Какво кълве на яз.Пясъчник?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
SONY
учете се от него
учете се от него
Мнения: 4590
Регистриран на: Пет Фев 01, 2008 9:46 am
Местоположение: Пловдив

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от SONY »

Петък посетихме Беловишкия ръкав с Жорката.За 8-9 часа,никакво пипане,никакви индикации.Имаше и доста колеги,никой нищо.Всички идваха и си отиваха.Говорихме с някои от тях,казаха че последните няколко дни,никой няма изкарани никакви риби там.Явно рибата все още не се е групирала от към Беловца ,или тотално отказва да докосне,каквото и да е.Характерния " бой " на каракудата също не се виждаше в плитчините.
Изображение
Изображение
Изображение
TICA FAN
Аватар
danail kacarov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 196
Регистриран на: Съб Мар 08, 2008 10:15 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от danail kacarov »

такмо се прибираме от пясака и се засякахме с кумшията и тои с три каракуди и аз шаран няма ама палтки и каравани има като на панаира в пловдив много ама много
divakka
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 4:29 pm

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от divakka »

благодаря на колегите писали по темата за пясачник искам да кажа че съм много доволен от миналогодишният
улов ета някои постижения от там 1 шаран 15 кг, 2 по 10 , и 5 по 4 пет киограма и много по 2 или 3 мисля че е доволно тази година дано се похваля с повече улов
martins
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Апр 27, 2008 9:11 am

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от martins »

Днес прекарах поредното висене няколко часа без никакъв улов с изключение на рибки по 6-7 см. :) Нещо е объркан този язовир и моя съвет е който не е ходил скоро въобще да не си прави труда.
Аватар
nedved3
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 622
Регистриран на: Чет Юли 31, 2008 6:11 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от nedved3 »

В периода 10-13 бяхме на пясъка с цел добро откриване на сезона но целта се промени на добро напиване :D .Риба нямаше нито един удър на дъно а на перо на бял червей излизаха само 4-5 сантиметрови бели рибки пълен ужас.Около нас никой нищо не изкара не знам на какво се дължи това на мрежарите или просто още и е рано на рибата там
angel81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 3:18 pm
Местоположение: Пловдив, Паничерeц

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от angel81 »

Два дена изкарахме там . . без грам да мръднат дънарките . . любопитно беше как на обяд на втория ден един толстолоб някъде около 9-10 кила се разходи досами под дънните и осмука буклука от водата . . усети ме че го приближавам и драсна навътре :)
късмет работа . .
Аватар
jorkata76
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 168
Регистриран на: Пон Сеп 14, 2009 6:24 pm
Местоположение: Стамболийски

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от jorkata76 »

Обмислям едно турна на стария Пясъчник от 23.06 до 27.06 дано да имаме слука тогава.Ще заложа на вкисната царевица да видим дали ще имаме успеваемост!
ribaro
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 253
Регистриран на: Вто Фев 10, 2009 1:04 pm
Местоположение: Пловдив

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от ribaro »

Вчера от 10 до 16 - капо на беловишкия ръкав.Всякаш няма живот в язовира - никакво пипане на нищо.Двама колеги от Панагюрище имаха две бабушки за два дни, други за пет дни нищо.Не мога да си го обясня.
Седя и си ловя риба, седя и си ловя риба ....по едно време гледам .... само си седя ...
Dobrev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 118
Регистриран на: Чет Май 27, 2004 8:35 pm

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от Dobrev »

ribaro написа:Не мога да си го обясня.
Аз пък мога. Като си спомня каква масова сеч беше зимата, когато азовирът беше останал една локва. Вие какво очаквате - тая риба да не извира от земните недра. Там поне 2-3 години не може да се възстанови прираста. Дори и за плевелните риби. Ама не са виновни рибарите, виновни са тея дето позволяват такава сеч при критично малко ниво...
Аватар
achocarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 6:26 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от achocarp »

Dobrev написа:
ribaro написа:Не мога да си го обясня.
Аз пък мога. Като си спомня каква масова сеч беше зимата, когато азовирът беше останал една локва. Вие какво очаквате - тая риба да не извира от земните недра. Там поне 2-3 години не може да се възстанови прираста. Дори и за плевелните риби. Ама не са виновни рибарите, виновни са тея дето позволяват такава сеч при критично малко ниво...
На сто процента е така, но има и нещо друго, миналата година(целия сезон) масово квото се хване се тъпчеше в жеварниците та и да извира тая риба пак неможе да му се виде края. Лшипсвани само едно- САМОСЯЗНАНИЕ и оттам нататък всичко постепенно ще си дойде на мястото. По темата смятам, че е още рано за Пясъчко, можеби към 10 юли ще се разшават рибите :smt117
divakka
новобранец
новобранец
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Юни 06, 2010 4:29 pm

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от divakka »

бяхме 3 дни на пясъка хванахме по 10 или 12 червеноперки и по 3 каракуди
шарана никакав го нямаше за съжаление

поздрави на всички рибари наслука
dj700
новобранец
новобранец
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Юни 30, 2009 1:23 pm

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от dj700 »

няма риба в този язовир бяхме 4 дена не пипна нито ведньж,ако не броим дребосьците и отгоре на всичко доиде една очилата кокошка от иара и ми плаче защо не сам си записал излета в билета то кво да пиша,незнам кьде е била миналата година когато с мрежи и на дране изловиха рибата докато нарочно бяха източили язовира,сигурно си е получила своя дял.Изображение176382433110120117221276970784xLt1NvBnLiHREFIwsИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
slayder
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 542
Регистриран на: Съб Фев 23, 2008 6:15 pm
Местоположение: Plovdiv Zdravko Sheytanov

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от slayder »

Днес от следобеда на Пясъка малко инфо от мен.Улова беше на уипа,а на фидер само 8 см.бели рибки За съжаление някои не успях да спася,затова и го извадих Иначе само едри перки и нищо друго:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение





Това е колегата Пацо
Изображение
Който пак беше почти валат
Дава ли? И дава и взема.
angel81
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 381
Регистриран на: Съб Май 26, 2007 3:18 pm
Местоположение: Пловдив, Паничерeц

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от angel81 »

някой да добави нещо ново ? от понеделник съм отпуск и май на пясъка ще стоя за някой друг ден . благодаря за инфото.
късмет работа . .
Аватар
achocarp
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 362
Регистриран на: Чет Авг 07, 2008 6:26 pm
Местоположение: Пловдив
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Пясъчник?

Мнение от achocarp »

angel81 написа:някой да добави нещо ново ? от понеделник съм отпуск и май на пясъка ще стоя за някой друг ден . благодаря за инфото.
Реките вкарват доста вода от валежите, а шом водата качва Пясака риба НЕдава. От десеттина дни имам познати на Лицерните и на Панагюрския и до момента отчитат единствено кулинарни умения :drinkers: :partyman: :smt035
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”