Какво кълве на яз.Сопот?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
cekosi
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Чет Мар 03, 2011 9:13 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от cekosi »

Колега Бобо, като си бил в неделя кажи нещо за риболова?
ivan244mec
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Май 07, 2016 7:51 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan244mec »

Трябва само актове за такива
Dreamer85
новобранец
новобранец
Мнения: 41
Регистриран на: Вто Юни 19, 2012 2:18 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Dreamer85 »

Здравейте,колеги.От няколко години с приятели ходим на палатка по това време на яз.Сопот.Тази година пак бяхме замислили излет за 22,23 май,но от няколко дни почнахме да се отказваме маи.Видях във фидер форума,че са отложили състезанието там и пишат,че трудно се стига до язовира,има много треви вече и почти няма риболов.Мислехме да ходим откъм пътя за троян,след стената третата отбивка,миналата година бяхме там,но ако наистина водата е много(по висок ли е от миналата година) няма да може сигурно даже да се хвърля.Въпроса ми е може ли изобщо отнякъде да се стигне до язовира,има ли наистина много треви и има ли смисъл изобщо да пробваме.Също така дали от към Голяма Желязна няма да е по добре да слезем до язовира,там по дълбоко ли е?Мерси предварително.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2583
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Язовирът се източва за да има резервен обем от поне 1м. до максималното ниво. От север е трудно заради разкалването на черните пътища. От Желязна е същото, но поне дълбочината пази от високата растителност по плитковините. Ако си с по-високопроходима кола от Желязна около чешмичката ще си ОК!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
to6encet0
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 10:37 am
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от to6encet0 »

Здравейте, някой има ли актуална информация за нивото на водата, има ли много лагери и активността на рибата. Утре с приятели ще посетим язовира за 4 дни и всякакво инфо ще ми е от полза. Поздрави :)
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

Риба къща няма.
PAngelov2
новобранец
новобранец
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 11:39 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от PAngelov2 »

Здравейте колеги! В неделя смятам да посетя язовира откъм Голяма Желязна. Дайте актуална информация как е нивото на водата, какво кълве?
deqn88
новобранец
новобранец
Мнения: 6
Регистриран на: Нед Ное 16, 2014 11:09 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от deqn88 »

Здравейте колеги! Никой ли не е ходил скоро за риба?Тази година излизал ли е някой шаро от по дартите.Поздрави!
munje
новобранец
новобранец
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Окт 23, 2008 6:19 pm
Местоположение: Макс от гр.София,гр. Костинброд
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от munje »

Здравейте колеги! Миналия уикенд бях на язовира от страната на пътя за Троян , водата бавно пада , от брега на ваглер излизат костурета 10-15см на 15-на метра ,ако намериш пролука в тревата, а от лодка на 35-40м от брега се хваща и някоя платика 300-400г. Основно бях заложил три въдички на косъм за шаро и амур .......за съжаление резултат "0" рибата играеше отгоре , имаше добри екземпляри :) поздрави и на кука...
taksi_gorskiq
новобранец
новобранец
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Юли 20, 2016 12:46 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от taksi_gorskiq »

hanks написа::
имало 2 сомета по 3 кила на [/quote]
И последно има или няма сом на Сопот,че много колеги казват,че нямало?[/quote]
Ходих само веднъш на този язовир само дребосъци а сомове има лично при мен един около 2метра скача във въздоха да гони на едно и също място през половин час поне 4 пъти а един се издигна до тапата ми около 3метра дълаг седя около 3-4минути и си замина на доло в дълбокото не отрази рибето бях на таранка назнам на какво кълват тея китове но небих се топнал в този язовир пляскаха и амури по 15-20 кила но като нямам шанс несъм и ги търсил някои само ако може да ми каже за костур от брега на какво да го търся и на каква дълбочина са по големите бат 300-400гр и за някви мирни по големшки стръв и от брега че с лотка не влизам
Аватар
Батко Емо
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1087
Регистриран на: Пон Мар 02, 2009 1:25 pm
Местоположение: гр.Перник

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Батко Емо »

Та какво кълве момента :D ?Има ли раздвижване на добри риби-амур ако е останал :D
zdraveca.
новобранец
новобранец
Мнения: 30
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 11:13 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от zdraveca. »

Ами един миналата година се кълнеше, че сомове лови на конощип, аз с очите си нищо не видях. А за къпането това ми е любимия язовир за къпане и не пропускам възможност.
Аватар
LnX
новобранец
новобранец
Мнения: 86
Регистриран на: Пет Авг 07, 2009 6:10 pm
Местоположение: Плевен

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от LnX »

Здравейте, колеги,

Днес се прибрах от язовира. За около 2 дена и половина риболов - 5 каракуди около 700-800 гр. и епизодично кълване на платички тип "шамарче". Бяхме от страната на с. Сопот. През повечето от времето имаше лек ветрец и не се виждаше игра на риба. Все още не мога да си обясня пасивността на шарана и амура. Хвърляхме на косъм както с без повдигач, така и със(и по-малък и по-голям). За съжаление нямаме сонар на лодката за да видим в кой слой на водата се държи рибата. Някой дали е пробвал да вдигне стръвта повече от метър от дъното?

Поздрави!
Аватар
ivan2775
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 8:40 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan2775 »

Колеги от няколко дни се носи слух че нощния риболов е забранен,има ли нещо вярно.
rokooo76
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 201
Регистриран на: Чет Сеп 24, 2009 6:21 pm
Местоположение: Севлиево

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от rokooo76 »

ivan2775 написа:Колеги от няколко дни се носи слух че нощния риболов е забранен,има ли нещо вярно.
Че то нощният риболов винаги си е бил забранен,само през 2013г. пробно го разрешиха на няколко водоема.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”