Какво кълве на яз.Сопот?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от slivnalia »

Изображение

Язовир Сопот е четвърти по големина в България, дълъг 7 и широк 2 км. Намира се на приблизително 30 км северозападно от град Троян, край село Голяма Желязна, само на 4 км източно от село Лесидрен. Той е чудесно място за риболов.
Любителите рибари няма да бъдат ощетени. Те ще имат възможност да покажат своето майсторство при улов на бяла риба, толстолоб, шаран и уклей.

Нека тук съберем инфото за кълването, методите и тънкостите на този язовир :idea:
Изображение
Аватар
assv
фен клуб-скобар
Мнения: 369
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:32 pm
Местоположение: Троян

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от assv »

В момента предимно кълве уклей и по някоя баба...аз имам информация горе от мостовете ,някой колега ако е ходил на стената да каже как е и там :)
Най-голямата риба е изпуснатата
Изображение
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan_yo »

slivnalia написа:Изображение

Язовир Сопот е четвърти по големина в България, дълъг 7 и широк 2 км. Намира се на приблизително 30 км северозападно от град Троян, край село Голяма Желязна, само на 4 км източно от село Лесидрен. Той е чудесно място за риболов.
Любителите рибари няма да бъдат ощетени. Те ще имат възможност да покажат своето майсторство при улов на бяла риба, толстолоб, шаран и уклей.

Нека тук съберем инфото за кълването, методите и тънкостите на този язовир :idea:
да не забравяме и костура :wink:
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от akoto13 »

[quote="assv"]В момента предимно кълве уклей и по някоя баба...аз имам информация горе от мостовете ,някой колега ако е ходил на стената да каже как е и там :)[/q
На стената в неделя 3 костурчета.На рибе нямах пипане.Може ли да ми кажеш каде са тези мостове.Мерси
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
Аватар
ivan_yo
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1076
Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 2:58 pm
Местоположение: карлово

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan_yo »

akoto13 написа:
assv написа:В момента предимно кълве уклей и по някоя баба...аз имам информация горе от мостовете ,някой колега ако е ходил на стената да каже как е и там :)[/q
На стената в неделя 3 костурчета.На рибе нямах пипане.Може ли да ми кажеш каде са тези мостове.Мерси
на устието при ГОЛЯМА ЖЕЛЯЗНА
ИМА НЯМА АЗ СЪМ ДЛЪЖЕН ДА ПРОВЕРЯ-СУХО ДУПЕ РИБА НЕ ЯДЕ
todor777
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 12:03 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от todor777 »

Малко встрани от темата.Знае ли някой дали останаха толстолопи в този язовир.Преди години имаше много и то големи.
Аватар
doktord
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 111
Регистриран на: Съб Мар 11, 2006 7:50 pm
Местоположение: Троян
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от doktord »

забрави за тях,отдавна ги няма.
Ходя къде ходя,и пак на язовира се връщам.
Аватар
akoto13
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 497
Регистриран на: Съб Май 16, 2009 11:50 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от akoto13 »

Майка им.Как може бе.Е нищо чудно и аз не съм ги виждал скоро.Правеха кръгчета около помпата а веднъж като бях с лодката минаха много близо и ги видях.Наистина са много големи.Но с какво са ги изтребили с мрежи с харпуни?? Немам думи.За тоя боклуджив народ само тесла тва заслужава.Аре че се ядосах.Представам си как некакви свине ядат тва тлъсто месо и дибелеят още деба и боклуци
На вратата пише: "ЖЕНИ". Влизам и гледам - тоалетна!
Аватар
Assassin23
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 281
Регистриран на: Сря Фев 20, 2008 10:08 pm
Местоположение: гр.Троян-Орешак

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Assassin23 »

Днес на яз.Сопот под базата на спасителите излизаше едър уклей на бял,с директен 6-7м.
todor777
новобранец
новобранец
Мнения: 50
Регистриран на: Пон Дек 10, 2007 12:03 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от todor777 »

Ако някой е ходил скоро на стената,има ли вече костур и бяла
anlanser
новобранец
новобранец
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Мар 21, 2010 10:41 am

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от anlanser »

Пове4е от 10 години ходя всяко лято на Сопот за по седмица. Рибата е много намаляла кълве предимно средна каракуда и костур.Има и едър уклеи.много рядко се лови по някоя бяла риба около кило.Да хванеш шаран е абсурд.Едрата риба е изловена от бракониери които и миналото лято залагаха през ноща мрежи.От една година има по строг контрол но само през деня и то проверяват въдичарите.Иначе за почивка става
ilian_nikolai70
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 271
Регистриран на: Пон Яну 12, 2009 9:22 pm
Местоположение: София

Яз. Сопот

Мнение от ilian_nikolai70 »

Здравейте колеги,ако може някой да помага.Как седи положението с язовира по време на забраната,на стената може ли да се лови,с лодки може ли ? Почти нищо не разбрах от изписаното , къде може и къде не може. :( Търсих по точна информация но не можах да намеря.Предварително благодаря.
MonsTer_EnerGy
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 600
Регистриран на: Чет Мар 26, 2009 2:34 pm
Местоположение: гр.Троян

Re: Яз. Сопот

Мнение от MonsTer_EnerGy »

На стената не може и на 300м. от нея също . Вчера бях там и имаше доста хора с лодки и минаваха ИАРАс лодката им и не са им казвали нищо така , че и с лодки може . Незнам точно какъв риболов те интересува , но на плувка се ловят каракуди , уклей , червеноперки и костурчета . Поне вчера на дънните нямаше удар .
Последно промяна от MonsTer_EnerGy на Съб Апр 24, 2010 1:22 pm, променено общо 1 път.
Изображение
dilval
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 216
Регистриран на: Чет Апр 02, 2009 1:06 pm
Местоположение: София, Горна Оряховица, Никюп

Re: Яз. Сопот

Мнение от dilval »

Е как така с Лодки може а от стената неможе!!! Нещо не ми е ясно тук!!! Има ли забрана за риболов в България или Не

Алоооо, ИАРА, гледайте си съвестно работата !!!
Аватар
dako71
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1311
Регистриран на: Пет Мар 06, 2009 3:14 am
Местоположение: Фидер отбор Пирдоп
Обратна връзка:

Re: Яз. Сопот

Мнение от dako71 »

dilval написа:Е как така с Лодки може а от стената неможе!!! Нещо не ми е ясно тук!!! Има ли забрана за риболов в България или Не

Алоооо, ИАРА, гледайте си съвестно работата !!!
Забрана има но не и на яз.Сопот. Забранена е само стената и устието. И с лодка няма проблем.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”