Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
kirko999
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 8:52 am
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kirko999 »

Аз мога да дам. На Воденския 2 вечери почти нищо. Голяма жега.Шараните се биеха на брега да си хвърлят хайвера.Иначе хванахме 2-3каракуди и 2-3бели риби. Като цяло много слабо не видях никой да извади нещо едро.
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от каридата »

От сряда до неделя,доста тегаво на спининг от лодка.Вчера излъгах 2 мерни бели и една щука кило и канче ,костурите са се покрили яко,само инцидентни дребни екземпляри.Инък на гьола тарапана голяма,биваци много,джетове,лодки а днес видях и сърфист.Явно Ямболското море наисина е море.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
jos83
вече хвърля и на тежко
вече хвърля и на тежко
Мнения: 296
Регистриран на: Сря Дек 19, 2007 7:14 pm
Местоположение: yambol

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от jos83 »

И ние прекарахме пет дни на Воденския търсихме шаран но за жалост ги гледахме по брега жегата беше на ниво
Не се променят само най-глупавите
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Баф мааму ... толкоз ли е зле слуката, бре ...
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от каридата »

Ами като чели пъзела не е подреден на язовира,вода доста,водораслите не са се показали още трайно а на всичкото от горе на места имаше цъвтеж и водата беше доста пречупена и мътна.
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Добре де, нищо ли не кълве, каракуда бабушки,,,, НЕЩО, кажете де дайте малко надежда...
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
kirko999
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 8:52 am
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kirko999 »

При нас най-много бяха ударите на сулки на рибка. И изкарах няколко скобара на мача. Но като цяло слаба работа след 2дни пак ще мога да дам инфо.
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Явно сега е моментът на банкетите и моабетите, а риболовът ще е само основание за тях :-) Макар че ми се искаше да е обратното
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Банкети, моабети, Хахахахахаха.
Интересно ми е да чуя , какво ще кажеш сега, след като свърши риболова ни!
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от S.Koychev »

Събота и неделя някой ходи ли ? !?! Активност на шаро ?!?
Ribarche
топлия
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 372
Регистриран на: Пон Фев 23, 2015 9:17 am
Местоположение: ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от топлия »

Активност имаше, чакам репортажа от митачето, снимките са у него. Уникален риболов на шаран.
Ако гледаме на риболова като на болест, то аз съм в последната фаза!!!Нелечимо!!!
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Яз. Малко Шарково за мен е онова място, на което се събират енергийните полета от загадъчната Странджа, от срамежливия Сакар, от родната Тракийска низина и от хилядолетната история на земите в региона ... Добавяйки и сантимента, който имам към това място откак се помня, заедно със свежестта на водната шир - това ми изстрелва душата нейде у висините (май източните цивилизации го зовяха "нирвана" ...). След доста планиране и перипетии, в крайна сметка на 23 Юни акустирахме на брега на язовира. Според първоначалната ни информация, активността на рибата бе доста колеблива, та се бяхме настроили повечко за тотален релакс край софрата. Шаранджийският риболов го знаете що за чудо е - една кола трудно събира багажите, та докато се пренаредят, сглобят и пригодят в бойна готовност всички такъми, докато се избистри тактиката, съобразена с моментното състояние, си отнема време. А докато това стане си задуха типичният Шарковски вятър, ама мераклийската ... въпреки това, Жоро като стар и изпитан боец се метна на греблата и със завидна лекота откара прясно сварената царевица на има-няма 150 метра и след няколко курса стойките бяха опънати на желаната дистанция. И, понеже бяхме комбинирали риболов с поредното зарибяване на Шарково този ден, телефонът звънна - хайде, на стената сме, време е да разселваме. Благодарение на ангажираността на Жоро и отзивчивостта на още няколко човека, третото подред зарибяване с шаран бе осъществено на този ден и във водите на язовира плуват още няколко стотин хиляди бройки шаран! Затова - ще има отделна тема.
Докато траеше това, бях останал да довършвам последния монтаж в компанията на сладкопойните местни пилета, но изведнъж дойде онзи така чакан звук "пип, пийп, пип-пип-пийййййййййййп ....", на кълбета до стойката, а онова отсреща вече вземаше доволно аванс ... тръгна доволно, след което просто спря ... не ще и не ще ... баф мааму, айде отиде в клоните ... подивях! Сефтето си отива .... в последен опит да си го върна му отпуснах влакното и след секунди последва поредният мощен рън встрани - ти си Митко! Ултеграта за няколко секунди обра линията и вече бе под мой контрол. След 15-тина минутки до брега беше прекрасен дивак, който положи морна снага на мекия кеп. Не знаех на кой свят съм ... уникално красив дивак бе в ръцете ми ... аз преди това бях цопнал кадемлийски у водата, нямаше как да хвана фотото в тоя момент. Не знам кво съм правил минутките след това, само помня, че чух следващата песен на нещо по-различно от местните пиленца - пииииииииип .... този път обаче си замина ... Дойде Жоро от зарибяването, не бях го виждал да е толкова засмян и доволен ... викам я да те видя моеш ли се кефиш повече от това - един брой дивак и един изпуснат ... е може, разпъна си усмивка от ухо до ухо :D

Последва серия от случки, които не зная дали мога да опиша детайлно, понеже бях на 77777....7-мото небе от кеф и акъла ми го нямаше, но накратко за период около 5 часа имаше нон-стоп серия от яко вземане, водене, кепчосване, изпускане, късане, захранване и нанасяне и скорострелни монтажи ... беше взело да притъмнява и нещата се поуспокоиха ... оу верно, имам и малко снимки (дебело подчертавам, в 90% от случаите не ни беше до фото, но все пак щракнахме тук-таме), ето затова става дума:

Действието се развиваше ето тук:
Изображение

Един от най-красивите шарани, които е попадал в ръцете на Жоро:
Изображение

и определено най-красивият, който аз съм прегръщал:
Изображение

Мисля, че това е животинка, която е оцеляла години в безумна борба с всякакви гадове - от бракониерите, минавайки през всякакви озверели "риболовци", стигайки до пълчищата корморани и водни обитатели, животинка, която КАТЕГОРИЧНО заслужава да живее още дълги години! И, разбира се, след кратка фотосесия, последва моментален рилийз с уговорка пак да се срещнем след години! Клипът все още не съм го обработил - предстои да го подготвя и ще го предоставя като визуална демонстрация как трябва да се отнасяме с такива шарани.

Достатъчно добро начало и сефте на новата ми стойка
Изображение,
която устоя съвсем непоколебимо на безумните пориви на вятъра и зверски вземания на водните обитатели. Ха дано бъде все така стабилна и дашна откъм рънове :)

Имаше едно вземане, много специфично и като по учебник: "пип, пиййп, пип-пип-пип-пиййййййййййййй...п", засечка, отсреща товарният влак ... доста трудно излиза, но пък нямаше аванси ... хм, странно! След 15-тина минути се видя голямата глава на достолепен амур .. АМУР, УАУ! Небивал екстаз ... кепът ми дойде малък ... едва се събра животното, но ми беше доста странно как нито веднъж не взе аванс ... след майсторско кепчосване и наместване, в кепът се озова амур около 10 кила и МНОГО странна форма - беше със счупен гръбнак и доста изкривен, а и имаше тоно до опашката си голяма отворена рана, което обясни липсата на мощно вземане с аванс пред брега:
Изображение

Зачудихме се с Жоро какво да го правим ... преценихме, че това животно няма много жанс за оцеляване и решихме да го задържим. Ако бе в добро здраве и форма, категорично единственото възнможно бе бърза фотосесия и моментален рилийз.
http://media.snimka.bg/s1/5438/037119092.jpg

Е, след толкова емоции към 22.30 най-после дойде ред и затова:
Изображение,
последвано от тежка софра ... която не съм документирал по обясними причини :D сигурно ми вярвате, наистина беше тежка софра :D нали затова бяхме тръгнали!

Последва утрото на Еньовден - денят, в който утрин млади девойки събирали билки по полето ... абе, погледнах за млади девойки, ама явно са станали по-рано от мен, та видях само това:
http://media.snimka.bg/s1/5438/037119100.jpg
... и то с телефона, фотото бе нейде захвърлено из палатката ...

Вторият ден бе генрално различен - един единствен удар и то нереализиран. Цял ден тотално нищо. Тишината бе нарушена от трофеен кефал, който отнесе костур педарка като куцо пиле домат:
Изображение

Изображение

За съжаление едното диваче при ваденето си и поради моя грешка бе наранено и се наложи да бъде преселено в живарник, за да го видим дали ще се оправи .. не успя милото, та се наложи да бъде пожертвано ... :(
Изображение

Като крайна равносметка, за два уникални дни, прекарани на Шарково имахме 5 скъсвания (заплитания в растителността), две скъсани куки (едната след сериозна борба с много голямо животно), един амур около 10 кг, един шаран 7-8 кг, два от порядъка на около 4 кг. и един трофеен кефал. Междувременно, едната сутрин заложих на риболов на директен за около 2 часа и имах над 30 добри бабушки, 4 костура около половинка и няколко "баби" над половинка - риболов на плувка имаше доволно.

Благодаря за безценните съвети и тактики на Жоро, благодарение на който успяхме да осъществим този уникален излет на яз. Малко Шарково. Опитът му и този път ни доведе до правилно избрана тактика, място, хранене и монтажи.

Накрая, след като дойде ред за тръгване, последва чинно почистване на бивака и брега, една 120 литрова торба бе доволно пълна с боклуци (наши и на колеги преди нас) - апелирам да се отнасяме с РЕСПЕКТ към природата ни и към водните обитатели! Държа да отбележа също така, че е в ход организация по охрана и патрулиране на язовира, след толкова зарибявания, сещате се няма как да оставим нещата на произвола! Апелирам и към вас, колеги, нека бъдем ангажирани и да защитаваме и занапред това уникално място!
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
kirko999
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 110
Регистриран на: Пон Окт 08, 2012 8:52 am
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kirko999 »

Добър излет сте направили. Пожелавам ви за напред само такива и по-добри!
Аватар
morriddin
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 181
Регистриран на: Вто Юли 08, 2008 1:12 pm
Местоположение: Елхово

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от morriddin »

Колеги, как стои въпроса с улова на рибета за стръв, има ли смисъл да се носят, или да взема дъщерята да ми лови?
ВЪДИЦАТА Е ГЪВКАВА ВРЪЗКА МЕЖДУ ДВА ШАРАНА !
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

morriddin написа:Колеги, как стои въпроса с улова на рибета за стръв, има ли смисъл да се носят, или да взема дъщерята да ми лови?
Последните години с увеличената популация на хишник там, уловът на малки рибета за стръв става доста нетривиално занимание. Не разчитай, че ще можеш да уловиш на място, по-добре си приготви предварително. По-скоро инцидентно може да се закачи някой дребосък, аз самият не бих разчитал на улов на място
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”