Къде да отидем до Пловдив?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
vgeorgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юли 23, 2015 3:36 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от vgeorgiev »

Привет колеги някои има ли инфо за водоема в Черноземен
gopet0000
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 11:46 am

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от gopet0000 »

Здравейте, кажете някакво добро местенце около Пловдив, Асеновград. Няква информация за Руенското езеро?
vmprotopopov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 28, 2013 1:38 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от vmprotopopov »

Привет на всички!!
Вчера направихме едно излетче на язовира между Ново и Старо Железаре. Условията на арендатора са 5лв. и каквото си хванеш е за теб (разрешени се лодки и нощен риболов). Каракуда има много и все е едричка. Казаха, че има още шаран, бяла риба, толстолоб и бял амур, но никой не беше хванал такова чудо докато бяхме там (или поне не съм видял да хваща). Единственият минус на язовира е, че има много малко места за ловене, тъй като е доста тревясал в краищата и може да се лови само на стената + едно закътано местенце към шавара, на което могат да се съберат максимум 2-ма човека. Язовира се пада в ляво като тръгнеш от Ново към Старо Железаре. Има едни високи тополи и точно покрай тях има път. На 100-тина метра по пътя навътре е язовира (оградил съм го с червено на снимката).

P.S.: Хубаво е да се иде около 5 сутринта, за да си хванеш хубаво място и да ловиш до към 12-13 часа на обед, защото дърветата, които са ти в гръб ти правят сянка. Мине ли 13 часа и почваш да се пържиш в собствен сос :lol:

НА СЛУКА!! :fishing9: <--- имахме 3 случая на палави каракуди да ни дърпат въдиците по брега :lol: :lol: :lol:
Прикачени файлове
novo.png
novo.png (1.72 MiB) Преглеждано 2349 пъти
Последно промяна от vmprotopopov на Пон Авг 03, 2015 12:41 pm, променено общо 1 път.
vmprotopopov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 28, 2013 1:38 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от vmprotopopov »

ето го и улова от язовира между Ново и Старо Железаре :fishing12: :fishing12: :fishing12:
Изображение
Изображение
Изображение
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от alankulu1987 »

Браво колега ;) А рибата не мирише ли на тиня ? Понеже селото ми е Ново Железаре съм израстнал на този язовир и едно време рибата много миришеше на тиня. Язовира никога не е точен и долу дъното има около метър тиня, а може и да е малко повече :) Иначе съм виждал там преди доста години шарани да се обръщат в шаварите по над 10 кг ;)
vmprotopopov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 28, 2013 1:38 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от vmprotopopov »

колега не знам дали рибата мирише, всичко което съм хванал е раздадено на приятели и комшии :)
angel81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 3:18 pm
Местоположение: Пловдив, Паничерeц

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от angel81 »

колеги, платеното на околовръстното и река Дерменка работи ли още и ако работи някой знае ли условията и т.н.. ? благодаря ви за инфото предварително
късмет работа . .
Аватар
NikLess
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 239
Регистриран на: Сря Окт 23, 2013 10:38 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от NikLess »

Не ходете на Конуш ... измряла риба има много ... и продължава да гъбясва ... Паднал е някакъв гръм и рибата грам не е активна !
Роден за риболов, принуден да работи !!!
gopet0000
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 11:46 am

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от gopet0000 »

Здравейте, малко инфо и от мен. Днес бях на язовира в Белозем - Кисимови дупки, условията не са лошо приятно местенце е, относно риболова цял ден перо на дъно - само каракуди, като цяло големината им бяха като на шамар а на дъното илезнаха няколко по едри. Един колега до нас който е от 5 дни там с доста сериозно оборудване изкара един амур 18кг и един откачи на брега за целия ден. Таксата е 5 лв на човек, относно ограничения във въдиците не ни казаха, а за децата и жените на половина 2,5лв, и се взима като входна без значение дали ще ловят. Същото така мога да дам и инфо за Руенското езеро - там бях преди няколко седмици таксата е 10 кинта на човек до 2 въдици и цял ден нямаше пипане, само на перо излезнаха 2 3 малки костурчета и на обяд си тръгнахме.
А аз искам да питам относно яз. Бореца, така му викат или така се казва нз точно ако може да дадете някаква информация къде се намира и каква риба, такси и т.н. :)
vmprotopopov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 28, 2013 1:38 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от vmprotopopov »

Здравей колега, преди 8-9 дена ходих на Кисимови дупки и като цяло останах разочарован. Още със стъпването на язовира вече бях с минорно настроение, породено от взетата половин такса за брат ми, който не лови риба + това е 12 годишен. От там нататък дребосък колкото щеш, като изключим 2 едри каракуди по 600-700 грама. Често взимане предимно от дребосъка, редки удари на по-едри каракуди и от колегите. Освен изброените удари на каракуди и дребни червеноперки, един колега хвана щука около кило. Като цяло никаква индикация, че има друга риба в язовира (еee.. хванахме на дънната и една костенурка :lol: ). Най-интересното, се случи 30-тина минути преди да си ходим. Срещу нас, на канала който минава до язовира, гледам ловят някакви хора. Стана ми интересно какво ловят и отидох да проверя. Тааа.. останах доста изненадан от гледката. Хората си ловяха шаранчета на плувка, удар имаше през 2-3 минути, по 300-400 грама парчето. Направи ми впечатление, че бяха съвестни и ги пускаха отново в канала. Отделно си ловяха каракуди като тези дребосъци, които хващах на язовира. Едното момче, което ловеше на канала, изкара около 2 килограмов шаран и си отиде. А най-голямата изненада беше 10, може би и повече килограмов дивак, умрял и разлагащ се на брега на канала.. човека ми каза, че имало още доста такива екземпляри в този канал, останах потресен!

P.S.: на яз. Борец, за който хоби тв правиха предаване ли искаш информация?
gopet0000
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 11:46 am

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от gopet0000 »

Ми нз дали хоби тв са правили представяне, но един приятел ми каза за него, даже се чудихме дали да не ходим натам, намирало се като тръгнеш по карловския път и стигнеш разклона за калоянова не наляво за калояново нали, а завиваш надясно и там някъде, били 2 един по голям и един по малък и тоя по големи бил с горичка и сянки и таксата била 5лв май това са по сведения на един познат, който е ходил преди година и исках по точна информация.
vmprotopopov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 28, 2013 1:38 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от vmprotopopov »

Привет колега!! За този язовир, който съм оградил с червено на снимката ли става въпрос? За него мога да ти дам информация от преди 2 седмици :)
Изображение
batinkov78
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Нед Юни 12, 2011 6:01 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от batinkov78 »

Давай информация
gopet0000
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Юли 14, 2012 11:46 am

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от gopet0000 »

vmprotopopov написа:Привет колега!! За този язовир, който съм оградил с червено на снимката ли става въпрос? За него мога да ти дам информация от преди 2 седмици :)
Изображение
Давай инфо :)
vmprotopopov
новобранец
новобранец
Мнения: 16
Регистриран на: Пон Окт 28, 2013 1:38 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от vmprotopopov »

Значи един колега ходи там преди 2 седмици. Таксата е 5лв. - шарана се плаща на килограм. За цял ден, каза че е хванал половин кофа едри каракуди. Удар на друга риба не е имало, но то може и от метеорологичните условия да е било, защото предния и в деня на риболова му, не е спирало да вали. Дано съм бил полезен по някакъв начин :fishing8:
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”