Къде да отидем до Пловдив?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
plamen_fish
новобранец
новобранец
Мнения: 19
Регистриран на: Сря Окт 16, 2013 10:07 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от plamen_fish »

Колеги някой има ли някаква иформация за за язовир Сатмата до Белозем, и нещо за Раковки платените, какви са им таксите, исловия и т.н. благодаря предварително и наслука.
terata
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Яну 27, 2015 3:42 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от terata »

Някакви идеи за събота и неделя ''на платено'' ?
Аватар
isavkov
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Дек 01, 2015 10:57 am
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от isavkov »

terata написа:Някакви идеи за събота и неделя ''на платено'' ?
и аз това питам. че идния уикенд ще съм в пловдив и се чудя къде да ходя за спининг.
Във форума всички мятат по километър дистанции, хващат по 100 килограмови риби и са ултра-шампиони...
GGGG
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Апр 19, 2016 9:52 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от GGGG »

Днес ходихме на язовира до село Борец. Принципно е 5 лв на човек, независимо от броя на въдиците. Каракудата и други плевелни риби не се плащат, Шарана се плаща по 5 лв./кг, другите риби също се плащат на малко по-високи цени.

Проблемът е, че днес сигурно имаше поне 25 коли на водоема, като се извадиха единични риби само от няколко риболовеца. Обиколихме целия язовир, за да видим дали да не се преместим на друго място, но никой не хващаше нищо...
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от a4koy »

Пипането на рибата там в последно време малко се усложни,поради причината ,че вдигна водата на водоема.Каракудата не взимаше хич,но в последно време се активизира около шаварите.На свободно място не взима.Шараните си искат чакане.
GGGG
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Апр 19, 2016 9:52 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от GGGG »

Дай няколко коментара за другите места около Пловдив, да речем:
- Рибарниците във Войводиново - на кой се ходи, дава ли и каква риба
- Микрото до Пясъчник (питах познати за там, но ми казаха, че хората не били доволни последно време)
- Самият Пясъчник
- Конуш
- Леново

Говоря за плувка и евентуално фидер...

Блгагодаря предварително.
ТТ лови по реки
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 583
Регистриран на: Чет Окт 08, 2015 3:44 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от ТТ лови по реки »

Колега GGGG,за тези водоеми дето питаш са в забрана.Търси инфо за някой платен водоем.За Войводиново знам че някой хващат,но несъм ходил,и незнам точно на кой?Като идеш там,можеш да огледаш и да попиташ на място.
GGGG
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Апр 19, 2016 9:52 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от GGGG »

Сигурен ли си, че са в забрана?
Доколкото знам всички освен Пясъчник се изисква такса, след която ловиш? За Пясъчник знам, че е забранен.
Аз няма да ходя сега, а може би след около месец, принципно не съм от Пловдив, но често ходя там.
Когато ходя някъде винаги гледам да давам информация - странно защо толкова малко хора пишат при положение, че на всеки един от изброените най-вероятно всеки уикенд ходят поне 20-30 коли...
Аватар
a4koy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2015 11:48 am

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от a4koy »

Войводиново,като стигнеш самия път там са към 7-8 водоема.Първите 2 в ляво единия преди и другия след канала (Острова) въобще не се наемай да ходиш.Продължаваш по пътя и там са 5бр общо.Този в ляво където пише ЩУКА не съм видял да го зарибяват,няма много хора и излизат дребни таранки.След него в дясно е Трофей,там има прилични риби (шаран,амур,толстолоб,каракуда,сом,платика) такса 10лв 2-3пръчки и рибата си я взимаш.След него незнам как се казва пак такса 10лв има шаран каракуда амур и до 2 риби.Накрая е ''малкия Трофей" там преобладават предимно големи риби от шарановите т.е. шарани по кило 2 няма,повечето са над 4-5 кила,щука,сом,каракуда,амур,бяла риба.Таксата е 20лв на човек.
ogun
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Чет Авг 04, 2011 9:50 am

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от ogun »

Ходих на Борец...
Капо отвсякъде. Всички комшии около мен и те... с две думи - не кълве, с една - ужас.
Някой беше писал, че Пашкулското езеро до Труд е източено, вярно ли е? Имам противоречива информация.
На Конуш есента го бяха източили, сега как е положението, тякой ходил ли е?
GGGG
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Апр 19, 2016 9:52 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от GGGG »

Преди около месец и половина беше източено пашкулското езеро, сега най-вероятно положението си е същото.
Доколкото знам е източено поне от 7-8 месеца, ако не и повече.
lattante
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пет Апр 22, 2011 9:06 am
Обратна връзка:

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от lattante »

В Пловдивския регион голямо мъртвило нещо.. Дано тази събота/неделя има колеги, които да споделят къде са били, та за другата неделя да имаме ориентир.
GGGG
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Апр 19, 2016 9:52 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от GGGG »

Кажете нещо актуално за Конуш... какво е положението тази пролет, лови ли се през забраната, на въдица ли се плаща?
Wilshere
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Юни 08, 2011 11:29 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от Wilshere »

На Конуш ходих в неделя за няколко часа - от 9 до 14 и резултата беше 3 каракуди по 200гр. От около 15-20 човека никой не хвана каквото и да било докато бях там. Таксата е 6лв. на човек, шарана се плаща по 5лв.
vardata
новобранец
новобранец
Мнения: 10
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 8:28 pm

Re: Къде да отидем до Пловдив?

Мнение от vardata »

Колеги споделете някое място кадето кълве рибата(на платено де) около Пловдив, че нещо ме сърбят ръцете :fishing12:
Мерси предварително....
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”