Какво кълве на яз.Цонево ?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Златев »

Неделя 03.06, сипеите след с.Ченге. Трудни, капризни риби. Мъчихме ги на директни седмици на дълбочина около 5,5м и на фидер на различни дистанции. Почти не се влияеха от захранване. Все пак излязоха няколко хубави бабушки и две прилични платики около половинката. Стръв - шарен и торен червей и комбинации от двата. Царевицата беше напълно неглижирана от рибите този път.
Имам чувството, че рибата не е приключила с пролетните си занимания.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от kikk4o »

Златев написа:Неделя 03.06, сипеите след с.Ченге. Трудни, капризни риби. Мъчихме ги на директни седмици на дълбочина около 5,5м и на фидер на различни дистанции. Почти не се влияеха от захранване. Все пак излязоха няколко хубави бабушки и две прилични платики около половинката. Стръв - шарен и торен червей и комбинации от двата. Царевицата беше напълно неглижирана от рибите този път.
Имам чувството, че рибата не е приключила с пролетните си занимания.
Ситуацията беше същата. Всичките риби ги хванах на комбинация от торен плюс бял на фидер и то след обилно захранване.
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Sleepwalker_ »

Колеги, някой има ли инфо дали има някакъв риболов на хищник и евентуално в коя част? Приоритет са костурите, че са най-масови, но и сулки не отказвам да кълват :)
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от doktora27 »

Sleepwalker_ написа:Колеги, някой има ли инфо дали има някакъв риболов на хищник и евентуално в коя част? Приоритет са костурите, че са най-масови, но и сулки не отказвам да кълват :)
Аз се каня да отивам към Тича ,защото съм крайно разочарован от Цонево ,а ти (гледам ,че си от Шумен) от там към Цонево искаш да идваш.....

На въпроса ти - бях близо до стената в началото на седмицата - 3дни ,2нощи ,двамата с аверчето нямаме нито един удар на хищник. Пробвахме на дъно ,на тапа (вечер) ,въртяхме и силикони - нищо !
През деня даваше по някоя средна платика и дребен костур на плувка - костурите 10-12 см ,едва ли за такива питаш .

Съжалявам ,че те разочаровам ,но това беше всичко !
Сега ти ме разочаровай за Тича и кръга ще се затвори ........... :(
Аватар
Sleepwalker_
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 686
Регистриран на: Вто Апр 26, 2011 10:34 am
Местоположение: Шумен

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Sleepwalker_ »

doktora27 написа:
Sleepwalker_ написа:Колеги, някой има ли инфо дали има някакъв риболов на хищник и евентуално в коя част? Приоритет са костурите, че са най-масови, но и сулки не отказвам да кълват :)
Аз се каня да отивам към Тича ,защото съм крайно разочарован от Цонево ,а ти (гледам ,че си от Шумен) от там към Цонево искаш да идваш.....

На въпроса ти - бях близо до стената в началото на седмицата - 3дни ,2нощи ,двамата с аверчето нямаме нито един удар на хищник. Пробвахме на дъно ,на тапа (вечер) ,въртяхме и силикони - нищо !
През деня даваше по някоя средна платика и дребен костур на плувка - костурите 10-12 см ,едва ли за такива питаш .

Съжалявам ,че те разочаровам ,но това беше всичко !
Сега ти ме разочаровай за Тича и кръга ще се затвори ........... :(
Благодаря за написаното, но малко късно ми дойде инфото. :) Вчера обиколихме целия район около Дебелец и нямахме кълване.
За Тича нито мога да те разочаровам, нито да те насърча. Не съм ходил там от преди забраната и не знам дава ли нещо. Чух само, че под Ловец излизала по някоя рядка бяла на дъно. Нивото е високо и до някои места не може да се стигне.
Ако е за бивакуване с нощувка и търсене на хищник стационарно, добра опция ти е Бели Лом - сенки много, удобно е, а и излиза чат-пат по нещо.
doktora27
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 143
Регистриран на: Вто Май 27, 2008 9:30 am
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от doktora27 »

И аз ти Благодаря за инфото :smt023
unreax
новобранец
новобранец
Мнения: 18
Регистриран на: Вто Апр 19, 2016 10:04 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от unreax »

В петък и събота (15,16ти) бяхме на язовира като хвърляхме на пружина на царевица и някоя друга въдица на бял червей като петък вечерта удари една платика, около 400 грама, но това беше за цялата вечер като се има в предвид че захранихме. На перо бутаха малки кустурчета и нищо повече. В събота до около 4 часа бяхме там но ни заваля пороен дъжд и се наложи да си тръгнем. Бяхме след втория мост в дясно преди табелата област Бургас но доста слабичко за двата дена нищо не буташе
Аватар
GogoBuboleto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:49 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от GogoBuboleto »

Според доверена информация, рибата при това високо ниво се държи към стената. В събота на черешова градина на фидер около 5-6 платики средно тегло 500-700, няколко много добри бабушки и доста по-дребни, рибата беше над дъното на около 4-тия метър и на мач резултата трябва да е по-добър, аз ловях на фидер на около 6-7 метра дълбочина. Предполагам постепенно ще слезе към чудните...
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Златев »

Позакъсняла информация от събота 16.06.
Черешовите градини, дълбокото под гората - от 7:30 до към 10:30 без пипване. Имаше много народ в плиткото при преливника, но не знам при тях как е било. Прогнозите за дъжд и липсата на риби ни принудиха да сменим мястото.
На сипеите над ченге - пълчища ситен костур. Пълно отсъствие на мирни риби, като до ранния следобед имахме 2-3 дребни бабушки и едно малко платиче. На фидера излезе една хубава платика към половинката, но само толкова. На няколко пъти ни валя дъжд и ни пече слънце.
Брат ми имаше няколко подгонвания на спининг, на зелено Голди, но релизира само един мощен удар последван от откачане. Точно преди да се изсипе големия порой успяхме да скатаем и да си тръгнем.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
GogoBuboleto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:49 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от GogoBuboleto »

Аз бях срещу преливника, имаше риби и на мач и на фидер. Успях да се изнеса преди дъжда, само че обърках пътя и минах през гората, та щях да оставя половината кола по пътя. Към стената беше доста дълбоко около 10 метра, после изплитнява до 4-5 метра.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Златев »

Уцелил си ги къде са, значи, поздравления. Какво имаш предвид под "срещу стената"?
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
GogoBuboleto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:49 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от GogoBuboleto »

Ами, не виждам да съм писал "срещу стената", а "към стената" В смисъл, че дълбочината рязко намалява отляво (стената) надясно.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Златев »

Моя грешка ;)
"Срещу преливника", да :D
Явно платиките тепърва напускат боищата си.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Doncho69
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 496
Регистриран на: Съб Яну 03, 2009 4:02 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Doncho69 »

И така колеги малко инфо и от мен.
Вчера четвъртък реших и аз да посетя Цонево.В 05:30 бях на линия а мястото е след третия мост по чакъленото.Лових на щека първо на 11м но там ме пипаха само дребни костурчета и бабички.Реших да пробвам по към брега и на 9тия метър работата сработи.Започнаха да кълват платили и морунажчета по около400-500гр.Резултатът от 06::30 до 12:30 около 10 кг рибоци,които ги морих на шарен червей защото на торен ме грабнаха първо костурчета заради дълбочината,която беше около 2,5 м.Имаше много колеги които ловяха на фидери и пружини но резултатът беше зле.Колеги рибата е в плиткото.За сега това е от мен и НАСЛУКА.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Златев »

Добро представяне!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”