Какво кълве на яз.Сопот?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
Bigmarlin
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 2251
Регистриран на: Чет Сеп 15, 2011 2:06 pm
Местоположение: Плевен

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Bigmarlin »

Може,може :D :drinkers:
rumen_vasilevvv
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 126
Регистриран на: Вто Окт 15, 2013 10:22 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от rumen_vasilevvv »

Здравейте колеги.Четох в бигфиш че са прехвърлили голямо количество риба в яз.Сопот,най вече ме радва че има ЩУКИ.Дано съвестните рибари ако ги хващат на въдиците си да ги пускат обратно за да се размножи този вид във водоема,и без това има множество дребни платички който ще са им перфектна храна.Поздрави на всички и наслука.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от bobo_33333 »

Изображение
Аз там съм пораснал...
heveo1
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Сеп 06, 2016 8:41 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от heveo1 »

Колеги някой има ли актуална информация за язовира, раздвижиха ли се каракудите и платиките, има ли вода в язовира?
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Колега, нивото се бавно покачва. Язовирът достигна до стената на рибарниците В плиткаша към рибарниците излизаха добри оклеи, също и по някоя каракуда. Оклеите на бял червей, каракудите на торен или бял. Това бе през топлите дни преди вятъра и дъжда. Подходите към язовира са навсякъде нормални . За празниците уж се предвижда хубаво време, та се надяваме и на активност от страна на рибите.
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
teodosi_toto
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 02, 2017 2:04 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от teodosi_toto »

Здравейте на всички, до колкото разбирам на язовира е разрешен риболова през забраната, но в определени очастъци ... не съм местен и не мога да се ориентирам.
Та ако може някой да помогне ще съм благодатрен
а да и разбира се ... каква риба излиза там ...
интересно ми е достъпен ли е южния бряг защото ми изглежда по приятен за къмпингуване ....
teodosi_toto
новобранец
новобранец
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 02, 2017 2:04 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от teodosi_toto »

Здравейте колеги,
До колкото разбрах е разрешен риболова по време на забраната, но има обособени места които са назовани с имена които аз не знам ... бих помолил някой колега да ми обясни, по просто, колко на вътре от стената и колко навътре от устието на реката нямам право да си разпъна "черджето" :) Също така ме интересува южата чат на язовира проходима ли е с кола 4х4, защото от това което виждам на мапса там са заливчета и горичка и ще е по приятно за къмпинг.
И на последно място, но не по важност, активна ли е рибата и какво излиза тази година?
Благодаря много
Dimy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1036
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 1:29 pm
Местоположение: Samokov

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Dimy »

Стига се до Паткарника и то със зор , до преди 2 г. като завали и с джип трудно се излиза . Сега ходих за събота и неделя един приятел беше с каравана от другата страна . тревата е много хлъзгава и трябва внимателно да се слиза ! За излизане аз съм с бек със зимни гуми и усещах ,че носеше нагоре но излязах без проблеми . Малко по нагоре от нас , от другата страна на залива имаше едни колеги със шкода октавия дето още на равното забоксува , не зная дали са излезли и какъв е пътя от там.
Прикачени файлове
колегата прави хапването
колегата прави хапването
18339363_10209141469280106_258591696_o.jpg (270.73 KiB) Преглеждано 4623 пъти
18318858_10209133754247235_714454405_o.jpg
18318858_10209133754247235_714454405_o.jpg (72.04 KiB) Преглеждано 4623 пъти
18337213_10209146106396031_1077358847_n.jpg
18337213_10209146106396031_1077358847_n.jpg (51.06 KiB) Преглеждано 4623 пъти
18362316_10209141460799894_177010323_o.jpg
18362316_10209141460799894_177010323_o.jpg (122.75 KiB) Преглеждано 4623 пъти
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от bobo_33333 »

Под Голяма Желязна,от гребната база,радари и телевизори за дребна рибка и нареждат въдиците по терасата за дребни сулки ,маломерни Срещу гребната ,под горичката ,до двете лодки ,същата работа,ловят се дребни сулки и се прибират...
Прикачени файлове
Сопот-Голяма Желязна.jpg
Сопот-Голяма Желязна.jpg (47.38 KiB) Преглеждано 4553 пъти
Аз там съм пораснал...
Alexander.Georgiev
новобранец
новобранец
Мнения: 38
Регистриран на: Съб Май 06, 2017 8:13 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Alexander.Georgiev »

Ех тоя Сопот.
Това е снимка от 3-дневен излет през 2016.
Слука нямахме освен един малък сом около 1,5-2 кг.
И то накрая като вадихме пръчките, на един от колегите му се беше закачил.

Ето и нашата снимка от излета.

Изображение
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от bobo_33333 »

Аз там съм пораснал...
kolev
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 387
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 12:42 pm
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от kolev »

bobo_33333 написа:Изображение
Дано не успее да се развъди тази напаст. Този язовир винаги е бил известес с бялата си риба и шараните. Що за простотия е да се пуска щука.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от bobo_33333 »

Да изяде гадните платики,що за простотия беше платики да се пускат ,да изядат хайвера на рибата
Аз там съм пораснал...
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Колега, в язовирът винаги е имало щука, но в ограничено количество! Преди десетина години видях с внукът ми две по метър щуки на повърхността на Патичарника на плиткото! Дълбочина около половин метър, между туфи от водорасли, като гръбните и опашните им плавници се показваха! Интересното е , че намаля костурът, слънчевата, бялата риби! Оклеят има стабилна популация, а косатът / прилича на платиката/ е станал основен обект на риболов! Вероятно това е и причината да се ловят вече и прилични сомове! Голямата му уста поглъща едри плоски риби, които не са от храната на бялата и костура. Косатът/ на руски:- подлешник/ яде хайверът на другите риби и според мен това е причината да се намали популацията на костура! Вярвам в предположението, че щуката и сомът ще балансират взривоопасното развитие на косат! В язовирът има и хубава платика/ на руски:- леш/ над килограм но е на дълбоко и по-далече от бреговете! Аз ловя предимно хищник и съжалявам за това, че имам дни и без удар на костур, а преди години нормата си правех за час-два. Колкото рибенца, толкова и костури от 300 гр. нагоре. Това, че мрежарите обират по едрите е ясно, но и няма малки достатъчно дето да израстат до 300 и кусур грама. Ако се стриктно следи и пресича "майсторското" излавяне на мъжкарите бели, пазещи гнездата от "джиг" риболовстващи, ще има нормална бяла популация, защото има добра хранителна среда. А като гнездата останат без защита косатът ги опосква до последното хайверно зърно! Та според мен не е лошо, че се пускат за зарибяване риби като щука от други водоеми, а човешката алчност няма граници и няма кой да я поне намали в търпими граници! Около язовирът се пръкнаха стотина бунгала, контейнери, вили и вилички, всичките са оградени, като някои от тях са дори в чашата на язовира и всичките крият мрежи ! Собствениците им се чувстват недосегаеми, за тях няма български закони, няма "сервитут" , затварят се пътища, вади се оръжие! През последните години това стана заразно! Няма контрол, няма събаряне на незаконни постройки, няма проверка кой и как и срещу какво е издал разните разрешения! Та това е язватата на язовира! А ИАРА с ограниченият си състав и лимит на средства не може да огрее цялата област. Има и доброволни отрядници съдействащи на ИАРА, но са с ограничени правомощия и нямат съдействието от правозащитните органи и нещата често стигат до саморазправа, което ограничава и ефективността им! Явно някой иска да се покаже патриот, като позволява създаването им, но пък ги спъва за да не си развали дослука с мрежарите, та така и вълкът сит и уж агнето цяло. Демагогска работа на 100%. За пред нашата общественост се съдейства, ама така, че да не се хващат и осъждат мрежарите! А това може да става и ако процесите са бързи и публични, ще има ефект! Това е мое мнение и е нужно да се направят допълнение към Закона , ама не виждам кой от народните представители ще ги внесе за обсъждане и кой ще ги приеме! А навярно и на много от останалите, четящи тук, но кой го е грижа от управляващите за това? Та май само ще си късаме нервите.
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от bobo_33333 »

А ИАРА с ограниченият си състав и лимит на средства не може да огрее цялата област.
Бен Ладен секи ден е на язовира,няма средства :roll:
Аз там съм пораснал...
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”