Какво кълве на яз.Сопот?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Манастира
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Окт 13, 2009 7:15 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Манастира »

В такъв случай обикновените любителски билети за риболов ще важат ли?

За ограничениетона с трофейните риби съм напълно съгласен защото един екземпляр 10-12кг ще даде живот на много нови рибки.
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от G.Petkov »

Corewin написа:Цитирам публикация на Веселин Калинов:


ОФИЦИАЛНО!!! ЯЗ.СОПОТ Е НА ЦРОО!

След 4 години упорит труд и стотици проверки от отрядите на ЦРОО,ето че вече официално се сдобихме с нужните права за охраната на яз.Сопот. На среща с любители риболовци и членове на ЦРОО от цяла България,бяха гласувани и правилата за любителите риболовци,посещаващи язовир Сопот..........
.................................................
3.Годишна такса-25 лева.......

Като чета подобни твърдения и се питам ?

1. " ОФИЦИАЛНО!!! ЯЗ.СОПОТ Е НА ЦРОО! "
Същото твърдеше и т.н. "цар" Симеон за горите в Рила, земите около Кричим и Врана и още много други.


2. Следващият абзац е малко по-различен - " ... официално се сдобихме с нужните права за охраната на яз.Сопот".
Та питането е - за охрана ли става дума или за стопанисване !

3. И т.3 - " ... Годишна такса-25 лева... " !


Та ако за всеки язовир в БГ/ а те не са малко /,
Който ЦРОО "охранява" и ми вземе по 25 лева годишна такса,
Дали няма да им дойдат в повече !

Това вече го "играхме" със СИК и ВИС през едни по-раншни години!

От мен пари няма да вземете !
Мъро
новобранец
новобранец
Мнения: 77
Регистриран на: Чет Юни 23, 2011 2:00 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Мъро »

Ако отида за няколко дена на почивка в района и реша да посетя язовира един ден, пак 25 лв. ли ще трябва да плащам.
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Corewin »

Има дневна такса от 5лв. Язовира е под аренда за 5 години мисля. Както на всяки друг воден обект риболовен билет е задължителен. Онзи ден ме провери именно инспектора от ИАРА на Сопот. Случи ми се за пръв път в живота. Доколкото знам всеки ден се правят проверки, така че не съветвам никой да си прави експерименти. Ще се радвам да направят и някаква седмична, или месечна такса в размер на 10лв примерно. Защото за мен не са много, но ходя поне 15-20 пъти в годината на този язовир. Но доста хора идват за по няколко дни на почивка. 25лв са си доста, ако не идваш често.
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Колега corewin, кога е извършено зарибяването? Аз съм вече на колибата си и ще питам приятелите си за това събитие. Почти всички са запалени риболовци и ловци и милеят за язовирът и планината. Някои от тях вземаха участие в предишни зарибявания или почиствания на язовирните брегове от боклуци оставени от несъзнателни риболовци и къмпигуващи! Хубаво ще е бъдещите такива акции на ЦРОО да се оповестяват, та да може и всеки местен любител на природата да вземе участие! Така ще се популяризира дейността на ЦРОО, ще се допринесе за отпадането на разни съмнения у местните жители и риболовци и ще се увеличи бдителността към браконерството! Пиша това предложение към Вас, защото във Вашият пост използвате множествено число, тоест сте един от ЦРОО и сте взели участие в зарибяването! Надявам се да бъда правилно разбран и да предадете тези предложения на ръководството на ЦРОО! От това могат да произтекат само ползи за язовира и околносттите му!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2580
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

И още едно предложение! След като има държавен риболовен билет за половин година за цялата страна, би следвало да има и половин такса за всеки риболовец, ловящ на язовирите поддържани или стопанисвани от ЦРОО!
Питам още ще има ли някакви годишни събрания или конференции на ЦРОО, на които да се приемат резултатите от изминалата година, финансови ревизии, избор на ново ръководство, план за следващата година? Платената такса дава ли права на рибарят да взема участие в тях? Как ще се осъществява контролът над ЦРОО? Както обществен, така и държавен?
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

Corewin написа:Има дневна такса от 5лв. Язовира е под аренда за 5 години мисля. Както на всяки друг воден обект риболовен билет е задължителен. Онзи ден ме провери именно инспектора от ИАРА на Сопот. Случи ми се за пръв път в живота. Доколкото знам всеки ден се правят проверки, така че не съветвам никой да си прави експерименти. Ще се радвам да направят и някаква седмична, или месечна такса в размер на 10лв примерно. Защото за мен не са много, но ходя поне 15-20 пъти в годината на този язовир. Но доста хора идват за по няколко дни на почивка. 25лв са си доста, ако не идваш често.

Инспектор на ИАРА няма работа там.Вече може да те проверяват охранителите.А това че този господин е в конфликт на интереси е друг въпрос.Скоро ще се чуе.
Риба къща няма.
Corewin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 114
Регистриран на: Вто Сеп 23, 2014 6:08 am
Местоположение: Априлци ; София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Corewin »

Колега Дикамаров, нямам нищо общо с ЦРОО. Не знам как точно сте се подвел.Пуснал съм цитат на човек, когото не познавам дори. Единствено с цел да информирам хората, които влизат тук. Разбирам защо имате такива предложения, относно избистрянето на дейността им. Съгласен съм с всички тях. Но за сега няма адекватен диалог между ЦРОО Сопот и любителите рибари. Опитах се да задам няколко въпроса относно това зарибяване от 10 тона. Направих го в групата във Фейсбук. Но така и не получих отговор дали имат някакви снимкови, филмови, или документални доказателства за такова мащабно зарибяване.
А относно това, че инспектора на ИАРА няма смисъл да прави проверки на язовира не съм съгласен. Не знам чии интереси са засегнати, но но агенцията трябва да оказва контрол върху язовира, без значение че някой го е взел под аренда. Нали все пак той си остава държавен. Има нужда държавата дори да контролира контрола, който оказва ЦРОО. Проверката е майка на доверието!
Да направиш нещо тъпо със стил - на това му викам изкуство!!!
Аватар
G.Petkov
и господ не е толокова добър
и господ не е толокова добър
Мнения: 14801
Регистриран на: Чет Сеп 18, 2008 8:00 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от G.Petkov »

Corewin написа:.... Нали все пак той си остава държавен....


Изрично споменавам, че нямам лично отношение към колегата Corewin !


Ясно е, че яз.Сопот е държавен.

И от там се започва :
- на ИАРА - 25.00 лева риболовен билет;
- на т.н. ЦРОО - 25.00 лева годишна такса;

Утре ще се яви някой, който ще обяви, че ливадите и горите около язовира са на деда му,
И ще поиска такса паркинг / справка яз.Лобош, Пернишко - 10.00 лева /ден в местността Радибош /.

После ще сложат чадъри и шезлонги за по 30.00 лева и ............................. бизнеса ще потръгне !

И т.н. и т. н. до безкрай !

ДГД !
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

[quote="Corewin"]Колега Дикамаров, нямам нищо общо с ЦРОО. Не знам как точно сте се подвел.Пуснал съм цитат на човек, когото не познавам дори. Единствено с цел да информирам хората, които влизат тук. Разбирам защо имате такива предложения, относно избистрянето на дейността им. Съгласен съм с всички тях. Но за сега няма адекватен диалог между ЦРОО Сопот и любителите рибари. Опитах се да задам няколко въпроса относно това зарибяване от 10 тона. Направих го в групата във Фейсбук. Но така и не получих отговор дали имат някакви снимкови, филмови, или документални доказателства за такова мащабно зарибяване.
А относно това, че инспектора на ИАРА няма смисъл да прави проверки на язовира не съм съгласен. Не знам чии интереси са засегнати, но но агенцията трябва да оказва контрол върху язовира, без значение че някой го е взел под аренда. Нали все пак той си остава държавен. Има нужда държавата дори да контролира контрола, който оказва ЦРОО. Проверката е майка на доверието![/quo


10 тона риба може да са искали,но надали.Тези профани ни взеха за малоумни.10 тира с цистерни пак немогат да я докарат.Пуснаха личинки в рибарника и ги вкараха не повече от 1000 кг.Малоумници .. :fishing10:
Риба къща няма.
Аватар
bobo_33333
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3218
Регистриран на: Пон Май 02, 2011 9:54 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от bobo_33333 »

Дали имат документи за 10 т зарибител :shock:
Аз там съм пораснал...
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

[quote="bobo_33333"]Дали имат документи за 10 т зарибител :shock:[/q

Ти пък пъчене табели.Чакайте и Стамолиски да е техен скоро.Дремете в област Търново .
Риба къща няма.
Аватар
stridata
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 449
Регистриран на: Пет Фев 19, 2010 8:03 pm
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от stridata »

По цял свят е така, не знам какво мрънкате? На който не му херасва да не ходи! Няма вече безплатна риба, ох бира! Писнало ми е от сраснали се със земята каравани или хора дето висят с месеци.... Не може човек да се вреди за място. Най-веротно това ще удари по джоба и доста съвестни риболовци, но за съжаление хората дето си тъпчат фризерите с риба са мнозинство! По-добре е за всички ни язовирите да се обгрижват от сдружения та било то и с допълнителна такса!

П.п.
Не говоря само за СОПОТ!
Можеш да извадиш човека от селото, но селото от човека НИКОГА!
Изображение
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

[quote="stridata"]По цял свят е така, не знам какво мрънкате? На който не му херасва да не ходи! Няма вече безплатна риба, ох бира! Писнало ми е от сраснали се със земята каравани или хора дето висят с месеци.... Не може човек да се вреди за място. Най-веротно това ще удари по джоба и доста съвестни риболовци, но за съжаление хората дето си тъпчат фризерите с риба са мнозинство! По-добре е за всички ни язовирите да се обгрижват от сдружения та било то и с допълнителна такса!

П.п.
Не говоря само за СОПОТ![


Много плащачи станахте Софиянци.И в кой свят е така без алтернатива.Покажи ми свободен водоем в Ловешка област.Няма такъв.А що се касае за тези с караваните и палатките,полвината са точно Софиянци а друругата тези който в момента ще ти взимат парите,и пълниха фризерите.
Риба къща няма.
tonkatabg
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 215
Регистриран на: Нед Апр 29, 2012 8:34 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от tonkatabg »

Напълно съм съгласен с "яз Сопот"


"Яз Сопот" знаете ли какво е положението със язовир Морун . Минах оттам преди седмица - имаше нещо като дървена бариера :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: на пътя за стената . Минах пеша до нея - нямаше никакви хора на язовира - само една оставена дървена лодка на брега .

Знаете ли дали е платен и този язовир и дали е разрешен риболова ?
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”