Искър - всичко за и по реката

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

bobi855
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:09 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от bobi855 »

Има риболов по долното течение на реката. На Гиген излиза морунаж доволно
Tihomir75
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 176
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 2:47 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Tihomir75 »

В неделя бях там от 7,30ч до 14,00ч нямах пипане,ако сега се случва нещо е добре...
Аватар
dannySvishtov
новобранец
новобранец
Мнения: 60
Регистриран на: Пон Ное 23, 2015 11:22 am

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от dannySvishtov »

Тая седмица на Гиген много стабилен риболов на фидер 3 ма бяхме близо до устието по една кофа морунажи само 0.400-0.500 гр и нагоре направихме сефте на Искър уникална река бих я посетил отново :fishing12:
kozbi
новобранец
новобранец
Мнения: 59
Регистриран на: Вто Мар 18, 2008 8:31 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от kozbi »

Днес и аз бях на реката... най накрая от толкова години разбрах що е то едър дунавски морунаж.
Важното уточнение е , че вместо под Гиген , се спрях на Крушовене , по препоръка на един любезен човек от Луковит. Според него, рибата вече се била изтеглила от устието и била нагоре... според горния коментар , явно това твърдение е "безпочвено". Но все пак риби имаше и на Крушовене! Бях заметнал фидер, докато си връзвам плувката... нищо. Почнах да мятам с плувката , първи път - много дълбоко , втори път - още дълбоко и третия път съвсем намалих дълбочината, под метър. И докато си оправях едно "ухо" на шпулата , на прибиране на линията видях как плувката ми изчезва под водата, засечка , тежест , но подвижна - кеф голям, щото нямам опит с такива линии и толкова големи риби. Кепчосах ето този морунаж:
Изображение
Втората рибка беше един незабелязан морунаж , от местните , трудно имащ 100гр. ... това май беше и единствената риба в моето обозрение, върнала се обратно във водата :D .
След това обаче дойде гвоздея в днешната програма с личен рекорд , който надали скоро ще подобра - морунаж 840гр. изпоти ме определено, но беше кепчосан.
Изображение

В крайна сметка улових още 3 рибки 250-400гр. и съм доволен, че след толкова години гледане и четене, имах късмета да се запозная и с тази мигрираща риба :) .

П.П. Аутопсията показа , че тези риби папкат бели червеи и разни захранки... т.е. недобрия ми резултат е бил предопределен от други фактори. Около мен се хванаха поне 3 пъти повече риби .
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от ico_dok »

Да направя едно обобщение на риболова "Морунаж 2019" по мои наблюдения и сведения от колеги.
Имаше откъслечни и непотвърдени с доказателства сведения за улов на морунажи от средата на февруари.
Началото на силния риболов бе 2-3 март в началния участък на реката от моста при с. Гиген надолу. Ставал е добър риболов на фидер, като някои дни и някои риболовци са правили добри количества. Нивото на реката бе около 80 см. (данните които ще давам са от автоматична станция при с. Оряховица) и се колебаеше около тази стойност +/- няколко сантиметра.
Първия ми риболов бе на 18.03. при с.Крушовене - ниво на водата 80см., почти бистра. Риболов на фидер от 7.30 до 15.30ч. Уловени 18 риби размер 300-500гр., като две бяха трофейни 800-900грамови, стръв - бял червей. Риболова беше на приливи и отливи, като рибите взимаха смело и нямах празно кълване и откачена риба.
Следващ риболов на 27.03. на същото място на реката но на брега откъм с. Славовица.Време 14-16.30, ниво на водата 79см., на фидер, 9 морунажа, от които един елитен измерен малко над 900гр. Имах 50% откачени риби, почти до брега и преди кепчосване. Плахо кълване, но пък по често.
29.03. пак при Славовица, време ниво 71см., за два часа само 3 броя.
Получих информация за влизането на нов пасаж при Гиген на 30-31.03. На 31.03. ниво - 72см., двама мои приятели при Славовица до обяд по над 30 риби на човек, като сутринта кълването е било толкова често, че се е ловило с една въдица. Пак на 31 инфо от друг приятел за силен риболов при гр. Пелово/Искър на болонеза, но тук леки съмнения, че приятелчето е склонно леееееееко да преувеличава :lol: .
Аз на 08.04. при Славовица, ниво 68см. от сутринта до 14ч. 7 броя, като колега застанал на мястото на предишния ми риболов имаше над 20 риби.
На 09.04. заваля силния дъжд, следващите дни реката дигна до ниво150-130см. влачеше клони и риболова бе почти невъзможен. На 11.04. - капо, на 12.04. три риби до 14ч. След това нямах възможност да ходя.
Тази година риболова бе основно в най-долното течение на реката, на обичайни морунажки места като Писарово и Пелово не се чу за добър улов. Нивото на водата бе под обичайното за сезона. Нормалното ниво на реката по записки от последните десетина години е 80-120см., над и под него доста се изменя течението и обичайните места са слабо резултатни.
От мен - толкова. Чакаме откриването.
Живи и здрави!!!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Gosheto »

ico_dok написа:Да направя едно обобщение на риболова "Морунаж 2019" по мои наблюдения и сведения от колеги.
Имаше откъслечни и непотвърдени с доказателства сведения за улов на морунажи от средата на февруари.
Началото на силния риболов бе 2-3 март в началния участък на реката от моста при с. Гиген надолу. Ставал е добър риболов на фидер, като някои дни и някои риболовци са правили добри количества. Нивото на реката бе около 80 см. (данните които ще давам са от автоматична станция при с. Оряховица) и се колебаеше около тази стойност +/- няколко сантиметра.
Първия ми риболов бе на 18.03. при с.Крушовене - ниво на водата 80см., почти бистра. Риболов на фидер от 7.30 до 15.30ч. Уловени 18 риби размер 300-500гр., като две бяха трофейни 800-900грамови, стръв - бял червей. Риболова беше на приливи и отливи, като рибите взимаха смело и нямах празно кълване и откачена риба.
Следващ риболов на 27.03. на същото място на реката но на брега откъм с. Славовица.Време 14-16.30, ниво на водата 79см., на фидер, 9 морунажа, от които един елитен измерен малко над 900гр. Имах 50% откачени риби, почти до брега и преди кепчосване. Плахо кълване, но пък по често.
29.03. пак при Славовица, време ниво 71см., за два часа само 3 броя.
Получих информация за влизането на нов пасаж при Гиген на 30-31.03. На 31.03. ниво - 72см., двама мои приятели при Славовица до обяд по над 30 риби на човек, като сутринта кълването е било толкова често, че се е ловило с една въдица. Пак на 31 инфо от друг приятел за силен риболов при гр. Пелово/Искър на болонеза, но тук леки съмнения, че приятелчето е склонно леееееееко да преувеличава :lol: .
Аз на 08.04. при Славовица, ниво 68см. от сутринта до 14ч. 7 броя, като колега застанал на мястото на предишния ми риболов имаше над 20 риби.
На 09.04. заваля силния дъжд, следващите дни реката дигна до ниво150-130см. влачеше клони и риболова бе почти невъзможен. На 11.04. - капо, на 12.04. три риби до 14ч. След това нямах възможност да ходя.
Тази година риболова бе основно в най-долното течение на реката, на обичайни морунажки места като Писарово и Пелово не се чу за добър улов. Нивото на водата бе под обичайното за сезона. Нормалното ниво на реката по записки от последните десетина години е 80-120см., над и под него доста се изменя течението и обичайните места са слабо резултатни.
От мен - толкова. Чакаме откриването.
Живи и здрави!!!
Честно казано, не разбирам с какво написаното е полезно на когото и да било?! Първи риболов на 18.03, написано на 18.04?! Нито снимки, нито техника- чисто и просто хвалене. :roll:
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от ico_dok »

Gosheto написа:
ico_dok написа:Да направя едно обобщение на риболова "Морунаж 2019" по мои наблюдения и сведения от колеги.
Имаше откъслечни и непотвърдени с доказателства сведения за улов на морунажи от средата на февруари.
Началото на силния риболов бе 2-3 март в началния участък на реката от моста при с. Гиген надолу. Ставал е добър риболов на фидер, като някои дни и някои риболовци са правили добри количества. Нивото на реката бе около 80 см. (данните които ще давам са от автоматична станция при с. Оряховица) и се колебаеше около тази стойност +/- няколко сантиметра.
Първия ми риболов бе на 18.03. при с.Крушовене - ниво на водата 80см., почти бистра. Риболов на фидер от 7.30 до 15.30ч. Уловени 18 риби размер 300-500гр., като две бяха трофейни 800-900грамови, стръв - бял червей. Риболова беше на приливи и отливи, като рибите взимаха смело и нямах празно кълване и откачена риба.
Следващ риболов на 27.03. на същото място на реката но на брега откъм с. Славовица.Време 14-16.30, ниво на водата 79см., на фидер, 9 морунажа, от които един елитен измерен малко над 900гр. Имах 50% откачени риби, почти до брега и преди кепчосване. Плахо кълване, но пък по често.
29.03. пак при Славовица, време ниво 71см., за два часа само 3 броя.
Получих информация за влизането на нов пасаж при Гиген на 30-31.03. На 31.03. ниво - 72см., двама мои приятели при Славовица до обяд по над 30 риби на човек, като сутринта кълването е било толкова често, че се е ловило с една въдица. Пак на 31 инфо от друг приятел за силен риболов при гр. Пелово/Искър на болонеза, но тук леки съмнения, че приятелчето е склонно леееееееко да преувеличава :lol: .
Аз на 08.04. при Славовица, ниво 68см. от сутринта до 14ч. 7 броя, като колега застанал на мястото на предишния ми риболов имаше над 20 риби.
На 09.04. заваля силния дъжд, следващите дни реката дигна до ниво150-130см. влачеше клони и риболова бе почти невъзможен. На 11.04. - капо, на 12.04. три риби до 14ч. След това нямах възможност да ходя.
Тази година риболова бе основно в най-долното течение на реката, на обичайни морунажки места като Писарово и Пелово не се чу за добър улов. Нивото на водата бе под обичайното за сезона. Нормалното ниво на реката по записки от последните десетина години е 80-120см., над и под него доста се изменя течението и обичайните места са слабо резултатни.
От мен - толкова. Чакаме откриването.
Живи и здрави!!!
Честно казано, не разбирам с какво написаното е полезно на когото и да било?! Първи риболов на 18.03, написано на 18.04?! Нито снимки, нито техника- чисто и просто хвалене. :roll:
Здравей колега! Къде видя тука хвалене, просто обобщих сезона по моите излети и сведения на приятели, посочил съм условията, местата за риболов, нивото на водата, посочил съм техниката - на фидер, стръв. Ако ти трябва още информация - попитай. Имам снимки на телефона, но не зная как се качват, но показването на снимки не е ли хвалене???? И да попитам - с какво твоето мнение бе по-полезво за колегите от моето??? Ако предни години си давал по-подробно описание на риболова в този период - дай да го видим и да зная как да пиша в бъдеще.
Поздрави!!!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14804
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от G.Petkov »

Gosheto написа:
Честно казано, не разбирам с какво написаното е полезно на когото и да било?! ......



Адаш,

Колегата е дал толкова много и полезна информация,
Че трябва да го похвалиш !

Много рядко някой ще напише точните места, ниво, поведение на рибата и достоверни данни за улова.

Вземи да се извиниш на човека.
Gosheto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Нед Юни 07, 2009 5:47 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Gosheto »

Извинявам се! Никога не съм обиждал във форума когото и да било, и сега не прави изключение. Просто изразих мнение, може и да съм сбъркал.
Жив и здрав! Наслука!
ico_dok
новобранец
новобранец
Мнения: 85
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 9:48 am
Местоположение: гр. Плевен

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от ico_dok »

Gosheto написа:Извинявам се! Никога не съм обиждал във форума когото и да било, и сега не прави изключение. Просто изразих мнение, може и да съм сбъркал.
Жив и здрав! Наслука!
Благодаря колега! Приемам извинението! Аз не съм обидчив, не ме притесни написаното от теб. Всичко е забравено. Пиша рядко, когато мога да кажа нещо стойностно, ама стойностно според мен, а какво е в действителност :roll: .
Поздрави!!!
pdimitrof написа:Или както бех писал в Манията - Заубера, това е сиромашката Стела ..............
vaskostoev
новобранец
новобранец
Мнения: 29
Регистриран на: Нед Юни 26, 2016 2:16 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от vaskostoev »

Информация от дефилето. Мътна и сравнително бърза. Едно кленче спаси капото.
IMG_20190608_185341.jpg
И воблерчето.
IMG_20190608_184400.jpg
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Bigmarlin »

Пущай туке,да е по-синтезирано viewtopic.php?f=135&t=88431&start=135
Не съм ходил от Март,тогава бях на Гиген,едно от любимите ми места,но мисля да се поправя :lol: :wink:
foster_d
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 9:39 pm

Сом по река Искър

Мнение от foster_d »

Здравейте колеги.
От доста време се мъча да уловя някой от мустакатите хитреци(Сом) по реката, за съжаление по-голям от 3 кг така и не успявам да хвана. Ходил съм на много вирове от Кунино до Гиген, но за съжаление нямам слука. Много ще съм ви благодарен ако ми дадете съвети за някой вир и за техника за ловенето им от брега. За съжаление не мога да си позволя лодка все още, така че кльонкът и буят са извън моите възможности.
Благодаря ви предварително.
Аватар
presata
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 8:53 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от presata »

Колеги, как е положението в долното течение? Писарово, Гиген? Има ли риболов>
сухо дупе риба не яде!
bobi855
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:09 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от bobi855 »

В понеделник на Гиген на моста имаше силен риболов
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”