паднаха температурите и валеше всеки ден/през ден - уловът падна наполовина, рибите, които се хващат са под 100 гр.
2. Преди три дни нивото бе -70 см по вертикала, а вчера и днес ударно го пълниха. Сега (днес) нивото е на абсолютен максимум.
3. Експериментът с мътилката на дъното мина без особен успех - рибите, които се уловиха бяха същия брой, както при подход с храна с добавка, като единствената разлика бе, че бабушките се влияеха от мътилката и бяха по настойчиви, което доведе до краен резултат и съотношение 40% бабушки, 60% платички.

За финал добрата новина е, че от днес температурите трайно се задържат около 25 градуса, което след 5-6 дена ще направи риболова съвсем различен. Очаквайте другата седмица отново да се лови повече и по-едра риба :)
Аватар
naso
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 392
Регистриран на: Пон Мар 10, 2008 11:51 am
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от naso »

А какво ви е мнението. Рибите на Панчарево приключиха ли с размножаването.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес видях за първи път тази година ята малки, новоизлюпените рибки. Бяха с размер около сантиметър, неоформени, почти прозрачни. Може би обаче е рано да се каже, че хвърлянето на хайвер е приключило с този постоянно действащ ВЕЦ и студена вода.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Днес бях от към гората където излизаха само бабушки всякакъв размер ,през целия риболов рибата взематше ктивно . Лових около 3 часа след което лодките започнаха доста да пречат и събрах.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Знам, че излизат там, просто съм се заинатил да ги събера на стената в дълбокото. За мен лично много се влияе от нивото и градусите. Друго обяснение нямам.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

С дружини усилия наредихме пъзела :) Най-важното е мястото, после температурата и накрая сравнително стабилното ниво (да не качва/смъква 40 см по вертикала на ден). A след това идва и захранва, стръв, дистанция, кука, дебелина и дължина на повод, овлажняване.

Ако приемем условно, че определящи са тези 10 фактора и всеки от тях има само по три опции (например дължината на повода може да е къс, среден и дълъг повод), то уравнението за намиране на идеалния начин на риболов, което трябва да решим е 3 на десета степен т.е. за да намерим със сигурност най-ефективния риболовен подход трябва да отсеем едни 59 049 комбинации :)
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Аз съм стеснил уравнението малко(грамаж и съответно разпределението му), доколкото повода започвам с 45 см, и накрая го докарах до 20 см. В понеделник ще има реванш и съм решил да пробвам или сирене или фишмил( и без това не кълве и се събират костури само)
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

KOSIO669 написа:В понеделник ще има реванш и съм решил да пробвам или сирене или фишмил
В последните две години на Пънча се поразвъди морунаж и ако пробваш захранка с аромат на сирене може и да ги събереш.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Днес вече ги строих, основно платички, баби, наистина един доста едър морунаж и един бонус ме изненада и си замина. Нивото беше 1,5 метра надолу и започнаха пак да го пълнят, до обяд качи с 30см. Ползвах храна за платики, че имаше да им връщам, другия път сирене.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Браво! Времето се пооправи и идват добри дни за по-силен риболов :)
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”