Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
dakataegotin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 162
Регистриран на: Нед Мар 29, 2009 8:16 pm
Местоположение: гр.Бристол и гр. Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от dakataegotin »

Пичове, гледайте какви лоши работи пише тук. Някой да знае нещо повече?
http://www.bigfish.bg/news/novini/Kopri ... astni.html
Ако нямаш любов не ми казвай какво друго имаш!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

dakataegotin написа:Пичове, гледайте какви лоши работи пише тук. Някой да знае нещо повече?
http://www.bigfish.bg/news/novini/Kopri ... astni.html
Дака, писах им вчера на тия да дадат повече данни - документ или квото там имат, на база на което оповестяват такава новина, за да знаем повече подробности. Все още никой нищо не е казал ... без съмнение сме обезпокоени, не знам какво точно мислят и планират ... Каквото и да е, надявам се ако има решение в наш ущърб, да покажем, че ни е писнало да ни използват нон-стоп! Начини има много
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от ivelin_1976 »

Не съм юрист, но като прочетох чл.11 от закона за рибарството и аквакултурите та си пише сдружения с нестопанска цел. Ако е така това ме кара да бъда оптимист за бъдещето на тези водоеми и края на браконерските набези. До колкото съм чувал в Ямбол има няколко регистрирани сдружения, като едно от тях е регистрирано от Видракс и преди няколко години се говореше да се обединят и държавата да им даде правото да стопанисват яз.Малко Шарково. Нещата аз ги виждам от рода на включването ни в това сдружение, заплащане на членки внос, билет или каквото и да е. Това сдружение по закон трябва да извършва дейност единствено и само насочена към опазването на рибните ресурси и организиране на дейности по зарибяване, т.е. увеличаване на рибнатат популация.
Чл. 11. (Изм. - ДВ, бр. 94 от 2005 г.) (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, могат да се сдружават на основание на общността на техните интереси в териториални риболовни сдружения, регистрирани при условията и по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел.

(2) Сдруженията по ал. 1 могат да се сдружават на доброволен принцип в регионални сдружения и национално сдружение, регистрирани при условията и по реда на Закона за юридическите лица с нестопанска цел.

(3) (Изм. - ДВ, бр. 36 от 2008 г.) Национално риболовно сдружение е това, което обединява повече от половината риболовни сдружения, регистрирани в страната.

(4) Националното риболовно сдружение представлява риболовците, сдружени при условията на ал. 3, и защитава техните интереси на национално и международно равнище, както и осъществява дейности във връзка с обучението, повишаване на риболовната култура на своите членове, популяризиране на риболовния спорт, съдействие за запазване на екосистемите и обогатяване на рибните запаси.

(5) (Нова - ДВ, бр. 36 от 2008 г.) Сдруженията по ал. 1 и 3 чрез своите членове и ръководни органи осъществяват програмите на сдружението за опазване на рибните ресурси, тяхното обогатяване и ползване.

(6) (Предишна ал. 5 - ДВ, бр. 36 от 2008 г.) Сдруженията по ал. 1 и 2 не могат да участват в търговски дружества.

(7) (Предишна ал. 6 - ДВ, бр. 36 от 2008 г.) Сдруженията по ал. 1 и 2 могат да учредяват търговски дружества без право на непарична вноска в тях. Реализираната печалба от дейността на търговските дружества се разпределя за постигане на определените в Устава цели на риболовните сдружения.

(8) (Предишна ал. 7 - ДВ, бр. 36 от 2008 г.) Лицата по ал. 1 и 2 могат да се сдружават с лицата по чл. 30, ал. 1 и чл. 31, ал. 1 от Закона за лова и опазване на дивеча.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

За мен също истината е в регламентирането на нестопански сдружения, които имат право да стопанисват подобен тип водоеми (без стопански риболов и без каквато и да е стопанска дейност, свързана с аквакултури) и да осъществяват контрол и охрана. Тези сдружения трябва да преставляват интересите на редовите риболовци, а НЕ на определени комерсиални субекти! С други думи казано, когато всеки един редови риболовец се чувства част от това сдружение, когато вижда добрите резултати от дейността на сдружението, когато виждаме с очите си, че водоемите и природата около тях се развиват устойчиво, за нас това би било достатъчно сигурен знак, че нещата са на правилен път.

Друг аспект е членският внос. Мнението ми е, че такъв трябва да бъде дължим само на самото сдружение, което стопанисва съответните водоеми, без да се плаща на ИАРА И отделно на сдружения. Или, погледнато по-отгоре, може да се плаща една единна такса, която да регламентира достъп до водоеми, стопанисвани от няколко представителни сдружения, под чиято грижа са болшинството от държавните водоеми.

Ние, редовите риболовци ще бъдем спокойни ако имаме достатъчно данни, показващи ни, че стопанисването на нашите водоеми НЯМА да бъде изкривено в "стопанисването" от едно време, когато "стопаните" вадят всичко живо от водоема и го оставят дори и без жаби. Аз вярвам, че хората, веднъж след като видят добрия резултат, след като започнат да се чувстват със защитени права, те самите ще станат част от подобни сдружения и ще спомагат в дейността по опазване на НАШИТЕ водоеми. Ето тогава вече положението ще стане малко по-различно и няма да е толкоз лесно за бай **й да си пуска мрежата когато и където му кефне.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

dakataegotin написа:Пичове, гледайте какви лоши работи пише тук. Някой да знае нещо повече?
http://www.bigfish.bg/news/novini/Kopri ... astni.html
Здравейте колеги , говорих с представителите на иара и ми отговориха така .
НЯМА ЗА КАКВО ДА СЕ ПРИТЕСНЯВАТЕ НА ЯЗОВИРА ЩЕ СЕ РИБОЛОВСТВА И ЗА НАПРЕД НИКОЙ НЯМА ДА ГО ОТДАВА ПОД НАЕМ НО ....
НАЙ ВЕРОЯТНО ЩЕ СЕ НАЛОЖИ ДА СЕ ЗАКУПИ БИЛЕТ ОТ ГОРСКОТО КАКТО БЕШЕ И ДО СКОРО , аз лично имам такъв ,НАЙ МНОГО ОЩЕ 10-15 ЛЕВА ЩЕ СЕ ОСКЪПИ БИЛЕТА ,ОХРАНАТА ПАК ЩЕ СЕ ОСЪЩЕСТВЯВА ОТ ИАРА .ДРУГИЯ ВАРИАНТ Е ДА СЕ ОТДАДЕ НА СДРУЖЕНИЕ С НЕСТОПАНСКА ЦЕЛ ,КАТО ОБЕДИНЕНИЕ МЕЖДУ ВИДРАКС И ПОНЕ ОЩЕ ДВА КЛУБА ЩЕ ИМА ПРАВО ДА КАНДИДАТСТВА ДА СЕ РАЗПОРЕЖДА С ЯЗОВИРА .
Идеята е супер поне за мен ,ако стане ще има още по голям контрол и много повече риба в любимия гьол.
Аза зарибяването ,има насоки до седмица да се сдобием с 5000 сомета за язовира .
БЛАГОДАРСКО МА МИЛЕН ИЛЧЕВ ,дойде на язовира намери ме и ми даде сумата от 200 лева за новото събиране на средства за зарибяване на малко шарково :prayer: :prayer: :prayer: евала брат ,върна ми надеждата в тая държава ........
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Уточнявам,, никой и при никакъв вариант няма право да пуска мрежи или каквито и да било незаконни пособи за улов на риба в тези язовири
Ако се даде на сдружение то има право само да се грижи за язовира и да иска съответен билет за този язовир издаден от сдружението .
охраната ще се осъществява пак от иара като ,сдружението има право да осъществява контрол със съдействието на иара........
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
ivelin_1976
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 838
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 9:00 am
Местоположение: гр.Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от ivelin_1976 »

Докато само ИАРА охранява водоема ситуацията нямада се промени. Трябва да има денонощен контрол, което не е невъзможно, но за мен това може да се случи ако се отдаде язовира на няколко сдружения. Не вярвам, че някой ще откаже да даде на година едни 50лв. за билет /освен месарите, пълнещи фризери/ и да се прогонят бракониерите. Те тогава гьола ще стане рай и от към риба.
shimano ANTARES BX FEEDER HEAVY Изображение
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Честито колеги, имаме си 10000 сомчета, които плуват вече на стената, на първи юли ще има и 200000 шаранчета, да ни е честито и повече съвест от всички!
Моля, пускайте малките амурчета, не се правете, че ги бъркате с кефали.....
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Поредната ПРЕКРАСНА новина, поредна ПРЕКРАСНА организация и като резултат Малко Шарково вече си има 10000 сомчета, които ще се радват на добро здраве там. Искрени благодарности на Жоро, Ганчо и всички, които показаха за пореден път сърце и ангажираност! Благодаря и на спонсорите, без които това нямаше да се случи, шапки долу!

Но, най-важното сега е друго - ОПАЗВАНЕТО! А то зависи от всички нас, нека не разчитаме на ИАРА, на организации, на някой от небето да ни опази нашите интереси, нека САМИ си ги защитаваме и показваме гражданска позиция! АПЕЛИРАМ към всеки един риболовец да бъде съвестен и отговорен към новоразселените водни обитатели - амурчетата предполагам ще се закачат на куките, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО е да ги пускаме обратно, за да станат истински амури и тогава да се срещаме с тях!

Обмислят се и варианти за доста по-организирано охраняване на водоема, както и обхождането му по вода, все пак бих искал да апелирам към колегите с лодките, МОЛЯ ВИ ако имате желание и обичате този водоем, оглеждайте добре ръкавите и бреговата ивица за нерегламентирани съоръжения и съмнителни субекти и алармирайте своевременно. Също така, прекрасно би било ако направите по някое обходче влачейки ченгел зад вас за ловене на мрежарски линии. Виждате, начини има всички ние да сме съпричастни, в крайна сметка това е в НАШ интерес, момчета.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
pala4a82
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 147
Регистриран на: Чет Яну 06, 2011 10:03 pm
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от pala4a82 »

Браво момчета за усилията които положихте
риболова е болест която не се лекува само се задълбочява
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

image-f33c4629eb3499bf8404d03ac937afabe600203d54428fd5bb274e638fbe886a-V.jpg
image-f33c4629eb3499bf8404d03ac937afabe600203d54428fd5bb274e638fbe886a-V.jpg (242.72 KiB) Преглеждано 1456 пъти
image-cf7400c50f2873d783e84c819704098f3facd45d66eae9607c84f4bc5a8f03aa-V.jpg
image-cf7400c50f2873d783e84c819704098f3facd45d66eae9607c84f4bc5a8f03aa-V.jpg (245.24 KiB) Преглеждано 1456 пъти
image-845f8d536f486ccda30f9f89d67ce16ff80053eda3fb91c2d8442f83b2b213be-V.jpg
image-845f8d536f486ccda30f9f89d67ce16ff80053eda3fb91c2d8442f83b2b213be-V.jpg (222.35 KiB) Преглеждано 1456 пъти
image-57d9e8e30fa318450cc6350a32abe488beceff5a21ea304d89af93c7243987d6-V.jpg
image-57d9e8e30fa318450cc6350a32abe488beceff5a21ea304d89af93c7243987d6-V.jpg (228.26 KiB) Преглеждано 1456 пъти
Извинявам се за лошите снимки, но момчето, което трябваше да снима не е фотограф!
Все пак са ок за мен!
Благодаря на служителите на иара ямбол, за отдадеността и огромната помощ.
Благодаря и на Милен Илчев, четвърт от тези 10000 сомчета са закупени с негови средства!
Благодарско и на Ганди от Видракс за голямото дарение и материална помощ.
Скоро предстои и последното за тази година зарибяване 200000 личинки шаран.
Другото е на вашите, нашите, обши усилия за опазване и борба с бракониери.
След зарибяването са направени два акта за прекомерен и маломерен риболов на бургазлии. Имало е много лодки от Бургас,!?
Колеги риболова не е за натоварване, той е за разтоварване! Стига с това избиване на парите за бензин, че и печалба да има!
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от каридата »

Поздравления за начинанието,а относно Бургазлии...да има я тая черта у тях,дори познавам такива хора.Свикнали каквото се хване в морето да се пъха у торбата,и същия приом се повтаря и по вътрешните водоеми.Кофти работа.Но се кефя на ИАРА,и нас ни провериха тея дни.Трябва да са по често там.Самосъзнание е малко екзотична дума в българския речник.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Много търпение и време е нужно, за да можем да кажем, че "самосъзнание" е популярна дума сред българските риболовци ... И единственият начин това да се случи е да има хора като нас, показвайки с личен пример и съблюдавайки допълнително за опазването на водните обитатели. Дано все повече хора бъдат ангажирани с каузата "Малко Шарково"!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Предстои зарибяването с шаран, 200000 личинки, на първи.
С това приключваме за тази година.
За следващата ако някой иска да се включи да пусне лептата си в кутия на магазините или да ми се обади да се разберем ако не е от Ямбол.
Както направи Милен от Бургас!
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
milen_ilchev
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 189
Регистриран на: Чет Окт 15, 2009 9:20 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от milen_ilchev »

Много се радвам, че от както преди три години почнахме да зарибяваме (с пъстърва), все повече стават участниците! В случая най-голяма е ролята на Топлия, за което евала! Аз съм на 100% убеден във верността на този почин. Понеже Държавата не го прави остава ние да го направим. В крайна сметка това е за нас, тези дето ходим за риба. Не е необходимо да търпим лишения и "спестяване от закуски", за да дарим някой лев за зарибяване. Дори и малките суми от по няколко левчета дарени от много хора ще свършат работа. А бракониери е имало, има и ще има. Това за мен не е оправдание да не се провеждат такива кампании. Краткият ми опит показва, че въпреки тях остава много риба за хващане.
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”