Какво кълве на яз.Сопот?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
ivan2775
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 8:40 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan2775 »

Колеги спада ли нивото,че видях доста кал на някой снимки.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Колега, водата спада с по 5 см. на денонощие, като зная, че източването ще е и след НГ. В момента на моето тръгване водата бе на 20 см. над малкият мост и 50 см над голямият. В източният бряг под рибарниците понеже наклонът е много малък , дневно отдръпването е над 50 см. Покрай плитчината бяха стотици корморани накацали за да кълвят рибата , сбила се в плътно ято между старият път и калта. Рибата е от мирните предимно бабушка, оклей, платички и таранка! Хващах костури с нахапани гърбове, а мирни се намират и полуживи по повърхността на водата, като вълните ги изтикват към брега. Интересното бе, че и на стената нямаше още струпвания на костур.
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
ivan2775
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 8:40 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan2775 »

Мерси
Аватар
presata
новобранец
новобранец
Мнения: 5
Регистриран на: Пон Мар 26, 2012 8:53 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от presata »

Здравейте, има ли някакъв риболов на Сопот в момента?
сухо дупе риба не яде!
Аватар
ivan2775
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 8:40 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan2775 »

Има ли лед.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Не! Водата, както ми казаха е спаднала под Райският залив. Източвали са го до края на миналата година. Сега бил спрян , но притокът бил минимален и не се пълни! Планината е била суха и още не се е напоила, та да увеличи дебита на Топля и деретата! Лошото не е само това, а и наличието на стотици корморани, които на ята ядат дребната риба, но и накълвават много риби, които не смогват да нагълтат!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

[quote="Диканаров"]Не! Водата, както ми казаха е спаднала под Райският залив. Източвали са го до края на миналата година. Сега бил спрян , но притокът бил минимален и не се пълни! Планината е била суха и още не се е напоила, та да увеличи дебита на Топля и деретата! Лошото не е само това, а и наличието на стотици корморани, които на ята ядат дребната риба, но и накълвават много риби, които не смогват да нагълтат![/quot

Е откъде тази вярна информация.Точно бат Вес.Дори и при тез температури прави кора лед и през деня се топи.Кормораните ги няма почти, тук там някой,от леда е.Охрана няма почти,доколкото разбрах са напуснали от липса на стотинки.Зарибяването от 10 000х.лв кога ще стане също е мираж.Но аз само го гледам и не стъпвам за риба на него.Няма ли дъжд и не се напълни,ще бъде еко бомба с рибата.
Риба къща няма.
Аватар
ivan2775
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 8:40 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan2775 »

Не можах да разбера последно има или няма лед?
Аватар
яз,Сопот
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 675
Регистриран на: Сря Юли 27, 2011 6:49 pm
Местоположение: Ловеч

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от яз,Сопот »

[quote="ivan2775"]Не можах да разбера последно има или ням

Няма лед.
Риба къща няма.
Аватар
Диканаров
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 2581
Регистриран на: Пет Мар 17, 2006 6:01 pm
Местоположение: софия

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от Диканаров »

Данчо, ми аз какво казах? НЕ! А за другото имам инфо от комшии дето гледат животни и с тях обикалят ливадите да ощипят някоя шепа трева! Нали няма сняг и ланската трева си е на място изсъхнала. А ако няма охрана, е много лошо, че мрежарите няма да проспят момента!
Няма малки и голями, има хванати и изтървани!
Аватар
ivan2775
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Юни 21, 2007 8:40 pm

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan2775 »

Днес се върнах от язовира нивото леко качва,охрана има минаха няколко пъти.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от stiviti »

Здравейте колеги! Ходил ли е някой скоро на язовира , какво е нивото ,кълве ли нещо и къде . Ще бъда благодарен за инфото.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от stiviti »

stiviti написа:Здравейте колеги! Ходил ли е някой скоро на язовира , какво е нивото ,кълве ли нещо и къде . Ще бъда благодарен за инфото.
Сигурно много кълве ? Всички ли пазят тайната ?
ivan_tsochev
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 235
Регистриран на: Нед Апр 04, 2010 8:45 pm
Местоположение: Троян

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от ivan_tsochev »

stiviti написа:
stiviti написа:Здравейте колеги! Ходил ли е някой скоро на язовира , какво е нивото ,кълве ли нещо и къде . Ще бъда благодарен за инфото.
Сигурно много кълве ? Всички ли пазят тайната ?

Колега, вчера се върнах от еднодневен излет на язовира. Ситуацията е много тегава, поне що се отнася до мирните риби. За цял ден съм хванал 10 платики окло 20-25 см. Лошото е, че повечето колеги с еоплакваха, имаше и доста без една риба дори. Не знам на какво се дължи това, миналата година по това време се правеше добър риболов. Иначе обстановката беше перфектна вчера - хубаво време, лек ветрец, доста и различна захранка, но явно, че не искаше да се събере. Всичките риби само ан торен червей, на бял няма бутане.
stiviti
новобранец
новобранец
Мнения: 78
Регистриран на: Вто Фев 01, 2011 1:29 pm
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Сопот?

Мнение от stiviti »

ivan_tsochev написа:
stiviti написа:
stiviti написа:Здравейте колеги! Ходил ли е някой скоро на язовира , какво е нивото ,кълве ли нещо и къде . Ще бъда благодарен за инфото.
Сигурно много кълве ? Всички ли пазят тайната ?

Колега, вчера се върнах от еднодневен излет на язовира. Ситуацията е много тегава, поне що се отнася до мирните риби. За цял ден съм хванал 10 платики окло 20-25 см. Лошото е, че повечето колеги с еоплакваха, имаше и доста без една риба дори. Не знам на какво се дължи това, миналата година по това време се правеше добър риболов. Иначе обстановката беше перфектна вчера - хубаво време, лек ветрец, доста и различна захранка, но явно, че не искаше да се събере. Всичките риби само ан торен червей, на бял няма бутане.
Благодаря колега, вчера аз пък бях на водоем до София и към 11 часа всичката риба , а тя беше много, се вдигна на повърхността и не искаше да пипа . Мисля,че това се дължи на голямата разлика на температурата в повърхностния и долните слоеве на водата. И други години съм бил свидетел на това при първото по сериозно затопляне, а вчера си беше наистина горещо.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”