около Бургас ????

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Methokill
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 1:48 am

Re: около Бургас ????

Мнение от Methokill »

Два бала вълнение и едно шаМарче...Стоях до 11:30 и събрах..
Отидох до Черни Връх.Там вълнение 3-4 бала :D Едно куче излезе да ме лае,почти ме нападна...Изкара късмет, че пазача излезе,защото щях да му набия една дузпа без да се замисля...
От там отидох до Средец,за да видя язовира.Много ми хареса като цяло.Имах един удар от едно шаМарче,което се чудя как е налапало куката просто.Дойде един човек ,който ми каза,че язовира има риба,но в момента пак заради вълнението 2-3 бала :D рибата не е активна.Преди дни бил 3 поредни дни и изкарал 4 таранки по кило и един шаран,но му скъсал на брега.По думите му разбрах ,че е около 3+ килограма.Язовира е страхотен ,красив е.Момчето ,на което платих входа,каза че са взели язовира от тази година.Не бил изпускан от 8 години и имало риба.Сподели ми ,че имало всякаква риба.Февруари изкарали сом около метър,а преди дни- 4 5 костура по 950 гр. в дъжда.Лошото беше,че заради валежите от сняг ,язовира беше покачил нивото на водата,която беше много студена..Забелязах ,че стреля с въздушен пистолет,за да стреля във въздуха заради кормораните-много риба хапвали.На всеки 30 минути обикаля целия язовир с една Лада ,за да огледа какво се случва.Входа е 3 лева,риба може и да не взимаш,таранка и червеноперка - подарък.В широката част язовира е около 7-8 метра,но в ръкава става по-плитък.Доста е каменисто и неравно дъното,като има и закачки на места...Смятам пак да пробвам там.Има бесетки,като на всяка бесетка има барбекю.Има и растителност,което много ми допада.Има полянки,подходящи за пикник и за игра на деца.Не смятат да изпускат язовира и да грипосват.
Това е информацията ,която мога да споделя от вчера.

П.С. Извинявам се за намерението ми да набия една дузпа на кучето на Черни Връх,но като малък съм нападан от куче и нахапан,и от тогава не се страхувам,което би било по-нормалното,а просто съм готов и аз да нападна :D
161
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: около Бургас ????

Мнение от 161 »

Благодарности за информацията на платените язовири. От миналата година тръгнах по тях и съм в пъти по доволен. Всичко на около е толкова опоскано, че ти се ощява да чакаш или да гледаш тъпоти и изпълнения. Приканвам всеки, които е ходил да споделя как е за какво става дума. Наслука на всички . Времето се затопля и скоро сме ние :) :) :) А за Средецкия язовир и на мен много ми харесва като природа, миналата година съм ходил само веднъж но само малки бебета излизаха. А бяхме 13 колеги това го помня много добре. Надявам се тази година дребосъка да е отскочил.
Димитър Димитров ( 161)
Methokill
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 1:48 am

Re: около Бургас ????

Мнение от Methokill »

Днес пак бях зад бензиностанцията - НИЩО..За първи път абсолютно нищо...

Забравих да споделя още малко информация,макар и ЖАЛКА...Карам по околовръсното..на единия от новите кейове на защитената зона Вая един СЕЛЯНДУРИН си паркирал колата,бърка с гъбата с дръжка във водата и си мие горливата кола....Е МОЖЕ ЛИ ТАКОВА НЕЩО.........................................................
Отидох на дигата - кошмар....Никакво отсяване на рибата,всичко е годно за взимане.Кой с каквото има лови,включотелно и парашутки и една калдарма...Разходих се и се махнах,че ми се повръщаше.Фасове,опаковки,кенчета навсякъде.....После звъннах на безплатния номер да споделя "радостта си от видяното",незнам какво е станало...И цигани и българи сме равни на брега на държавен язовир,НЯМА РАЗЛИКА......Срам ме е и ме е гнус да седя сред такива хора!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Горенаписаното ме отказа от тези места.Затова предпочитам да дам 2 3 5 10 лева на малък язовир,НО поддържан,отколкото да отида на държавен и да чистя 30 минути преди да седна да ловя и до мен бай Мангал или бай Ганьо да "лови"......Това е отвратително и жалко........................................................То и да си направим кампания за доброволно зарибяване къде е Киро на кирия.....

АЗ ПЪК ПРИКАНВАМ ВСЕКИ,КОЙТО ВИДИ НЕЩО НЕРЕДНО ДА ЗВЪНИ НА 112 И ДА СЪОБЩАВА!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
Wankoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:48 pm
Местоположение: Бургас/Нова Загора

Re: около Бургас ????

Мнение от Wankoy »

Здравейте, от скоро живея в Бургас и тепърва научавам местните риболовни обекти. Единствено съм ходил миналата есен на моста при Дебелт и останах очарован от разнообразието в реката. Незнам дали, защото бяхме само 2 души на мястото или просто късмет, че рибата бе там в определения момент, но наистина доста риба излезе.
Сега питането ми е как се стига на този язовир в град Средец ? Разбира се ще дам инфо ако отида тези дни. Благодаря предварително ! :)
Methokill
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 1:48 am

Re: около Бургас ????

Мнение от Methokill »

Влизаш в Средец и караш само направо.Стигаш до кръговото и хващаш пътя за Елхово.Караш си без да се притесняваш.Ще видиш язовира от лявата ти страна.Продължаваш още малко направо и ще видиш пак от ляво един път,насипан с чакъл.Тръгваш по него и си там.Влез във Фейсбук има страница "Средец-язовира" и ще видиш точно за какво ти говоря.Дефакто почти излизаш от Средец,но не е толкова далеч,колкото звучи.Успех и очаквам наистина да споделиш информация. :)

Поздрави :)
Аватар
Wankoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 119
Регистриран на: Пон Фев 25, 2008 3:48 pm
Местоположение: Бургас/Нова Загора

Re: около Бургас ????

Мнение от Wankoy »

Благодаря, Methokill, за упътването до язовира. Днес минах от там, но не съм ловил. Имаше хора, но и вятъра бе ужасен. Хареса ми язовира и със сигурност ще го посетя.
Subin 63
новобранец
новобранец
Мнения: 23
Регистриран на: Чет Яну 24, 2013 7:22 pm
Местоположение: Ямбол

Re: около Бургас ????

Мнение от Subin 63 »

Вчера на Бистрец риба нямаше! :(
kypuep
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 122
Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 5:28 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от kypuep »

Днес на Арабската в-ца червенопери в изобилие :drinkers:
fisherman555
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 6:42 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от fisherman555 »

kypuep написа:Днес на Арабската в-ца червенопери в изобилие :drinkers:
и бряни ,и бряни
Methokill
новобранец
новобранец
Мнения: 87
Регистриран на: Чет Май 23, 2013 1:48 am

Re: около Бургас ????

Мнение от Methokill »

Някой знае ли дали има нещо на язовирчетата около Банево,Ветрен и Изворище?
161
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: около Бургас ????

Мнение от 161 »

За изворище знам че има 2 язовира ( Големия е до свинарник минаваше се покрай гробищата на с. Изворище ) там ходих веднъж - язовира е скалист и много дълбок. Бях пуснал прожинка за около 1ч и 30 минути нищо не стана . Пазача на свинарника дойде и вика тука много рядко идва някой постоя с мен и си отиде . Иначе каза, че на времето имало шаран и щука, но никой не ходи там. Ходил съм 2 пъти на по малкото язовирче ( трябва да се знае че и до двата язовира се кара по черни пътища, които при лек дъжд са много проблемни, а при по сериозен направо си оставаш там. На по малкия язовир съм ходил 2 пъти и двата пъти таранки по 150-200 и то не много п 7-8 броя за около 4-5 ч риболов.Иначе селцето е много спокойно и много красиво.
Димитър Димитров ( 161)
Аватар
BACHI
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Ное 15, 2010 8:34 am

Re: около Бургас ????

Мнение от BACHI »

Преди 2 дена ходих на водоемчето след Меден Рудник ,преди бензиностанцията в дясно /изгорялата къща на пазача/.Похвърлях около 1 час на блесни Mepps Lusox N1,2,3 и капо,не съм от Бургас но някой ако има желание да отидем пак там или другаде за хищник да пише.
joro70
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Нед Май 29, 2011 9:38 am

Re: около Бургас ????

Мнение от joro70 »

Здравейте колеги от Бургас.Имам питане за язовир Порой/Оризаре/.Смятаме да направим един излет преди забраната със жените и децата та питането ми е има ли още от оня хубавия уклей и какви са условията на язовира.БЛАГОДАРЯ.
161
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Пет Яну 21, 2011 8:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: около Бургас ????

Мнение от 161 »

Вчера на Грудовска река - около 1кг уклей трима човека от 7 до към 11:30ч и много дребосък, или рибата не искаше да взима или ние не я намерихме. Погледах какво се случва в началото на Константиново - Вадеха редки каракуди - 200 - 300 гр. и червеноперки. Папурите са окичени с накъсани плувки прилича на магазинско изложение :) хора дал господ. Помятах 3 часа на канала на Константиново далече от лудницата - излязоха 2 таранки по 200 грама пуснах ги и айде към Бургас. Риба може да не хванах но пък хванах уникално време. Който не е виждал Щъркели все още - на канала има дошли вече :)
Наслука от мен !
Димитър Димитров ( 161)
Аватар
vesofr
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 131
Регистриран на: Чет Авг 14, 2008 6:55 am
Местоположение: Бургас

Re: около Бургас ????

Мнение от vesofr »

Днес на Констаниново,до гробишата-капо.От 10 човека се извадиха 4-5 маломерни шаранчета(500гр,),които естествено бяха прибрани с огромно задоволство в торбите.Риболовни,естествено не минаха.Горе-долу на 3-4 години веднъж присъствам на проверка,а ходя за риба,не е като да не ходя.
Не кълве,не кълве,че спре.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”