Какво кълве на яз.Сопот?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от rumen_vasilevvv »

Какво става по язовира, дъжд и кал има а риба?Костури? Към 22-24 края на месеца мисля да направя излет,но незнам дали има смисъл да закарам и караваната.Какво ще ме посъветвате?Да рискувам ли на това дъждовно време.Някой ако знае по здрав и сигурен черен път за каравана нека сподели.Мерси и поздрави.
Аватар
Menkata
фен клуб-скобар
Мнения: 512
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 12:57 pm
Местоположение: Тетевен

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Menkata »

rumen_vasilevvv написа:Какво става по язовира, дъжд и кал има а риба?Костури? Към 22-24 края на месеца мисля да направя излет,но незнам дали има смисъл да закарам и караваната.Какво ще ме посъветвате?Да рискувам ли на това дъждовно време.Някой ако знае по здрав и сигурен черен път за каравана нека сподели.Мерси и поздрави.
Ти си екстремист ,сигурен черен път няма.Така като гледам прогнозата за 10 дена не се очертава нищо хубаво,за еднодневен излет е ОК ,но повече не си заслужава мръзненето и ядовете в калта :wink:
По-добре с жена на риба, отколкото сам на работа.
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от rumen_vasilevvv »

Menkata написа:
rumen_vasilevvv написа:Какво става по язовира, дъжд и кал има а риба?Костури? Към 22-24 края на месеца мисля да направя излет,но незнам дали има смисъл да закарам и караваната.Какво ще ме посъветвате?Да рискувам ли на това дъждовно време.Някой ако знае по здрав и сигурен черен път за каравана нека сподели.Мерси и поздрави.
Ти си екстремист ,сигурен черен път няма.Така като гледам прогнозата за 10 дена не се очертава нищо хубаво,за еднодневен излет е ОК ,но повече не си заслужава мръзненето и ядовете в калта :wink:
Май ще се ходи на кариерите покрай София.Не си заслужава да изминавам 240 км само за отиване и връщане.Поздрави и ако има някой инфо нека го споделя, ще ни е от полза.
Radoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:04 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Radoy »

Колеги събота и неделя ще съм на язовира, предимно ще съм на спининг и мисля да обиколя брега откъм Желязна ... да , Ви попитам ... подходящо ли е нивото (водорасли) има ли много и на каква дистанция са ... благодаря
Аватар
Menkata
фен клуб-скобар
Мнения: 512
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 12:57 pm
Местоположение: Тетевен

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Menkata »

Radoy написа:Колеги събота и неделя ще съм на язовира, предимно ще съм на спининг и мисля да обиколя брега откъм Желязна ... да , Ви попитам ... подходящо ли е нивото (водорасли) има ли много и на каква дистанция са ... благодаря
Няма водорасли,нивото е много ниско.Може и да имаш слука :wink:
По-добре с жена на риба, отколкото сам на работа.
Radoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:04 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Radoy »

Колеги сутринта въртях на спининг туистъри , блесни, воблери ... нищо ... има струпване на лодки около кулата незнам каква е ситуацията ... но като цяло по водоема нито риба играе , нито нищо ... дори няма гонене на хищника след малко ще пробвам пак след 17:00
Аватар
Menkata
фен клуб-скобар
Мнения: 512
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 12:57 pm
Местоположение: Тетевен

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Menkata »

Radoy написа:Колеги сутринта въртях на спининг туистъри , блесни, воблери ... нищо ... има струпване на лодки около кулата незнам каква е ситуацията ... но като цяло по водоема нито риба играе , нито нищо ... дори няма гонене на хищника след малко ще пробвам пак след 17:00
Едва ли ловят щото завчера аз се върнах от там с 9 костурчета по един пръст :fishing7: Сигорно се надйорват кои ще скъса повече олова по камъните :D
По-добре с жена на риба, отколкото сам на работа.
Radoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:04 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Radoy »

Именно ... едно голямо НИЩО ... и сега ... аз за близо 4-5 часа сумарно от сутринта и вечерта ... веднъж не видях нещо да подгони , което ме навежда на мисълта , че ресурса откъм хищник е нулев
Аватар
Menkata
фен клуб-скобар
Мнения: 512
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 12:57 pm
Местоположение: Тетевен

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Menkata »

Там си е рибата Радой.Но нещо тотално се сбъркала последните 2 години.Преди месец имаше хубав риболов на хищник и чат пат и по едри екземпляри.Дори от брега на блесна за това ти написах и по горе ,че има вероятно и да хванеш и да направиш хубав риболов ,но...и те така. :)
По-добре с жена на риба, отколкото сам на работа.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Привет братлета! Да споделя едно свое наблюдение:- на стената се ловят костурета по 10-12см на 99% мъжки, а на "старият" път, мостовете и чакълите в горната част средни костури по 200-250 гр на 99% женски. Хванах и един костур над 1.2кг. Но нито една бяла риба! Рибата в общи линии тръгна но има и дни с намалена активност! А времето е като по учебник!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
MITKO70
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2830
Регистриран на: Съб Мар 24, 2007 10:37 pm
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от MITKO70 »

Здрасти бат Веско.Интересно наблюдение си направил,като си говорим сега на чашка ,явно заради това разделение се получава ,"дупка"в размера на костура дето се лови.Може би тези малки мъжки ,не могат да оплодят всичкия хайвер на по-големите женски.
Преди седмица бяхме на Дъбника,там пък става луд риболов на хубав костур-0,200-0,500гр.,някой и по-големи,за 2 ч. се правят 5-6 кг. само на малък костур,слънчева по 3-4 см.Стръвта се лови без проблем,има свръх популация на малък костур,така беше и на Копринка преди години.Не знам на какво се дължи това,на някой места се размножава много,и там има много водорасли,трябва си амур.
Всичко може,но не всеки го можe.
Изображение
Аватар
iogo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 992
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 10:59 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от iogo »

Здравейте колеги, нарихме добър зарибител амур /рибки 20 грама, около 10-12 см/.
Ще бъдат пуснати 8 000 броя амурчета и 1000 шаранчета.
Зарибяването ще стане в петък /30.10.2015/ следобед на стената.
Radoy
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 184
Регистриран на: Вто Окт 04, 2011 9:04 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Radoy »

В Събота отново ще пробвам г-н Костур на Сопот ... някой колега за компания , тоя път мисля да взема около 50-100 рибета да пробвам на рибка , нали уж на тва бил активен хищникЪ
Аватар
iogo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 992
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 10:59 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от iogo »

iogo написа:Здравейте колеги, нарихме добър зарибител амур /рибки 20 грама, около 10-12 см/.
Ще бъдат пуснати 8 000 броя амурчета и 1000 шаранчета.
Зарибяването ще стане в петък /30.10.2015/ следобед на стената.
Малка промяна на мястото на пускане на рибките.
Ще бъде на троянският воден клуб от към село Г.Желязна.
Аватар
iogo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 992
Регистриран на: Пет Окт 28, 2005 10:59 am
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от iogo »

Зарибяването се отлага за другата седмица поради това че производитела не е хванал нужното количество.
Като се изясни точната дата ще ви информирам.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”