Искър - всичко за и по реката

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Мъро »

Пъстървата в момента е забранена по реките, до 1.02.
Аватар
bullbg
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Пон Юни 25, 2012 11:55 am

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от bullbg »

Мъро написа:Пъстървата в момента е забранена по реките, до 1.02.
да, знам че е забранена от 1ви октомври, въпроса ми беше за такъв вид риболов
bobi855
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Дек 15, 2013 2:09 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от bobi855 »

Инфо от Карлуково. Риболов на стръв тегав да не кажа много тегав. За тройкарите живот .Но на дали ви казвам нещо което не знаете
Аватар
Skellington
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 205
Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 12:08 pm
Местоположение: София

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Skellington »

То си е в реда на нещата за там... Затова предпочитам пролетно-есенния риболов. Преди рибата от километър река да се е навъртяла около проклетия мост и куцо и сакато да сече на поразия... :axe:

А все пак се замислях дали в Понеделник да не го преслушам Карлуково...
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Atanas_82 »

А къде е ИАРА в случая и аз минах от там сигурно бях единствен на стръв ,нормално ли е да се пълнят чанти с риба и то хванати само на тройка служителите от ИАРА да не почиват като депутатите по един месец ????
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Petar Naydenov »

Здравейте Колеги и Честита Коледа на всички ,
направих си регистрация във форума защото искам да споделя на какво безобразие бях свидетел вчера 27.12 на посоченото място от горе пишещите колеги , а имено вира между двата моста на Карлуково . Когато отидох сутринта към 07:30 вече беше пълно с хора , все пак намерих място и започнах да замятам . Всички ловяха на тройки , на всяко изтичане закачаха риби главно скобари и по-рядко морунажи, това не спря цял ден . Пълниха торби , мешки , раници , багажници и всякакви други приспособления . Направо и разказаха играта , просто нямам думи . Чудех се дали има смисъл да се обадя в ИАРА, но като знам как ще реагират... И в този ред на мисли се чудя след като в радиус от 100-120 км от СОФИЯ/Аз съм от СОФИЯ/ през зимата местата където се групира рибата по реките се броят на пръстите на едната ръка , толкова ли е трудно се налага контрол ?!
Колкото до моя риболов с много мъка и много бял червей успях да хвана нормално количество риба за един излет предимно дребен морунаж,уклей и два скобара , главно на фидер близо до брега/навътре нямаше как да замятам поради канонадата от тройки/, рибата пуснах обратно във водата .
И все пак радващото в цялата картинка е че в реката имаше голямо количество дребни риби , което все пак дава някаква надежда за запазване на рибната популация .
Пожелавам на всички приятно прекарване на Новата Година и една добра риболовна 2018 година !
Аватар
bogno
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 283
Регистриран на: Пон Яну 27, 2014 11:30 pm
Местоположение: софия

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от bogno »

Колеги ако не се организирате вие дето ходите там да наложите контрол за съжаление няма кой.
Жена ми мисли,че съм на работа, шефът мисли, че съм болен, приятелите знаят, че съм НА РИБА!
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от miro253 »

Нищо не пречи всеки добросъвестен риболовец в такъв момент да звъни на ИАРА. Поне да им досаждаме.
emzo
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Пет Мар 28, 2008 12:38 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от emzo »

Трябва да се звъни, понякога стават чудеса :-)
Petar Naydenov
новобранец
новобранец
Мнения: 22
Регистриран на: Чет Дек 28, 2017 9:26 am

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Petar Naydenov »

Надявам се да не е чудо , дано някой от отговорните органи е попаднал на форума или постове във facebook по темата и е решил да вземе някакви мерки . М/у другото миналата година горе-долу по същото време пак имаше проверка на същото място, може би са решили да минават все пак по веднъж годишно:)
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Atanas_82 »

Е крайно време беше само неможах да разбера защо другите са избягали ,пак ли се стига до там че няма служители ?? И това че днес сте направили проверка там минете и утре тези същите пак ще ловят и стига с този прах в очите на хората капка в реката както се казва в годината веднъж да отчетем дейност
miro253
фен клуб-скобар
Мнения: 1449
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 4:02 pm
Местоположение: София

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от miro253 »

Пожелавам си да не е капка в морето. И си ползвайте телефоните.
Atanas_82
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Пон Авг 01, 2016 5:34 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от Atanas_82 »

Кой им е актуален номер ,или да звъня докато ми падне батерията или на 112 и с кого да ме свържат там ????
fish2fish
новобранец
новобранец
Мнения: 8
Регистриран на: Съб Сеп 09, 2017 9:48 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от fish2fish »

в неделя на моста на с.Самоводене ,преди В.Търново видях че има хора и се отбих , 3 човека хвърляха с парашути от моста , а долу под моста имаше опъната мрежа от бряг до бряг и риби се виждаха омотани в мрежата , намерих в интернет телефон на ИАРА В.Търново , звънях няколко пъти и никой не вдигна ,събота и неделя явно няма никой , а то тогава трябва да най много да проверяват
itn001
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 17, 2009 8:59 pm

Re: Искър - всичко за и по реката

Мнение от itn001 »

На 112 се звъни вече
http://iara.government.bg/?p=18075

Изпълнителна агенция по рибарство и аквакултури и Дирекция „Национална система 112“ към Министерство на вътрешните работи подписаха протокол за сътрудничество. Двете институции ще си сътрудничат за сигналите, получени на телефон 112, касаещи контрола върху рибарството.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”