Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
slivnalia
кандидат преподавател
кандидат преподавател
Мнения: 3343
Регистриран на: Чет Апр 14, 2005 6:29 pm
Местоположение: Стоян Петров- Сливен

Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от slivnalia »

Изображение

Язовир „Малко Шарково“ е сред най-големите язовири в България. Намира се в Област Ямбол, на 2 км. от едноименното село в Странджа, на 24 км. от гр.Елхово, на 6 км от Общинския център гр. Болярово и на 5 от държавната граница между България и Турция.
Язовирът е със земнонасипна стена и максимален обем 55 млн. куб. метра.
Обграден от ниски хълмове с обработваеми селскостопански земи, засаждани основно със зимна пшеница. В околност има и малки горички. През 1989 година територията около язовира е обявена от BirdLife International за важно от орнитологична гледна точка място, както в национален, така и в европейския мащаб.
Може да се ловят Бабушка, Бял толстолоб, Бяла риба, Каракуда, Костур, Кротушка, Морунаш, Речен кефал (Клен), Слънчева риба, Сом, Уклей, Червеноперка, Шаран.

Нека тук съберем инфото за кълването, методите и тънкостите на този язовир :idea:
Изображение
dbplamen
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 7:51 pm

малко шарково

Мнение от dbplamen »

Колеги ще съм благодарен ако някой ми даде прясна информация за водоема,решили сме да посрещнем първа пролет там а пък и ако е тръгнала белицата още по добре
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: малко шарково

Мнение от mita4eto »

И аз се ослушвам за Шарково, но инфото го няма никакво :( Съдейки от други години по това време, уклея би трябвало да си дава добре, бабушката също да се е размърдала, но тази година с такава тежка зима не зная дали все още не е прекалено студена водата. Един акъл от мен - щом сте решили за първа пролет да ходите, просто си направете прекрасен излет сред природата на някоя от многобройните полянки край язовира, изкарайте си добре, надърпайте хубава риба и после споделете с нас снимков материал :)
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
dbplamen
новобранец
новобранец
Мнения: 75
Регистриран на: Чет Апр 19, 2007 7:51 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от dbplamen »

Това със сигурност ще го направим и дай боже и някоя рибка -след това ще споделя с вас колеги.
Saturn
новобранец
новобранец
Мнения: 47
Регистриран на: Съб Фев 13, 2010 9:58 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от Saturn »

здравеите колеги на 8-ми Април ходих на язовира за около 4-5 часа хванах 4-5кг риба червеноперка излиза на танката вода а горе на широкото сас 4-метров телескоп гол след гол белица на бял засложава си
vanio
новобранец
новобранец
Мнения: 45
Регистриран на: Нед Окт 21, 2007 3:25 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от vanio »

slivnalia написа: Бяла риба
Мисля,че я няма в този язовир.
Има и скобар(алай).
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

Здравеите,бяхме там на 10 април.Много червеноперка и белица има на Горска поляна на ръкава.От 9:30 до 14 напълних живарника.заслужава си лошият път до там.Местата от към гората са за предпочитане.От другата страна има много кал,Дава повече на едно червено и едно бяло пинче
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Malkiq_Ribar
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 178
Регистриран на: Вто Юни 21, 2005 7:18 pm
Местоположение: София

Яз. Малко Шарково

Мнение от Malkiq_Ribar »

Здравейте колеги ! Интересува ме как е положението на Малко Шарково дава ли риба , да предложите някое място или поне да ме ориентирате. На каква стръв да търся рибата и естествено за каква риба да се подготвя .

Мерси предварително ! :drinkers:
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

Здрасти, колега!

По това време на годината хитовите места са в по-плитките води (все още) около Воденския ръкав. Уклей, бабушки, костури, кефал, каракуда (ако я примамиш) са най-честите обитатели и вероятни посетители на живарника ти :-) Стръвта - имай си достатъчно бял, жито и сладка царевичка и експериментирай с тях. Където и да отидеш според мен едва ли можеш да чакаш трофейни риби, но откъм регулярните дребни рибета си мисля, че няма да скучаеш. Но задължително си носи добра трапеза, че там тя е задължителна ;-) И фотото да ни покажеш хубави снимки :) Наслука!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Яз. Малко Шарково

Мнение от mita4eto »

Не разбрах само какво стана с фотото, колега, или още бързам?
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
toko1968
новобранец
новобранец
Мнения: 20
Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 5:44 pm

Re: Яз. Малко Шарково

Мнение от toko1968 »

здравейте колеги. някой да е ходил скоро на язовира.имали слука и заслужавали да се ходи.благодаря предварително.
Аватар
мечока
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Нед Мар 22, 2009 6:59 pm
Местоположение: Добрич

Re: Яз. Малко Шарково

Мнение от мечока »

здравеите колеги.миналата седмица ходихме на малко шарково за 4 дена.за втори път посещаваме този язовир.хубав и малко посещаван.имаше още 3 компании някаде близо до стената.настанихме се някъде около средата на язовира на брега който е противоположен на посоката спрямо Добрич(не познаваме яз. и имената на заливи и ръкави ама беше голямо каране през ниви и поляни)целта ни бяха едрите костури които бяхме наловили при предното идване октомври миналата година.захранка два чувала жито.идеята беше да саберем дребушляка около шамандурите.наистина както са писали колеги по-горе язовира ври от тези дребосъци.приятелят ми е посещавал язовира от преди 20 години и ни разправя какви шарани са вадили тук.на сонара на няколко пъти показваше едри риби на 10-15 сантиметра от дъното,но дали е нещо сериозно не знам(ползваме сонар за първи път),та думата ми беше че може и трофейни риби да има.на няколко пъти през тези дни имаше здрави изплющявания на едри риби в отсрещните заливи.най интересното че още първата вечер около 24 ч. ни удари сомче около 40 см. на което приятелят които тварди че познава добре яз. каза че никога не е чувал тук да са вадили сом.сомчето си плува и очаква следващия си стопанин.лошото на язовира е че 15-20 метра от брега е с подводни водорасли,което прави риболова от брега труден.нашият улов - половин живарник с червеноперка размер човешка длан(миналата година имахме 2 по 1,1 кг),9 костура като двата са над килограм и 3 кефала -2,4кг,1,6кг,1,4кг.костура и кефала на перо от лодка.стръв-рибка.пробвахме на силикони,воблери и блесни ,но без резултат.надявам се да съм бил полезен . наслука
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Яз. Малко Шарково

Мнение от каридата »

Миналата неделя валя дъжд до обед и рибарите плувкари бяха почти валат.Ние излъгахме няколко дребни костура на блесни.Имаше и шаранджий н о от разказите им разбрах че работата не е на добре.Пазача на стената ни каза че предни дни излизал алай.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
Аватар
bg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Пон Юли 23, 2007 3:45 pm
Местоположение: Burgas

Re: Яз. Малко Шарково

Мнение от bg »

коце, как ще е валяло в неделя до обед? нали и аз бях там! :D верно че бяхме до обяд почти капо, но после тръгна рибата предимно бабушки и скобари, и тук таме костури на рибка. А сериозни шаранджии нямаше - само пружинисти. :)
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Яз. Малко Шарково

Мнение от каридата »

коце, как ще е валяло в неделя до обед? нали и аз бях там! верно че бяхме до обяд почти капо, но после тръгна рибата предимно бабушки и скобари, и тук таме костури на рибка. А сериозни шаранджии нямаше - само пружинисти.
Жельо,аз смених два екипа докато се мъчехме да спинингарим около лудницата и стената.А в ръкаваот дясно на лудницата имаше два бивака с гумена лодка и шамандури.Вие до лудницата ли бяхте.?Сори объркал съм се,бях в събота там. :lol:
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”