Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Модератори: bobopeli, sapuna

Публикувай отговор
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Рекапитулацията от днес до обяд:
- 1 час на бъбрека - 0 кълванета, 0 риби
- 3 часа на стената - 1 кълване, 1 риба - костурче на вердевас
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Моята е същата на бъбрека. Пробвах вчера три дистанции 12-13 метра 4 м дълбочина , около 30 метра 8 метра дълбочина и около 50 метра 9-10 метра дълбочина. Никъде нямах кълване.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

glmv написа:Моята е същата...
Изглежда, че това променливо време ще ни накара да почакаме поне още две седмици до следващото затопляне. Като гледам прогнозата за следващите 10 дни и как са се наредили минимални температури от =2 до -5, нещата не изглеждат оптимистично.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Ако в идните дни и седмици случайно ви попадне оферта за точно този модел платформа Guru-Rive RSW на тънкана да знаете, че едни ентусиасти са отвлекли камион пътуващ с този нов модел от Франция за Англия и сега франсетата си търсят открадната стока из цяла Европа.
FB_IMG_1616006403924.jpg
FB_IMG_1616006403924.jpg (39.11 KiB) Преглеждано 2553 пъти
Повече за историята тук: https://www.facebook.com/12161605458128 ... 460212042/
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес преди поредното застудяване си казах, че някак си е редно да използвам последния що годе топъл ден. Този път бях решил да проверя дали рибите не са групирани на едно не толкова популярно и масово място - на понтоните пред гребната база.
IMG_20210319_115955_2.jpg
Търсих рибите на 15, 25, 35 и 55 м. Съответно нямах нито едно кълване.

Така и така бях забъркал някаква мега добра захранка и за да не отиде зян реших да се преместя на моста на бъбрека. Пачаревската школа ловеше на плувка дребен уклей, дребни бабушки и дребни платички. Разцъках и аз известно количество рибки там. Интересно е, че малки пасажи с още по-малки рибки стоят точно под моста. Пробвах различни монтажи и подходи, но излизаха само супер дребни рибки. Масовата бабушка беше 5 см, а масовата платичка - 7 см.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Какво е това време?! Първа пролет?! Не знам как ще дочакаме идните 10 дни докато се позатопли отново.
Прогноза.PNG
Прогноза.PNG (12.89 KiB) Преглеждано 2293 пъти
То докато затоли до края на месеца, две седмици след това идва забраната за пролетно-лятно размножаващите се риби (от 15 април до 31 май за водните обекти, намиращи се до 500 м надморска височина).
Аватар
s0n3x
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от s0n3x »

Garbolino написа:идва забраната за пролетно-лятно размножаващите се риби (от 15 април до 31 май за водните обекти, намиращи се до 500 м надморска височина).
Ще ги мъчим тия платики на Пънча края на тази, през другата седмица пък и през забраната.

Имам една забравена захранка от последния излет на платеното, която леко се е вмирисала (оставям я да отлежи :D). Кой знае, може да привлече някоя риба с афинитет към мухала.
:arrow: Take pictures, not throphies.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

След месец в горната част на Пънча тази година може и да има риболов. Гледам няма много водорасли. Може и да може да се лови.
IMG_20210328_152439_818.JPG
Аватар
s0n3x
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 129
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 3:17 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от s0n3x »

Гледам, че колегите вече вадят някакви риби, но изглежда че на стената все още е слабо:
123.PNG
"на стената бяха едни приятели 2 баби за цял ден на плувка. И на фидер става. На малкия полуостров (преди канала където са накацали пенсионерите на главния път в ляво) един колега хвана няколко, но беше новобранец и не прехвърляше редовно. Хвана и 2-3 по-добри"
:arrow: Take pictures, not throphies.
KOSIO669
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 335
Регистриран на: Съб Май 11, 2013 4:47 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от KOSIO669 »

Аз съм приятеля с двете баби хахаха. От 14ч със скобарския такъм и храна за силно течение толкова от мен. След като се чух за последно с него имаше още 2-3 риби, но нищо интересно, просто е малко рано за стената, но не ми се прибираше разочарован от калната и висока Струма. Съжалявам, че не съм по-изчерпателен, но за втори път ми се случва да ми блокира текста и ''романа'' ми отива на кино. Ако някой го интересува нещо по-подробно ще кажа.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес набързо сутринта минах да проверя как е риболова. Пробвах вдясно от бъбрека на 20, 25 и 30м дистанция. За един час хванах една бабушка 5 см и... се отказах. Мисля сряда да проверя как ще е положението на стената, защото нивото беше високо - почти до традиционното ниво, където местата по брега са кът.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Здравейте! Сега ми остана време да напиша няколко реда ... единственото място, на което има някакъв риболов е от дясно на моста непосредствено до него. Колкото по надясно си от моста, толкова риболова е по слаб. В събота и недея бях на езерото. Риболова беше на много къса дистанция 10-12 метра. На вътре както и колегата е написал е трагедия. Рибата се влияе до някъде от храната. Вероятно тази събота и неделя нещата, ще са различни и ще има риболов навсякъде и на малко по-приемлива дистанция. Относно размера на рибите между 5 и 12 см. Сутрин рибите са горе и се ловят успешно на плувка. Някъде около 9-10 слизат долу и се получава някакъв риболов на фидер. Рибите са толкова дребни, че за да имаш реализирани кълванета трябва да нанижеш по едра пинка на кука 18-20 ... С бял има повече фитки, като рибите са същия размер.
Аватар
Garbolino
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 817
Регистриран на: Съб Ное 12, 2011 12:24 pm
Местоположение: София

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от Garbolino »

Днес в 11:00 стартирах на стената на Пънча. Започнах на 50м дистанция и до 12:00 нямах кълване. Дойде ми на ъкъла да мина на максимално близка дистанция (около 30-35м) и за моя изненада имах съвсем леко почукване, нещо като кълване, ама не съвсем. Презаметнах и след 5 мин - пак същото. Минах от кука 16 на 18 и взех, че хванах една малка платичка. Имах след това две хубави вземания и хванах още две платички. Тъкмо се зарадвах, че става риболов и влязох в някаква серия от едни странни единични почуквания. Съвсем лека индикация и после нищо. Поизнервих се и взех да ги засичам на момента, но за съжаление без ефект. След 6-7 такива никакви кълванета съвсем се изнервих и демонстративно сгънах багажа и си тръгнах. Ама-ха няма да и се моля на тая риба я! Така за 3 часа имах 3 риби от общо десетина подобия на кълване.
borislav bonev
новобранец
новобранец
Мнения: 74
Регистриран на: Пет Авг 19, 2016 10:28 am

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от borislav bonev »

Днес в дясно от моста имаше риболов, платички по педя. Рибите се събираха на захранката някой взимаха добре, а други едва едва.
glmv
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 310
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 9:15 pm

Re: Няколко поредни излета на Пънча с цел намиране на добре работеща захранка

Мнение от glmv »

Днес бях от дясно на моста. За около 4 часа имам 20 рибки. Риболова е крив или аз не се ориентирах в ситуацията. Храната ми беше черна, инертна, средно фракционна.
Публикувай отговор

Обратно към “Моят риболовен излет”