Какво кълве на яз.Цонево ?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
velas
новобранец
новобранец
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 05, 2016 9:54 am
Местоположение: гр. Варна
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от velas »

Луи дьо Финес, "Ни чул, ни видял"
:fishing2:
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от ianimar »

Има риби и има и проверки, за три часа хванах това под моста за струя
ianimar
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 863
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 9:57 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от ianimar »

Не ми дава да кача файла бил голям, рибки има за удоволствие, но уви само аз бях с живарник всички други с кофи, имаше проверка и само при мен се спряха
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от kikk4o »

ianimar написа:Не ми дава да кача файла бил голям, рибки има за удоволствие, но уви само аз бях с живарник всички други с кофи, имаше проверка и само при мен се спряха
Дано иараджийте изловят браконерите, че го съсипаха тоя язовир.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Златев »

За мен есенцията на риболова винаги е била тръпката от общуването с природата, преминаването на явната, но изпълнена с мистика граница между сушата и водата, нашия свят и света на рибите. А уловът е украшение на цялото това приключение, награда за разгадаване на ребуса.
Ето защо тази сутрин поехме в хапливия мрак не по следата на панаира и сигурната информация за "скъсване на бабушката", а към спокойствието на язовира.
Все си мислех, че в началото на март е все още рано за масовата миграция на бабушката, че се групира в горната част на язовира, но без да се е изтеглила във и над втичалото на и без това спадналия водоем.
След повече от три часа напразни експерименти и борба с поривите на острия вятър в района над Ченге, решихме че рибата май наистина си е била камшика нагоре. Не ни оставаше друго, освен да потърсим място някъде над язовира, но извън навалицата.
И така стигнахме и до нея. Десетки коли с десетки колеги, съсердоточени в ивица от няма и 200м на река с ширина под 15м. Повече от половината "колеги" на един и същ вир с размери 10 на 10м. Пасажи ситна бабушка и уклеи напираха нагоре през навалицата, но поради маловодитето се спираха пред водопадче с височина от 50-ина сантиметра. И целия напор на рибешкия поход се нагнетяваше в това вирче. А наоколо цареше "риболов". Бабушки от различни размери излизаха от локвата.
Не... това не е за нас. Това не е нашият риболов...
Качихме се някой друг километър нагоре по реката и на едно тихо и спокойно вирче завършихме нашето мартенско капо на по чаша кафе. Е, излязоха няколко микробести костурчета, така че "капо", ама не съвсем! Но все пак - без панаир.
Излет - успешен!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
rap66
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1125
Регистриран на: Вто Сеп 26, 2006 12:01 pm
Местоположение: Varna

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от rap66 »

ianimar написа:..... само аз бях с живарник всички други с кофи, имаше проверка и само при мен се спряха
Те такива като тебе, дето си изсипват накрая живарника във водата, са много съмнителни. Другия път си вземи и една кофа, за камуфлаж, да се впишеш :D
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Златев »

rap66 написа:
ianimar написа:..... да се впишеш :D
Хич даже не ми се и вписва...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от kikk4o »

Вчера най-после открих сезона. С приятел обиколихме язовира докато си намерим място. На Струя беше пълно с хора, които ловяха дребна червеноперка на плувка, но от уклея и помен нямаше. Към 10ч. излезе и силен вятър, та се преместихме на Чудните скали. На плувка излизаха добри уклеи, но рибата беше много мудна и рядка. На фидерите имах само два неуспешни удара.
Аватар
GogoBuboleto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:49 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от GogoBuboleto »

Да се отчета и аз - за 2 дена обиколих всички места от Аспарухово до гробищата на Струя. Риба имаше само на паметника (чакъления път преди Добромир) - уклей и някоя рядка перка. Уклеят се ловеше успешно с директен, но аз имах само фидери и съвсем махохистично ловях уклей на 40 метра далечина на бурен страничен вятър, и искаха тънък повод с много малка кука. Панаира на Струя няма да го коментирам - бол мангали на засечка, това не може да не се знае от ИАРА .
ztabakov
новобранец
новобранец
Мнения: 89
Регистриран на: Чет Юли 21, 2011 4:49 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от ztabakov »

Някой знае ли защо са затворени чакълената отбивка и черния път по-надолу,преди Добромир.На чакълената отбивка има поставен напреки голям камък,а на черния хът напреки е изсипан един камион строителни отпадъци.
Ribolubitel
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 243
Регистриран на: Чет Яну 13, 2011 3:30 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Ribolubitel »

ztabakov написа:Някой знае ли защо са затворени чакълената отбивка и черния път по-надолу,преди Добромир.На чакълената отбивка има поставен напреки голям камък,а на черния хът напреки е изсипан един камион строителни отпадъци.
Не знам колега, но този факт го установих и аз в събота. Предполагам, че са местните, тъй като в този район видях множество крави които си пасат и пият вода в района. Най-вероятно им осигуряват спокойствие от нас риболовците... Аз слязох пеш до водата пеша с целия багаж, но в събота нямаше никаква риба.
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Златев »

Подла история...
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
kikk4o
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 357
Регистриран на: Нед Юни 18, 2006 12:51 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от kikk4o »

ztabakov написа:Някой знае ли защо са затворени чакълената отбивка и черния път по-надолу,преди Добромир.На чакълената отбивка има поставен напреки голям камък,а на черния хът напреки е изсипан един камион строителни отпадъци.
Мамицата им мръсна, тва ми беше любимото място...
Аватар
GogoBuboleto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 260
Регистриран на: Вто Мар 17, 2009 8:49 pm

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от GogoBuboleto »

Някакво инфо за "чудните" или Аспарухово?
Аватар
Златев
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 2:10 pm
Местоположение: Варна

Re: Какво кълве на яз.Цонево ?

Мнение от Златев »

Щях да питам същото.
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”