Инфо за Домлян

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Аватар
tsvetkoff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 532
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Домлян

Мнение от tsvetkoff »

Shag написа:Неделя 10.04.2011г.
Установихме единодушно, че плешивеца от Btv е долен лъжец! 5м/с вятър друг път. Отвя ни калпаците. Сигурно беше 50 км/час. Никакво кълване дори на дъно, а дори по едно време имаше вълни по 20-30 сантима. Ако знаехме въобще нямаше да се качваме до язовира. За 2 часа ни продуха всички дупки дори през дрехите и си набихме камшиците. Спряхме се на канала на Карловско и там отсрамихме положението с около 2 кила малокалибрени каракуди и малък шаран около 300 гр. + 2 уклея също дребни. Чудно дори там рибата на места даваше, на места само играеше близо до плувката.
Потвърждавам грешната прогноза.И аз дойдох сутринта ......малко се разходи, ама даже и не извадих циганията от колата.Веднага кръгом и на Ръжево Конаре.Не че и там не духаше,де.Ама излезе някоя каракуда на фидер,някоя баба и малко чаушан.Да му мисли Домлян след забраната ...... :axe:
Аватар
Shag
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:29 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Домлян

Мнение от Shag »

О, аз доколкото разбрах и тая година по време на забраната ще е разрешен риболова там. Така че още по време на забраната да му мисли... А и предвид първото ми ходене и изключителния размер чаушан от тогава сто про ще го изкъртят язовира при прилични климатични условия.
Рибата е риба, когато е в тигана!
Аватар
tsvetkoff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 532
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Домлян

Мнение от tsvetkoff »

Shag написа:О, аз доколкото разбрах и тая година по време на забраната ще е разрешен риболова там. Така че още по време на забраната да му мисли... А и предвид първото ми ходене и изключителния размер чаушан от тогава сто про ще го изкъртят язовира при прилични климатични условия.
Това сигурно ли е - че ще е разрешен през забраната?
Аватар
Shag
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:29 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Домлян

Мнение от Shag »

Все още непотвърдена информация. Ще стане ясно, когато министъра подпише заповедта. Засега може само да се надяваме източника ми да е надежден.
Рибата е риба, когато е в тигана!
Pukoff
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Авг 05, 2010 10:37 am
Местоположение: гр.Карлово

Re: Инфо за Домлян

Мнение от Pukoff »

Вече стана ли ясно дали ще се лови на яз.Дмлян по време на забраната?
Между другото днес бях там не беше нищо особено, но не духаше и силен вътър, излезнаха само няколко кефала на муха, а като цяло нивото бе доста ниско. :?
Господин депутат ме гледа дефствено, естествено не шмърка нищо ефтино!!.
Аватар
Shag
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:29 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Домлян

Мнение от Shag »

Той язовира е доста голям. А и аз досега все на втичалата съм ходил. Да кажеш нищо особено чак не знам. Зависи за какво отиваш, но както и да е. А що се отнася до подписаната забрана от министъра, язовира го няма в разрешените водоеми.
Рибата е риба, когато е в тигана!
Аватар
Shag
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 264
Регистриран на: Съб Яну 15, 2011 4:29 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Домлян

Мнение от Shag »

Някой бил ли е път до там? Какво е положението?
Рибата е риба, когато е в тигана!
Аватар
bobev
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 10:04 am
Местоположение: Карлово

Re: Инфо за Домлян

Мнение от bobev »

някой не е ли ходил скоро на Домлян?
Аватар
bobev
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 10:04 am
Местоположение: Карлово

Re: Инфо за Домлян

Мнение от bobev »

доста хора влизат във форума разглеждат,търсят информация но никой не споделя ЗАЩО ТАКА?
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Инфо за Домлян

Мнение от alankulu1987 »

До сега не съм бил на този язовир и ми е интересно да науча нещо повече за него. Още повече,че ще е разрешен по време на забраната и определено ще имам излети там :)
Аватар
bobev
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 10:04 am
Местоположение: Карлово

Re: Инфо за Домлян

Мнение от bobev »

хубав язовир с чиста вода и вкусна риба :D ако можеш да си хваниш :wink:
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Инфо за Домлян

Мнение от SammY »

Тази година имам 1 риболов там ... Март месец беше, водата беше малко , хората много , но никой нищо не извади ... Около 20 души капо ... Говоря за шаранджииските места под стълбовете с високото напрежение ... От источна страна на стената пак имаше мн хора , но ... нз кво са направили :D Предния ден бях на копринка и там капо , май беше лоша седмица и рибата не искаше никаде :D
п.п. Имам едни съмнения , че в близките 2/3 години на този язовир няма да стъпя след това източване , но дано да греша и да не са извадили и дребните риби :(
Изображение
Аватар
tsvetkoff
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 532
Регистриран на: Нед Авг 02, 2009 6:59 am
Местоположение: Пловдив

Re: Инфо за Домлян

Мнение от tsvetkoff »

Те всяка година го източват.Понякога прилича на голяма локва.Но там винаги се прави добър риболов на бабушки,костур,куфал ........ целогодишно.
Аватар
SammY
фен клуб-скобар
Мнения: 493
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 3:42 pm
Местоположение: гр. Карлово

Re: Инфо за Домлян

Мнение от SammY »

Абе май не си виждал как беше източен тази година ? Огромните тулупи и едри шарани вече ги няма ... Имам приятели от селото иии докато беше локва мрежарите не са спирали дейност ... За домлян е нормално 1 път на 10г да му разкарат мамата ... Миналата година преди да го източат бях много доволен от язовира ... хващах си шаранчета , едри каракди , баби и кустури по на 500 гр , но да видим тази година как ще е ... имам съмнение че няма да е добре ....
п.п. Рекорда на мрежарите е 27кг тулуп , по слухове , но във всяка лъжа има истина :(
п.п.2 Миналата година там хванах най-големия си кефал 830гр , голям кеф беше :D
Изображение
Аватар
bobev
новобранец
новобранец
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Окт 18, 2008 10:04 am
Местоположение: Карлово

Re: Инфо за Домлян

Мнение от bobev »

:wink: все ще е останало нещо ако не го забранят ще е добре
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”