Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Амбицирани до последно, с пълно бойно снаряжение и хубаво настроение акостирахме на Шарково със Светльо. Както добре е описал и той, още в началото стана ясно, че водата е паднала МНОГО (и продължаваше да пада) и ни чака много тегав риболов. Добре, че Светльо беше подготвил барбекюто и прекрасни пържолки, та на сладка раздумка и още по-сладка мръвка прекарахме голяма част от нощта. Е, имахме и "гости", които за съжаление не идваха от дълбините на язовира, но го приехме като част от "пейзажа" ... Светльо успя да хване десетина нелоши бабушки и тук-там някое караконджулче, но риболовът беше мноооого далеч от очакваното. След като стана ясно, че на сутринта слабият риболов се усилва все повече, събрахме катуна ... слизайки до ръкава на Воден ни се пререва ... ТИНЯ и една малка диря водичка, в която пируваша водоплаващите птици ... час пребиваване беше достатъчен да ни убие и последните капки надежда ... Дестинация Шарково засега е просто обречена - мое лично мнение. ДОкато не се нормализира нивото на водата - не бийте път напразно, колеги :(
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от sa4kov »

mita4eto написа:Амбицирани до последно, с пълно бойно снаряжение и хубаво настроение акостирахме на Шарково със Светльо. Както добре е описал и той, още в началото стана ясно, че водата е паднала МНОГО (и продължаваше да пада) и ни чака много тегав риболов. Добре, че Светльо беше подготвил барбекюто и прекрасни пържолки, та на сладка раздумка и още по-сладка мръвка прекарахме голяма част от нощта. Е, имахме и "гости", които за съжаление не идваха от дълбините на язовира, но го приехме като част от "пейзажа" ... Светльо успя да хване десетина нелоши бабушки и тук-там някое караконджулче, но риболовът беше мноооого далеч от очакваното. След като стана ясно, че на сутринта слабият риболов се усилва все повече, събрахме катуна ... слизайки до ръкава на Воден ни се пререва ... ТИНЯ и една малка диря водичка, в която пируваша водоплаващите птици ... час пребиваване беше достатъчен да ни убие и последните капки надежда ... Дестинация Шарково засега е просто обречена - мое лично мнение. ДОкато не се нормализира нивото на водата - не бийте път напразно, колеги :(


Причината за изпускането на язовира до такива нива е ,че имало пукнатина или пробойна в стената, не можах да разбера подробно за какъв демидж точно става на въпрос, но щяло да е така докато го поправят. И както се очертава.. май май риболова на този язовир за годината приключи :smt022
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Човек ... историята със стената ми прилича на приказката с адвоката и сина му (адвоката отгледал сина си, изучил го за адвокат и него, поверил му едно дело и сина му го приключил за няколко месеца; таткото само възкликнал - не става адвокат от тебе, с тва дело те отгледах и изучих, а ти го затвори за няколко месеца ... ) та и приказката за стената - не знам колко години го чувам това и само дрънкат, никой нищо не прави, само ние трошим нерви че не кълве рибата там ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
sa4kov
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 137
Регистриран на: Пон Авг 30, 2010 12:06 am
Местоположение: София

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от sa4kov »

мдам... за жалост е така... а водоема е разкошен :roll:
ДОГРАМАТА МИ ХЛОПА!
Аватар
arilus
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 300
Регистриран на: Вто Май 18, 2010 10:07 am
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от arilus »

вчера с приятелчето се дотътрихме до язовира /ма с мноооого мерак, такъми, стърви и т.н./, на малкошарковския ръкав, невероятно само ние на целия гьол /доде ни видеше погледа/и вятъра, студен и гаден. водата е паднала с около 2 метра, пълно е с водорасли около брега и откъснати в самата вода. риба с изключение на слънчевките няма. няколко почуквания на блесната и воблера но без риба, самото водене на примамката е трудно през горепосочените откъснати водорасли, а дъните едвам ги извадихме през пръстена от водорасли по брега. самия бряг особено на по-стръмните места е покрит с лъзгава тиня със сухи водорасли отгоре - трудно и опасно предвижване. на бялата пръст не може да се стигне - преди стената е спусната бариера с надпис " неможе поради нещо си инженерни причини". изобщо язовир малко шарково ни показа голям среден пръст.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

arilus написа:вчера с приятелчето се дотътрихме до язовира /ма с мноооого мерак, такъми, стърви и т.н./, на малкошарковския ръкав, невероятно само ние на целия гьол /доде ни видеше погледа/и вятъра, студен и гаден. водата е паднала с около 2 метра, пълно е с водорасли около брега и откъснати в самата вода. риба с изключение на слънчевките няма. няколко почуквания на блесната и воблера но без риба, самото водене на примамката е трудно през горепосочените откъснати водорасли, а дъните едвам ги извадихме през пръстена от водорасли по брега. самия бряг особено на по-стръмните места е покрит с лъзгава тиня със сухи водорасли отгоре - трудно и опасно предвижване. на бялата пръст не може да се стигне - преди стената е спусната бариера с надпис " неможе поради нещо си инженерни причини". изобщо язовир малко шарково ни показа голям среден пръст.
Както писах малко по-горе, напълно излишно е било ходенето ви :( Средният пръст е гордо вдигнат и се вижда от всеки, който иде за риба там, за голямо съжаление изпускаме баш шаранджийския период :(
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от seefeel »

В тая ситуация докато пада водата дали може да се разчита на риболов на костур от лодка?Мисля си за едно влизане около кулата,та мисълта ми е че на по-голямата дълбочина костура дали ще е активен?
Проба му е майката!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

seefeel написа:В тая ситуация докато пада водата дали може да се разчита на риболов на костур от лодка?Мисля си за едно влизане около кулата,та мисълта ми е че на по-голямата дълбочина костура дали ще е активен?
Доколкото зная, колебанието на нивото на водата влияе и на налягането й, а то даже и на по-дълбокото си е величина, та според мен може би ще влияе и на костура. Но ми се струва, че костура си е доста настървена гад и може би доста по-малко ще му пречи падането на нивото
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от seefeel »

Успях да прескоча до лудницата в неделя,нямаше никакви колеги.Нивото не е паднало кой знае колко ,ок. 1,5-2 мт вертикално.Лодка не взех и по-добре че вятъра си беше направо ураганен на моменти.
Изображение
ИзображениеТоя е най-големия,около 1,2кг,имах и още един изтърван такъв но просто рибата взимаше максимално навърте и влизаше веднага в туфите .На рибе също излязоха няколко + един кефал .
А това е целия улов
Изображение
Абе доволно имайки в предвид силния вятър.Живот и здраве другата почивка пак там! :D
Проба му е майката!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Е те това е то, яки тупалки, другата почивка поне двойно повече от тези килограмовите :) Поздрави за излета!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от seefeel »

Благодаря Митаче,господ май те чу :lol: :lol: :lol:
Майтапа настрана ,костура си дава ,но иска търсене .Това е за двама човека от вчера,повечето от по-големите на спининг,другите на рибе .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Проба му е майката!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

:shock: :shock: :shock: Човек, какви са тези дзверове бре :shock: БАСИ ... Ей, напълни ми душата, човек!!! НАПРАВО МИ НАПЪЛНИ ДУШАТА! Еми както си тръгнал, давай в геометрична прогресия, искам да видя от тебе костур, който да държиш с две ръце, ама с пълни длани :) РЕСПЕКТ!!!

П.С. Извинявай, на каква блесна гонеха тези дзверове, би ли споделил
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от seefeel »

Примамки сменям непрекъснато,този път първия удър бе на спинер 14гр и с него си ги запуках.После пак направих няколко проби но не искаше други примамки като кастмастери,силикони,клатушки,утежнени блесни и отново взех да настоявам на спинера.Една нова примамка явно незаслужено подценявана от мен.Мое наблюдение, че костура там си обича най-много въртящите блесни,докато на силикон примерно май нямам уловена риба а ми е една от любимите примамки за костур.Важно е блесните да са тежки поне и над 10 гр,като понякога си ги утежнявам с чибурашки но не съм имал добър резултат.Това от брега,от лодка не знам как е .Предбния път ги лових на утежнен мепс лонк ако не ме лъже паметта 1+/12гр.
Проба му е майката!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Благодаря ти за изчерпателната инфо! По принцип не съм спинингист, но на Шарково съм си играл със силиконки, въртящи блесни и воблери, интересното е, че на силиконка винаги се лови по някое костурче, но са доста дребни. На воблер няколко пъти съм вадил кефалчета, а на въртяща блесна никога досега не съм имал и почукване. Но пак казвам, че този риболов не го разбирам, така че резултатите ми определено не могат да бъдат критерий.
Още веднъж, РЕСПЕКТ!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
dobrikk
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 401
Регистриран на: Чет Мар 20, 2008 11:55 am
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от dobrikk »

Е това ме разби. :shock: :shock: :shock:
Браво градски. Много ама много завиждам :D
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”