Какво кълве на яз.Цонево ?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
dimito80
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 346
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 1:57 pm
Местоположение: гр.Айтос

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от dimito80 »

някой ако е ходил за бабушки и платика да сподели че тези дни мисля да прескоча
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от boceto84 »

Здр. на 18.10.(четвъртък)отскочих до Чудните скали.Това е първият ми излет на Цонево.Останах малко разочарован.Доидох от стараната на Айтос,спряхме се на вторият мост.щуката беше активна до около 11:00.Имаме общо 6 бройки.Пиша бройки защото нито една от тях не беше с допустими за мен размери, всички бяха около 40-50см и си отидоха да плуват.Костур нямаше ни една бройка.След това потопих и плувката,но нищо.Към 15:00 се преместихме на с.Аспарухово,4 бабушки и една 20см. платичка.Рибололва тръгна чак към 17:00.но тогава стана време да си ходим.Изкарахме 15 костура с добри размери на малка рибка(2-3см) от водоема за около 1 час.Дълбочината е около 7-я метър.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
dimito80
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 346
Регистриран на: Нед Ное 01, 2009 1:57 pm
Местоположение: гр.Айтос

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от dimito80 »

благодаря колега
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Георги Кръстев »

Щом си хванал баби и платика, значи е имало и други в района..... Инъче щеше да се капотираш с финес :!:
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Георги Кръстев »

Утре смятам да ида на Цонево. Някой има ли инфо за нивото и цвета на водата?
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Pavel Qnakiev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 4:08 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Pavel Qnakiev »

Георги Кръстев написа:Утре смятам да ида на Цонево. Някой има ли инфо за нивото и цвета на водата?
Здравей колега как е ходи ли на язовира има ли слука и ако има сподели благодаря предварително... :P :P :P
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от boceto84 »

Днес(04.11)бяхме на Аспарухово.Пълна скръб може би това е последният ми излет на Цонево.Много хора с още повече въдици,пръчки,макари,мрежи и всевъзможни неща.Доста лодки и много бракониери.Масово се обират щучки по 30-на см.Всички се чудят от къде е дошла щуката на Цонево ама след такава сеч,да не се чудят после що е изчезнала.Имаше "колега" от по-рано с около 15 щучки по около 600-700гр и 3 бели риби със същия размер.Моя излет бе от 7:30 до към 14:00.За това време 2 костура по около 400-500гр. и още толкова по 15см. на малка рибка.След това се преместихме на реката.От там излязоха 2 клена по 25-30см.доста едър уклей 15+ см и много на брои дребни костурчета от по 10см.
П.П. Съжалявам че не отидох до Манолич.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Георги Кръстев »

Ходих на чудните скали, хващахме бабушки и инцидентни морунажи на мач. Един колега рано сутринта извади една бял около 1кг, на рибка. А други хора си мислят, че като си купят лодка и рибите сами ще идват при тях и обикалят ли обикалят...
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
hristo_go
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Юли 30, 2011 9:03 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от hristo_go »

Здравейте,

Вчера(04.11.12) до стената на язовира от страна на село Цонево пробвах на джиг от брега. Извадих 4 костура, като единия от тях беше доста хубав. Може би е около 800 - 900 грама. След това на спинър на SPRO още 4, но по-дребни.
Направи ми впечатление, че костурите бяха много мудни и излизаха почти без борба.

Реших да си взема рибите и за последен път вземам костур от този язовир. Месото беше пълно с червеи. Неприятна гледка. За съжаление изхвърлих всичките риби.

Искам да попитам дали има същия паразит и по белите риби в язовира.
Pavel Qnakiev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 4:08 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Pavel Qnakiev »

Колега и съм напълно съгласен със теб ..boceto84, че всяка хваната риба от язовира се взема няма значение от размера и, а за червените червейчета мисля че ги има и на бялата риба ..
Аватар
Георги Кръстев
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2085
Регистриран на: Пон Апр 27, 2009 3:41 pm
Местоположение: Айтос-Бургас

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Георги Кръстев »

Не е верно, в събота с колегата хванахме точно 8,3кг риба а вземахме точно 1,8 кг риба. (Аз вземах уклеите и 3-4 едри бабушки) Отсаналите 6,5кг риба си плуват живи и здрави. ...

п.п. По въпроса за червеите в костура, аз съм ял много пъти костур от язовира и още съм жув :D
Живей не така както трябва а така както ти искаш!!!
Vankata
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2156
Регистриран на: Нед Дек 03, 2006 6:41 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Vankata »

Георги Кръстев написа:... и още съм жув :D
Жив е той, жив е! Там на язовира,
потънал в захранка седи и се взира
юнак с дълга в ръцете щека,
юнак със студена бира в кепа.

:lol: :lol: :lol:
Sorry за спама, ама като не ходя за риба... :D Жорка, приеми го за поздрав :drinkers:
Pavel Qnakiev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 226
Регистриран на: Сря Яну 25, 2012 4:08 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Pavel Qnakiev »

Георги Кръстев .......,да знаеш че не всички са като теб да вземат само час от рибата :) но това е лично тяхно мнение аз преди вземах и я раздавах на близки познати защото не я ям но от последните няколко години и това спрях да правя ... освен ако някой от компанията не я взема . А спрямо твоята хваната риба къде беше застанал по точно и а какво лови ( стръв ,мач ,щека фидер ) ако ти се споделя де благодаря предварително.
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от boceto84 »

Радвам се,че има хора който все още мислят за популацията на рибата и животните като цяло.Съгласен съм да се взема риба,но нека е с допустимите размери и до толкова колкото ви стигне за едно хранене.Не е нужно да се обира все едно ще се прави в консерви за зимата.Ако всеки си прибира разумно ще има за всички.Лично аз не консумирам абсолютно никаква риба и не помня от кога не съм взимал такава.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kalin_80
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 228
Регистриран на: Вто Апр 17, 2012 9:06 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от kalin_80 »

hristo_go написа:
Реших да си взема рибите и за последен път вземам костур от този язовир. Месото беше пълно с червеи. Неприятна гледка. За съжаление изхвърлих всичките риби.

Искам да попитам дали има същия паразит и по белите риби в язовира.
И с бялата риба е тъка колега. Голяма гнусотия
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”