Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Rud
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Пет Окт 16, 2009 4:30 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Rud »

Има дни в които не трябва да се ходи за риба за да се намали капото :lol:
Като не кълве аз ще клъвна.
iskrenkosanov
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Юни 15, 2014 11:03 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от iskrenkosanov »

Някой може ли да даде повече информация за този язовир (яз.Стамболийски) ? Има ли възможност за поставяне на палатки около него и къде ?
xsxboy
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 211
Регистриран на: Съб Сеп 03, 2011 11:34 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от xsxboy »

колеги къде мога да отида да потърся костур от брега ?
Манастира
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 7:15 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Манастира »

iskrenkosanov написа:Някой може ли да даде повече информация за този язовир (яз.Стамболийски) ? Има ли възможност за поставяне на палатки около него и къде ?
Всички удобни места за палатки са под водата с много малки изключения.Събота и неделя имаше каравани и 1 кемпер+палатки на Белия бряг,но там се лови с 2 пръчки,защото се води "река" според ИАРА.Излизат червеноперки и дребни таранки-шамарчета :drinkers:Не знам как е нивото около "орехите" ако някой е ходил-нека сподели
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Sleepwalker_ »

Изображение

Ще ползвам снимката на колега, за да помоля за малко инфо за язовира, надявам се да няма нищо против. :)
В края на юли ще ходя за три дни на почивка в с. Кормянско, но ще метна и спининга в колата. За първи път ще съм в този регион на страната и мястото ми е съвършено непознато. Понеже надали ще имам кой знае колко време, за сега се ориентирам да обикалям местата от около т. 1 до т. 8 по горната снимка. Знам, че от към хищници в язовира има щука, бяла и костур, а вероятно и кефал по р. Росица. Интересува ме този участък около селото каква риба държи, на какво мога да се надявам и какви са условията - по-скоро речни с течение или язовирни със стояща вода, защото виждам, че това е мястото, където се влива реката. Бих помолил и за препоръка за по-перспективно място в този периметър и дори за по-вървежни примамки, тъй като няма да имам много време за експерименти. :oops:
И още една питанка - пътят, който се вижда на картата и върви покрай язовира, черен ли е или асфалтиран и в какво състояние е (смисъл, дали е проходим).
Благодаря предварително! :drinkers:
Аватар
milkov
новобранец
новобранец
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 23, 2007 7:27 pm
Местоположение: Русия, Дубна

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от milkov »

Здравей, колега :)
За участъка около селото може да разчиташ на костур, бяла риба и сом. Относно примамките немога да ти дам съвет.
Хубаво е ако имаш лодка, от брега на спининг не разчитай на големи успехи. Условията са по скоро язовирни със стояща вода. При високо ниво според мен, переспективни места има между т.3 и т.4..
Що се отнася до пътя, малко след селото става черен, до т.8 е долу-горе нормален, пък и при високо ниво без лодка ще ти е трудно да стигнеш по далеч от т.8, понеже моста е залят.
praktikuvam standarten i nestandarten ribolov
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от bobo_33333 »

Понеже надали ще имам кой знае колко време, за сега се ориентирам да обикалям местата от около т. 1 до т. 8 по горната снимка. Знам, че от към хищници в язовира има щука, бяла и костур, а вероятно и кефал по р. Росица. Интересува ме този участък около селото каква риба държи, на какво мога да се надявам и какви са условията - по-скоро речни с течение или язовирни със стояща вода, защото виждам, че това е мястото, където се влива реката. Бих помолил и за препоръка за по-перспективно място в този периметър и дори за по-вървежни примамки, тъй като няма да имам много време за експерименти. :oops:
И още една питанка - пътят, който се вижда на картата и върви покрай язовира, черен ли е или асфалтиран и в какво състояние е (смисъл, дали е проходим).
От т.2 до т.5 е асвалт,
условия -язовирни със стояща вода,
Места малко и треволяци и драки из водата,направо си е жунгла :D
Без лодка трудно,едно -две места по точка 3-4.
Зимай едно водно колело от Кормянско и газ на педалите :lol:
Около точка 1 по добре-пътя е трева-поляна
Евентуално -костур около тракащия мост -т.8 -
примамка-цикада-но още го няма-почти никакъв хищник за момента
До края на юли,ще се оттули :lol: :lol: :lol:
Аз там съм пораснал...
Krasi-ribata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 472
Регистриран на: Пон Мар 03, 2014 10:17 am

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Krasi-ribata »

Днес колеги заминаха на Тролинг да видим каква информация ще споделят
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Sleepwalker_ »

Тоест, под селото са плиткажи и залети треви, така ли? А от точка 1 нагоре по Росица не е ли нормална река с кефали и щуки?
Аватар
ROSEN_GB
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 316
Регистриран на: Съб Мар 28, 2009 10:03 pm
Местоположение: Габрово. Skype: rosen_gb

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от ROSEN_GB »

Krasi-ribata написа:Днес колеги заминаха на Тролинг да видим каква информация ще споделят

Аз с нетърпение чакам да чуя от теб информация, даже трудно заспивам като не чуя от теб :D
Не е важно колко ще хванем, важно е колко ще изпием!!!
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от bobopeli »

Sleepwalker_ написа:Тоест, под селото са плиткажи и залети треви, така ли? А от точка 1 нагоре по Росица не е ли нормална река с кефали и щуки?
Има и костур и някое соме :D За кефал бих отскочил до Севлиево,реката върви около
града Питай за гергимата от бента надолу :wink:

Успех!
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Sleepwalker_ »

bobopeli написа:
Sleepwalker_ написа:Тоест, под селото са плиткажи и залети треви, така ли? А от точка 1 нагоре по Росица не е ли нормална река с кефали и щуки?
Има и костур и някое соме :D За кефал бих отскочил до Севлиево,реката върви около
града Питай за гергимата от бента надолу :wink:

Успех!
Значи докато си мяткам с УЛ-та, мога да закача някой вагон от товарния влак. :lol: Звучи интересно :lol:

Благодаря на всички, които помогнаха с инфо. Живот и здраве като се върна, ще драсна някой ред. :wink:
Аватар
Alucard
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Съб Юни 07, 2008 5:52 pm

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Alucard »

Колеги,мисля да посетя язовира събота/неделя и ще ходя към места 14/16 има ли добри места за къмпинг и достъпни сигурно със Еспейс ще сме.И къде ще ме посъветвате да застанем та евентуално при голям дъжд да можем да се приберем в неделя :)
Последно промяна от Alucard на Сря Юни 25, 2014 6:30 pm, променено общо 1 път.
Нещът ма все едри.
Неще,неще па спре.
Аватар
bobopeli
Модератор
Модератор
Мнения: 2271
Регистриран на: Съб Сеп 20, 2008 8:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от bobopeli »

Alucard написа:Колеги,мисля да посетя язовира събота/неделя и ще ходя към места 14/15 има ли добри места за къмпинг и достъпни сигурно със Еспейс ще сме.И къде ще ме посъветвате да застанем та евентуално при голям дъжд да можем да се приберем в неделя :)
По скоро 15 (14 само с БМП) асфалтов път в близост до язовира,във връзка с високото ниво
на водата не разчитай на голям комфорт :oops:
...хаосът се намира в най-голямо изобилие там, където някой се стреми да въведе ред.
И хаосът винаги надмогва реда, защото е по-добър организатор.
Риболовец Гб
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 145
Регистриран на: Чет Сеп 30, 2010 3:08 pm
Местоположение: Габрово

Re: Какво кълве на яз. Александър Стамболийски

Мнение от Риболовец Гб »

Ето къде и какво кълве в момента - https://www.facebook.com/photo.php?v=79 ... =2&theater" onclick="window.open(this.href);return false; :evil:
Съдбата рано ни излъгала,
живота сграбчил ни отвред
и х*й подложил ни на ъгъла,
за туй вървим с г*за напред.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”