Какво кълве на яз.Пясъчник?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от kodek »

Има ги ИАРА-джиите, дойдоха в събота с един сив бус с софийска регистрация двама идват при мен казаха проверка.Дававам билет, отварям живарник-2 костура по 05кг.и един доста по малък.А-ето маломерна риба? ще пишем акт?Каква маломерка питам аз? Та цял ден пускам шаранчета и сулки и ето това е в живарника.Този костур е маломерен и трябва глоба?твърдят двамата .Накрая ми се размина - по старшия попита: на каво ги ловиш? - на виол(симеон)(щипок) както се нарича в различните региони.Откъде го взе?-казвам от магазин.дай касова бележка! Нямам в Пазарджик магазина няма касов апарат?Хвърли ми билета на масата и си тръгнаха.

П.С. ако може да ме светне някой колега каква е мерната граница за костур?Да не изпадам в подобна ситуация.(до вчера костура го смятах за плевел и не съм знаел ,че има и маломерен).
dobrin_dinev
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1628
Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 2:29 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от dobrin_dinev »

За маломерен се смята костур под 12 см.!
Аватар
stelco
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2008 7:19 am
Местоположение: гр.Пловдив

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от stelco »

dobrin_dinev написа:За маломерен се смята костур под 12 см.!
Точно така ,дори в във форума има тема с мин.допустими размери за улов на различните видиве риба http://www.nariba.com/forum/viewtopic.php?f=136&t=16927" onclick="window.open(this.href);return false;
Сем. Костурови (Percidae)
40.Бяла риба (сулка) (Sander lucioperca/ Stizostedion lucioperca) 45 см
41.Речен костур (Perca fluviatilis) 12 см
42.Голяма вретенарка (Zingel zingel) 25 см
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от skitalec »

Откъде го взе?-казвам от магазин.дай касова бележка! Нямам в Пазарджик магазина няма касов апарат?Хвърли ми билета на масата и си тръгнаха.

Тези данъчни ли са или служители на ИАРА? Произход на стоката ли ти проверяват? Ами ако виолите са контрабанден внос от Сърбия??? Имаш ли съответните разрешителни за превоз на жива риба? :lol: Следващият път като тръгвам за Пясъка ще си взема карта, че съм земеделски производител за да докажа, че царевицата, с която захранвам и ползвам за стръв си е лично производство. Въпросните проверяващи имаха ли съпровождащ ги полицай или не? И още ми е интересно само теб ли провериха или направиха масова проверка на всички риболовни биваци?
Сори за спама ама не се сдържах!
angel81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 3:18 pm
Местоположение: Пловдив, Паничерeц

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от angel81 »

за тази въпросна събота - пловдивското дерби (14 и 15).. аз бях в неделя и беше такъв вятър, знаете какъв е вятъра там. Да идат при хубаво време на проверка .. те го даваха код жълто вятър, мисири пълни са тия яраджии - кой ще ти иде на риба при код жълто вятър както го прогнозираха? изписали са 10 , 15 кила нафта само ..

Но инициативата е похвална !!
късмет работа . .
Аватар
debeloto
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Сря Юни 27, 2007 10:58 am

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от debeloto »

в четвъртък (19-ти) минаха от иара двама с джип, но не спряха никъде около нас в югоизточната част на язовира, а имаше бая народ по това време, времето беше перфектно, никакъв вятър, за разлика от предния ден.
Атанас Катцарски
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Юни 06, 2011 7:21 am

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от Атанас Катцарски »

И дава ли нещо на Пясъка?Остана ли риба за вадене? :lol:
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от kodek »

skitalec написа:Откъде го взе?-казвам от магазин.дай касова бележка! Нямам в Пазарджик магазина няма касов апарат?Хвърли ми билета на масата и си тръгнаха.

Тези данъчни ли са или служители на ИАРА? Произход на стоката ли ти проверяват? Ами ако виолите са контрабанден внос от Сърбия??? Имаш ли съответните разрешителни за превоз на жива риба? :lol: Следващият път като тръгвам за Пясъка ще си взема карта, че съм земеделски производител за да докажа, че царевицата, с която захранвам и ползвам за стръв си е лично производство. Въпросните проверяващи имаха ли съпровождащ ги полицай или не? И още ми е интересно само теб ли провериха или направиха масова проверка на всички риболовни биваци?
Сори за спама ама не се сдържах!
Не нямаха съпровод от полиция та, но пък аз бях сам.?А те 2ма.
Ми освен това ме накараха да извадя всички въдици да видят с колко куки ловя и на каква стръв.А относно "костурчето" определено беше над 15 см., но на фона на двата хубавеца си беше дребосък.Започнаха: -ето маломерка ,акта почва от 500лв?Доста ме притесниха!Наистина проверяваха тук-там, както е писал един колега на Л.С. може би щото регистрацията на МПС-то е с ПЗ регистрация?А бе размина ми се в случая. Важно е да са там и да дебнат за мрежи. Но дори "костурчето" да беше маломерно ,защо не "защипаха" колегата до мен с 13 въдици и маломерни сулки в живарника? -видях го като ги прибираше!(ма беше с ПВ регистрация на МПС-то и го подминаха )има ли значение регистрацията?Аз хванах 8 маламерни бели и 11 шаранчета и всичко - обратно във водата.???Накрая да го отнеса за ...нищо?(е за 1 костур де).
Да са живи и здрави инспекторите от ИАРА, да проверяват НАРЕД, това е моето пожелание.
П.С. Магазина за риболовни стоки и стръв който няма касов апарат в Пазарджик - всеки го знае! ако някой не го знае да пише на лични.Няма да го обявя , защото често пазарувам там!(данъчните власти да се оправят).
Нека ИАРА проверяват, аз също не се представих(както и те)
Дано и от ИАРА четат постовете, ще си постна и номера на МПС-то почва с РА13...може би 13ката в номера е проблема?или РА???(
Закона еднакъв ли е за всички? Трябва ли да се делим по признаци? РА ,РВ,СА,Е, и т.н.?
(Важното е да няма тежки нарушения).За леките глобата е 500лв. :shock:
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от kodek »

След горния пост един колега ме попита на Л.С. - Защо не каза за колегата до тебе?
(Ми...някак си се почувствах неудобно) все едно " Крадеца вика-дръжте крадеца".
Аз бях обявен за нарушител и не исках да се оправдавам с другите до мен.
Ако инспекторите или каквито бяха там, можеха да си проверят сами.Да-ама НЕ.
Не се оправдавам, Всеки да прецени сам.
Когато ги няма проверките всички се оплакваме! когато ги има пак-Аз?
skitalec
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 136
Регистриран на: Нед Юни 15, 2008 1:05 am
Местоположение: Пазарджик

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от skitalec »

Добре. Съгласен съм и с две ръце съм за това да има проверки и то редовни! Но е добре проверяващите да знаят, че закона е еднакъв за всички.
Аватар
borislav_v
новобранец
новобранец
Мнения: 82
Регистриран на: Пет Май 24, 2013 9:29 pm
Местоположение: с.Житница

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от borislav_v »

някои с прясно инфо за пясъка има ли тръгна ли шарана
alankulu1987
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1101
Регистриран на: Пет Май 07, 2010 8:35 pm

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от alankulu1987 »

Много е слабо. Излиза по някоя друга перчица. Не си струва разкарването ! Обраха го тоя язовир с мрежите и това си му е.
Аватар
kodek
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 483
Регистриран на: Вто Сеп 22, 2009 7:42 pm
Местоположение: Пазарджик

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от kodek »

В неделя 29.09 бях на стената под кулата с още един колега.За 5 часа 3 костура по 600гр.един на дъно и 2 на плувка.Точно на стената 2 колеги бяха хванали по 2 перки, колкото костурите .Ние си тръгнахме към 15ч.Преди това обиколихме целия бряг от "могилите" до носа до стената пеша и разпитахме повечето колеги кой на какво.-Никой нищо, само колегите на носа бяха хванали шаран към 3кг.
Аватар
alco
новобранец
новобранец
Мнения: 21
Регистриран на: Сря Авг 03, 2011 5:51 pm
Местоположение: Plovdiv

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от alco »

Малко инфо от вчера:

Гъз до гъз е и сто процента има колеги от форума редовно там,но явно си траят.То не ,че има и какво особено да се каже,но все пак:

От брега ловихме за костур и бяла на четирите дънни само един удар за цял ден - неотразен. На Плувка периодични петдесет грамови костури и дотам.Колеги около нас дърпаха по някоя мирна(Перки и каракуди).Двама пичове от лодка,доколкото разбрах на жива стръв, бяха дръпнали половин живарник костур,а друг ,който беше влязал с изкуствените примамки, пак от лодка ,сподели ,че е нямал удар цял ден!Изводът е ,че май по добре да се търсят мирните,защото все пак има някаква слука от брега! :drinkers:
Аватар
seeker2
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 450
Регистриран на: Съб Сеп 04, 2010 11:26 pm

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от seeker2 »

А,зеленилката как е ?...почна ли да се чисти?
Кеф ,цена няма
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”