около Бургас ????

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от lozzy.68 »

Благодарим, за актуалното инфо!!!От там имаме и пазим много добри риболовни спомени,както свободен риболов ,така и състезания!!! :wink: Но като помисля,че не е зарибявано, от ......... , а пък много пъти е ,,рендосван,, .......?!?!?! :( Сега как е ,нямам идея.....ще видим!!! :wink: :drinkers:
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: около Бургас ????

Мнение от kostadin11 »

Ся, днес бях на Промет. Облагородено, чисто, язовира е пълен, по брега в тревите гъмжи от "биещи се" риби. Но без кълване. Според мен е заради силните магнитни бури в последните дни. Пробвахме на близка, далечна дистанция, на торен, бял, сладка, вкисната царевица, на кашкавал, козунак....
Прекрасен слънчвн ден, набрахме си самардала....
Имаше хора с преспиване....но не разбрах каква е таксата за нощта. Проблема е сутрин кога ще стане украинеца да вдигне бариерата.
На слука.
maslinata80
новобранец
новобранец
Мнения: 14
Регистриран на: Чет Ное 06, 2014 8:48 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от maslinata80 »

Някой ако е хващал някаква риба на промет да сподели
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

:fishing12: Колеги,някакво инфо,за мастовете преди Димчево,че днес беше фул макс но нямах време да спра да попитам.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от lozzy.68 »

А някакво инфо от Вая?От откриването,всеки ден, дори и днес има около 15-20 човека,само от страната на пътя за Созопол! Лови се основно на дъно и фидер,по-рядко на плувка.Има и колеги извън областта,драснете по един ред! :?
kostadin11
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 266
Регистриран на: Пет Апр 06, 2012 1:40 pm
Местоположение: Бургас

Re: около Бургас ????

Мнение от kostadin11 »

На мостовете след Твърдица /преди Димчево/ днес прекрасен риболов. Таранки по 400-500 гр на торен и бял. Колега бил на моста след Димчево... също само едри таранки.
Предните дни бях на канала при Константиново и преди Твърдица. Навсякъде даваше хубави таранки на торен и бял.
От откриването на сезона няма излет с хваната риба под една кофа. Естествено не всичката се носи у дома!
fisherman555
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 353
Регистриран на: Сря Фев 04, 2009 6:42 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от fisherman555 »

kostadin11 написа:На мостовете след Твърдица /преди Димчево/ днес прекрасен риболов. Таранки по 400-500 гр на торен и бял. Колега бил на моста след Димчево... също само едри таранки.
Предните дни бях на канала при Константиново и преди Твърдица. Навсякъде даваше хубави таранки на торен и бял.
От откриването на сезона няма излет с хваната риба под една кофа. Естествено не всичката се носи у дома!
Линове не се ли обаждат?
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

lozzy.68 написа:А някакво инфо от Вая?От откриването,всеки ден, дори и днес има около 15-20 човека,само от страната на пътя за Созопол! Лови се основно на дъно и фидер,по-рядко на плувка.Има и колеги извън областта,драснете по един ред! :?
Днес на Вая на фидер имах три удара от шарани и трита откачени на брега за жалост.Бях на място със супер плитък бряг и не можах да използвам кепа.Другите колеги които питах нямаха дори и удар.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от lozzy.68 »

Благодаря,за споделената информация,колега !!!А относно ,изтърваните риби ,помисли си добре,защо се е получило и следващия път,гледай ,да не се откачат! :? Желая Ти много слука и късмет !!! :fishing5:
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

Имам няколко теории,които ако се окажат вярни,ще се намали процента на изтървани риби.Едната е,че куките ми бяха малки 6-ти номер,а другата,че въдицата с която бях беше доста мека и почти нямах контрол върху рибоците.Монтажа за следващия път вече е готов,снабдих се и с доста качествен прът,дано има слука.

П.С Не ми е за яденето,а за удовлетворението от извадената риба.Поздрави. :fishing3:
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Gosheto »

Burgas_Vaq написа:Имам няколко теории,които ако се окажат вярни,ще се намали процента на изтървани риби.Едната е,че куките ми бяха малки 6-ти номер,а другата,че въдицата с която бях беше доста мека и почти нямах контрол върху рибоците.Монтажа за следващия път вече е готов,снабдих се и с доста качествен прът,дано има слука.

П.С Не ми е за яденето,а за удовлетворението от извадената риба.Поздрави. :fishing3:
Приблизително каква големина бяхя рибите, колега? Имам уловени няколко шарана на Вая през последните години, но всичките между 1и 2кг.

Наслука!
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

Едната беше сериозна вероятно 3+,а другите
около кило.Но това е по усет не мога да бъда напълно точен.
lozzy.68
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1636
Регистриран на: Сря Сеп 18, 2013 6:33 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от lozzy.68 »

Burgas_Vaq написа:
П.С Не ми е за яденето,а за удовлетворението от извадената риба.Поздрави. :fishing3:
Естествено,за това говорим,а рибите от там,едва ли са най-добрия вариант за консумация !!! :wink: Желая Ти по-малко ,,изтървани,, риби и много слука с новите такъми!!! :drinkers:
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Gosheto »

Burgas_Vaq написа:Едната беше сериозна вероятно 3+,а другите
около кило.Но това е по усет не мога да бъда напълно точен.
За такива риби, 6 номер кука е огромна. Не мисля, че проблема е в големината на куките.

Наслука!
Burgas_Vaq
новобранец
новобранец
Мнения: 56
Регистриран на: Чет Апр 10, 2014 5:35 pm

Re: около Бургас ????

Мнение от Burgas_Vaq »

В петък на околовръстното имах 9 извадени риби (шаранчета),най-голямата от които 500 гр.Човека до мен закачи нещо сериозно но бързо му се откачи.За мое щастие явно такъма проработи,и нямах "изтървана" риба.Хубавото е,че рибата явно се множи,при наличието на толкова много малки шарануги.Дано скапаните мрежари да го оставят да порасне,за да можем на есен,да си правим удоволствието макар, и не с особено едри екземпляри.Поздрави. :fishing3:
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”