Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

От брега на джиг почти не пипа нищо,от лодка много рядко по някоя бяла и редки костури.Вчера е изваден шаран около 10кг.Не зная в кой район на язовира обаче.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

В момента наблюдавам как 2 лодки си обикалят в язовира.Няма да дойде ден в който, ще спрем да се правим на "тарикати".Пускайте бялата риба поне когато се размножава.Вземането на маломерки го изключвам.Там управия няма.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Започна ли приличен риболов на мирна риба по ръкавите вече, някакви наблюдения?
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

Миналата седмица за няколко дни имаше приличен риболов на каракуда.От 3-4 дни нищо не пипа.Вчера има изкарани само няколко дребни червеноперки.Иска си няколко по-топли нощи и ще тръгне.Вечерта си е студено още и не е активна толкова.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

boceto84 написа:Миналата седмица за няколко дни имаше приличен риболов на каракуда.От 3-4 дни нищо не пипа.Вчера има изкарани само няколко дребни червеноперки.Иска си няколко по-топли нощи и ще тръгне.Вечерта си е студено още и не е активна толкова.
Благодаря ти за отговора, колега!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
ivanov87
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Ное 21, 2011 4:42 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от ivanov87 »

Здравейте, на 23.03 и 29.03 ходихме на воденския ръкав миналата седмица се получи хубав риболов на червенопера и бабушка като имахме около 7/8 кг риба. Тази седмица нещата бяха доста по различни имахме около 15 червеноперки и две късания накрая на излета.И двата пъти имаше много коли до шаварите на тънката водаи казваха, че ловят каракуда но тази седмица си взех бинокъла и не забелязах някой да лови нещо, само срещу нас извадиха един сом около 2/3 кг. Имаше и шаранджий който бяха с преспиване.Ние ловихме само на фидер, надявам се да съм бил полезен. Качвам снимки от 23.03. защото от тази седмица не съм снимал улова. Поздрави и наслука.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
За да си най-добрия играч трябва да си добър навсякъде ,но да си специaлен някъде.
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Страхотен излет колега ,браво .
И благодаря за информацията!
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

Днес беше панаир на язовира.От всички който видях,само 2-ма имаха по няколко много добри каракуди.Другите си бяха капо.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Да наруша малко настаналата гробна тишина с един отзив от прекрасния Малко Шарково.
С оглед на предстоящото зарибяване, решихме на 10-11 Юни да преслушаме как е положението на язовира. След поройните дъждове през седмицата нямахме кой знае колко много опции и се набихме откъм Ружица. Не бях виждал толкова много биваци, лагери, станове и т.н. по бреговете ... може би цял един град беше се заселил покрай язовира ...

Приповдигнато настроение от новия сезон, повечето колеги бяха заложили на купона, комбиниран с чести обиколки по вода с десетките лодки (май само яхта нямаше на вода ...), барабани, фойерверки, музикални съпроводи, китари и т.н. явно не бяха уцелили правилен синхрон с рибешките разбирания. Активността с няколко изключения май далеч не бе на желаното ниво. При нас имаше два нереализирани удара на хищник и едно леко вземане на шарански такъм. Другото бе прекрасно прекарани часове в съпровода на множество птици и представители на фауната от този регион. Видяхме се и с небезизвестния колега Сирака, комуто завидяхме благородно за прекараните над 10 дни на това райско място. Доказал се шаранджия, този път също бе на ниво със завидни два дивака - една девятка и една петнайска ...

Няма как да не вметна още нещо - на 15.06 предстои поредното зарибяване, инициирано от колегата Жоро и моя милост. От миналата година заибителят се развива доволно добре, таз' годишният също ще влее свежа кръв в "плътта" на това уникално място. Но съпричастността на колегите ни от Ямбол е отчайващо ниска! Благодарение на няколко сърцати колеги ямболлии, както и на много стабилната подкрепа на няколко колеги от Бургас, отново ще се представим тъй както сърцата ни диктуват. А какво е чувството - това може САМО да се изпита, апел към всички да дерзаят и те на свой гръб да го усетят!

Снимки - умишлено няма да пускам сега. Ще последват след зарибяването.
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
galenik
новобранец
новобранец
Мнения: 97
Регистриран на: Сря Яну 26, 2011 1:04 pm
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от galenik »

И нашата компания беше там с кемпера.Риби на сонара много но не вземаха.Като си тръгвахме си прибрахме
всичкия боклук и оставихме мястото чисто както го заварихме но каква беше изненадата като видяхме на връщане голяма камара с торби боклук оставени на брега от Пловдивска група.Камарата се намира преди боровата гора.Нямахме място да го приберем.
doktor d
новобранец
новобранец
Мнения: 76
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 6:07 pm
Местоположение: ЯМБОЛ

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от doktor d »

Няма значение от къде е групата, "цървули" има навсякъде.
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

mita4eto написа: Но съпричастността на колегите ни от Ямбол е отчайващо ниска!
Доста голяма част от времето ми минава в района на язовира.Като тази година обаче,такова бракониерство не е имало.Предният път отделих добра сума за каузата,но за тази не съм дал повече от 20лв.Масово се ловяха шарани и бели риби през забраната.То не бяха мрежи,то не бяха вили, беше чудо.Този проблем се забелязва от всички съвестни рибари.Как човек да лиши семейството си от каквито и да било средства и да помогне,при положение,че не се взимат никакви мерки за опазването на язовира.
ИАРА не ги коментирам,щото спокойно могат да си подадат рапортите за напускане и никой няма да забележи,че ги няма.
П.П. Един въпрос-Коя институция трябва де се съзира ако видя примерно някой от агенцията да разпъва мрежи и след това да си ги прибира.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

boceto84 написа:
mita4eto написа: Но съпричастността на колегите ни от Ямбол е отчайващо ниска!
Доста голяма част от времето ми минава в района на язовира.Като тази година обаче,такова бракониерство не е имало.Предният път отделих добра сума за каузата,но за тази не съм дал повече от 20лв.Масово се ловяха шарани и бели риби през забраната.То не бяха мрежи,то не бяха вили, беше чудо.Този проблем се забелязва от всички съвестни рибари.Как човек да лиши семейството си от каквито и да било средства и да помогне,при положение,че не се взимат никакви мерки за опазването на язовира.
ИАРА не ги коментирам,щото спокойно могат да си подадат рапортите за напускане и никой няма да забележи,че ги няма.
П.П. Един въпрос-Коя институция трябва де се съзира ако видя примерно някой от агенцията да разпъва мрежи и след това да си ги прибира.
Добре де, бракониери е имало, има и ще има, въпросът е ние, останалите риболовци КАКВО ПРАВИМ, за да се противопоставим на тая сган? Ще ти кажа - НИЩО НЕ ПРАВИМ!
Вълна ми излезе на устата да говоря едно и също, но народа хем не чете, хем не слуша, хем и нищо не прави! Целта на зарибяванията ни е да се съберем ХОРА, които им пука за язовира. А когато има такива, следващата стъпка е ясна - организирана форма на охрана! ВИждате го вече из цяла БГ, но явно в нашия регион скоро няма да го видите! 100 пъти писах телефони, Жоро също си е дал негов телефон, звъниш на 112, звъниш и на него!

Хора, осъзнайте се ... не чакайте някой друг да ни помогне - НИЕ сами треа да си помагаме! Това е! КОГА най-после това ще се осъзнае?! То с лаф само не става, още по-малко с брътвежи по форумите!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
boceto84
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Окт 31, 2008 7:31 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от boceto84 »

Не ми се искаше да го пиша,но съм участвал в съвместна акция с ИАРА точно на Шарково.Отделно имам съставени няколко АКТ-а, на такива тарикати дето си ловят през забраната.Има колеги който искат да работят и имат желание да променят нещата.
Незнам като звънна на Жоро,какво мисли че ще направи или на 112.И в 2-та случая ще се обадят на ИАРА да дойде на място да провери.Ето тук е по-големия проблем.Виждал съм как идват и си пускат мрежите необезпокоявани,под предтекст,че проверяват за мрежи и на сутринта идват и си я събират.Да не говорим колко дивеч имат избит в района.Пак казвам НЕ ВСИЧКИ СЛУЖИТЕЛИ НА ИАРА са в това число,но както знаем в кацата с мед и една лъжичка л...на е достатъчна.
Подкрепям с две ръце идеята за организирана-та охрана,но ще е трудно да се направи в граничната зона.
https://www.facebook.com/pages/Handmade ... 8341715246" rel="nofollow" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Начетох се на глупости ...
Нито е трудно ,нито е сложно .
Но явно някой хора, просто си търсят предтекст да не участват. ...
Гледайте ЦРОО .
Защо при тях се получи .
Вече охраняват 5 язовира .
И не чакат на ИАРА ,залавят мрежите и ги горят на място .
Абе ние по некадърни ли сме от тях а .
Или май сме по страхливи .... :axe:
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”