Какво кълве на яз.Сопот?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Corewin »

hanks написа:Онзи ден бях при кулата на рибе нямаше пипане.
И днес така, само че със силиконки. Нямаше и колеги почти. За мирни риби не съм се пробвал. Наслука :)
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Corewin »

Нивото на водата е ниско, за който не е ходил скоро. Какво става с хищниците по Сопот? По това време на годината си мисля, че би трябвало да става риболов на костур, бяла...търся ги от лодка, на джиг в района около стената. Голяма греда засега, което не ме изненадва защото съм доста зелен в този вид роболов. Но все пак...нито удар нито нищо. Може би по-опитни колеги ще ми дадат някой и друг съвет.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от bobo_33333 »

зимата не дава там на жиг
Аз там съм пораснал...
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Колега, мостовете на открито ли са? На кулата не се ли събират и други лодки? Интересно защо не "пипа"? Би трябвало при открити мостове да се е групирал вече хищникът при стената! Пробвал ли си и на живо рибе? Дано да не е измрежен язовирът, нали Никул ден мина. Може и мрежаджиите да са поработили ударно върху групираната риба и тя да е стресирана. С промените в ИАРА Ловеч и назначаването на ново ръководство мисля, че ще се завърнат мрачните години на "арендаторството" на брегове, както бе преди години! Дано да не съм прав в черногледството, но съм много често на язовирът,а тази година нито веднъж на съм бил проверен от ИАРА. Чувам за новаторски идеи за управление на язовира от доброволческа организация и се моля тези хора, които няма да са под контролът на държавата да не се съюзят с "правилните" мрежари. Мечтая си за онова старо време, когато деца с 2 метра лескова пръчка, канап, тапа и една кука на хляб,омесен с домат ловяха от брега шаранчета до кило и бягаха в гората да не им вземе рибата горският. Тогава имаше риба! Дали ще се върне отново това време, докато съм жив? Не ми се вярва!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Corewin »

Не знам за кои мостове питаш, колега Диканаров. Два пъти ходих последните две седмици и видях само една лодка във водата. За 30мин помята човекът, който живее, като че ли в къщата до стената. И той нищо не хвана, ловейки в първото заливче след стената. Това, че той не хвана нищо малко ме успокои, че не съм тотална щета със силиконовите примамки. Може би просто не съм на правилното място?... С живо рибе не съм пробвал. Само на джиг. Може би следващия път ще се опитам и с жива рибка. Четох за монтаж с тежест(джиг глава) и закачена мъртва рибка, която се води като недъгаво, умиращо рибе. Което би трябвало да предизвика интереса на търсените хищници.
Мили спомен имаш, колега Диканаров. Със сигурност това време няма да се върне. Но ти пожелавам, когато ходиш на яз.Сопот да виждаш все по-често хора, проявяващи човешко отношение към рибите и заобикалящата ни природа. Наслука!
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Колега Corewin, двата моста са на потопеният път за село Голяма желязна, който е минавал по дъното на язовира, преди да е бил построен! Този път излиза на Спортната база и там свършва асфалтът от центъра на селото. Когато водата опре на асфалта, значи язовирът е пълен, а дълбочината при мостовете е над 6м. Късно през есента при ниска вода, мостовете излизат над нивото на язовира и с ботуши може да се мине на преко от южната на северната страна язовира. Обикновено това е времето на групиране на хищникът до стената. Тогава са първи сняг и първо падане под нулата, но се случва и да настъпи след тях по дълго топло време. Тогава на кулата се събират по двайсетина лодки на селце.
По случай десетата годишнина от наРиба.ком на северната страна на язовира бе проведена национална среща и екоакция по почистване на брега. Заковани бяха табели/някои още стоят/ с надпис:- "почистено от наРиба.ком". Категорично през последните години е забележителна тенденцията за чистота на бреговете, не се сече гората, няма замърсявания и от мандрата на Старо село. Лошото е , че под всяка "керемида" бунгало, фургон или навес се крият "плетени" въдици. Сигурен съм , че с мрежарството може да се справи всеки контролен орган на Държавата стига да няма колаборация на служителите им с мрежарите и наказанията да са голями, включително и затвор. Иначе става отчитане на дейност, като се напише акт на някой, който си хваща рибета за стръв за костур с рачило или дребен оклей на цапало за бяла риба, а нощните "прилепи" никой не закача!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Corewin »

Доколкото си спомням ЦРОО Сопот разполагат с термокамера. Иска ми се да вярвам, че са съвестни хора.Ако наистина охраняват язовира, както заявяват, би трябвало да са сведени до минимум такива посегателства.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

От Желязна знам само един колега, който е член на доброволната организация и имам много добри впечатления от него! Другите не ги знам и нямам представа за тяхната работа, за съоръжаването им, за дежурствата им или акции по зарибяване! Ако имат и термо камера, отлично! Но не би било лошо да направят някакво общо събрание на редовните членове на БЛРС от Г. Желязна, Лесидрен и Старо село, на което да обявят целите си и как ще се стараят да ги постигнат! Могат да публикуват и тук репортажи или пък някакви планове по зарибяване, или известия за уловени мрежари и унищожени мрежи ! Така ще станат популярни и ще получат подкрепата и помощта на обикновените риболовци от Желязна и от другаде милеещи за Язовира при техни акции! И аз много се надявам да има оздравителен ефект за водоема, а не да се окаже след известно време, че е проведена скрита приватизация на държавният язовир! Считам, че е недостатъчна публичността на тяхната работа и то в ерата на интернет и електроните медии! Това поражда и страховете ми!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Corewin »

Изглежда тук във форума не са много активни с даване на информация за дейността си. Като цяло темата за яз.Сопот е доста обезлюдяла. Във социалната мрежа Facebook има група "ЦРОО Сопот" там можете да намерите повече информация за организацията.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Благодаря много колега, за насочването! Наистина там има много информация по дейността им, за която не подозирах. Тази организация ЦРОО са извършили вадене на мрежи, тяхното унищожаване и зарибявания на яз. Сопот, за които в с.Г.Желязна не се е чуло и коментирало! За зарибяване от ИАРА и от наши дарения, ДА! Преди за такива акции се събираха пари, обикновено в Троян в магазините на Йоско и Светлето и пускането на рибките ставаше повод за снимки и празненство на рибарското воинство от района! Дано това и да продължи! Мисля, че никак няма да сбъркат от ЦРОО, ако популяризират дейността си , ако предварително обявят инициативите си сред организираните риболовци от околните селища. Така биха получили значителна странична помощ / не от ИАРА и МВР/ и резултатите биха били по-големи! Дано да има някой член на ЦРОО, който да е и член на нашият naRiba.com .
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Corewin »

Моля, радвам се, че съм ти помогнал. И аз лично съм участвал в кампаниите за набиране на средства. Не че се изтъквам, но мисля всеки трябва да дава добър пример. Поздравления , че на местно ниво също организирате зарибявания. Но не съм срещал такива коментари в тази тема поне. Ако правите отново такова зарибяване, моля обявете го поне тук. При Йоско в магазинчето винаги има кутия за набиране на средства. Сигурен съм, че всеки може да отделя по някой друг лев за такива добри каузи.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

И тук бяха от време на време публикувани информации и снимки през годините от зарибявания с амурчета, сомчета и шаранчета от средствата събирани при Йоско и Светлето! Вярно е , че количествата не бяха големи, но "капка по капка вир" дето се казва. На снимките бяха освен Йоско/ Його/ и Данчо/яз. Сопот/ и други колеги. Та така се прибавяше и нашата скромна лепта, към зарибяванията от държавата на шаранчета. Прочетох, че ще се зариби язовирът и с лин, Това е чудесно, защото в плиткаша и водораслите има условия за него. Тази риба бе изчезнала отдавна от Язовира, където е била саморазселена от старото корито на Топля и блатата при завиряването през 1961г.А дано! Чудесна риба е.
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
stegocefal2
новобранец
новобранец
Мнения: 71
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 1:18 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от stegocefal2 »

Здравейте колеги, някой може ли да ми каже дали язовира е заминал около стената.
Благодаря предварително.
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

[quote="Диканаров"]И тук бяха от време на време публикувани информации и снимки през годините от зарибявания с амурчета, сомчета и шаранчета от средствата събирани при Йоско и Светлето! Вярно е , че количествата не бяха големи, но "капка по капка вир" дето се казва. На снимките бяха освен Йоско/ Його/ и Данчо/яз. Сопот/ и други колеги. Та така се прибавяше и нашата скромна лепта, към зарибяванията от държавата на шаранчета. Прочетох, че ще се зариби язовирът и с лин, Това е чудесно, защото в плиткаша и водораслите има условия за него. Тази риба бе изчезнала отдавна от Язовира, където е била саморазселена от старото корито на Топля и блатата при завиряването през 1961г.А дано! Чудесна риб


Беше хубаво време,Веско.Сега интриги и кой по голям.Това ЦРОО се вече разпадна.Никой им няма доверие.Те самите не си вярват.Аз вече съм айляк.
Риба къща няма.
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Corewin »

Цитирам публикация на Веселин Калинов:

ОФИЦИАЛНО!!! ЯЗ.СОПОТ Е НА ЦРОО!
След 4 години упорит труд и стотици проверки от отрядите на ЦРОО,ето че вече официално се сдобихме с нужните права за охраната на яз.Сопот. На среща с любители риболовци и членове на ЦРОО от цяла България,бяха гласувани и правилата за любителите риболовци,посещаващи язовир Сопот.Основната идея на организацията е опазването на трофейните риби и оставането им там,където им е мястото,а именно в язовира.ПРАВИЛА:
1.Нощен риболов-РАЗРЕШЕН(само от брега)
2.Трофейните риби се връщат обратно във водата,както следва:
-СОМ над 10 кг.
-ШАРАН над 6 кг.
-АМУР над 6 кг.
-ТОЛСТОЛОБ над 6 кг.
-БЯЛА РИБА над 6 кг.
Минималните размери си остават по ЗРА!!!
3.Годишна такса-25 лева
-за пенсионери 15 лева
-за деца между 14 и 18 год.-15 лева
-за деца под 14 год.-безплатно
От този момент,ЦРОО се задължава да извършва зарибявания за минимум 10 хиляди лева всяка година.В края на миналата година извършихме зарибяване,каквото не е извършвано през последните 20 години.ЦРОО пусна в яз.Сопот над 10 тона зарибител с шаран,амур и толстолоб-около 500 хил.броя.За тази година сме подготвили още по-мащабно зарибяване,включващо и много бяла риба.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”