Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Тук можете да споделяте къде и каква риба кълве в момента.

Модератор: Paublo_Eskobar

Публикувай отговор
Аватар
afgany
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 312
Регистриран на: Чет Яну 11, 2007 11:31 am

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от afgany »

ей тая тема докато я намеря къде беше ) та посетихме го язовира вчера с цел костур. Нивото е стабилно малко по ниско от обичайното. Вятър нямаше ама и костур много не обаждаше. Аз бях с лодка с гребла а двамата колеги с лодка с мотор. На рибка беше изненадващо слабо на меса и дълбочини на които друг път съм хващал доста. Най-вече покрай лудницата и на кулата пробвах. Кълвяха някакви дребосъци от време на време. На силиконки и въртящи блесни също нищо. Та за мен беше 0 риболова. Колегите с другата лодка пообиколиха и бяха хванали все пак 2 костура, единия към кило наплувка, след което бяха намерили пасаж кефали около стената и на въртящи блсни 5-ци, 10 броя по килограм и още изпуснати, което си е голяма забава. Та такова беше положението на отписания язовир. Предполагам че костура ще се засили декември месец, поне миналата година декември едрите ги бяхме намерили на пасажи едва ли не, ама кой знае...... Колегите посещаващи язовира драскайте по въпроса за костура, тя темата за Шарково отдавна май е само за костура )
Аватар
Raven
ще става разбирач
ще става разбирач
Мнения: 397
Регистриран на: Вто Авг 28, 2007 1:36 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от Raven »

Днес малко преди залез помятахме кастмастери около половин час на стената, но ватъра и студа беше ужасен, добре че дойде пазача да ни подкани да се изнасяме :lol:
Аватар
каридата
учете се от него
учете се от него
Мнения: 5067
Регистриран на: Чет Ное 30, 2006 5:06 pm
Местоположение: Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от каридата »

МММ да много кофти работа с тоя пазач там,голямо пазене на стената.Един път дори ми сподели че пазели от терористична атака. :lol:
Ходене му е майката.
Хендмейдър

paranorm:
''ей тва е.. сигурно по бургаско на тва занимание вече му викат 'накаридване'
нещо като ..-жена утре с комшията ще ходим да се накаридим'' :)
kanev000
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 5:15 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kanev000 »

здравейте колеги някой ходил ли е на този прекрасен водоем тази година дали ще дава костур по това време или още е много рано
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

Не съм чул нищо от никого за Шарково в продължение на няколко месеца :(
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
kanev000
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 5:15 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kanev000 »

много е студено маи още иначе като се постопли ще дава доволно това ми е лубимият язовир но последните години много обедня откам риба
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

kanev000 написа:много е студено маи още иначе като се постопли ще дава доволно това ми е лубимият язовир но последните години много обедня откам риба
Дет' се вика, от малък съм израстнал с копнежа за риболов на този язовир, имам стотици излети откак съм станал човек и всеки един излет там за мен носи много сантимент и емоции, без значение дали имам слука. Пролетта преди забраната ще има раздвижване според мен
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
kanev000
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 154
Регистриран на: Вто Яну 20, 2009 5:15 pm

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от kanev000 »

и аз так си мисля колега дано тази година има по някой шарко там.много интересно колега миналата година на 22 март хванах канално сомче там даже не бях чувал да има сом в язовира
Аватар
S.Koychev
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 803
Регистриран на: Пон Дек 08, 2008 11:26 pm
Местоположение: Ямбол

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от S.Koychev »

Язовира беше зарибен с шаран и сом, но бай мангал еба мамата на голяма част от популацията им около Воденския ръкав.
Ribarche
mita4eto
сериозен играч
сериозен играч
Мнения: 1745
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 10:42 am
Местоположение: Ямбол - София
Обратна връзка:

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от mita4eto »

S.Koychev написа:Язовира беше зарибен с шаран и сом, но бай мангал еба мамата на голяма част от популацията им около Воденския ръкав.
Потвърждавам, за съжаление Светльо е прав, че бай мангал оскуба всичко де що можеше покрай Воденския ръкав ... без коментар просто
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
Риболовен клуб Балканка http://www.balkanka.bg" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
misho kostura 55
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Фев 11, 2011 12:30 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от misho kostura 55 »

колеги в началото на декември бяхме там 4 дни, в ляво под лудницата . резултата беше 30на костура по окло 1 1,2кг всеки. линия на тежко, тек като за бяла с подвижно олово и каракудки за стръв около50 100г. най интерсното и изненадващотото беше, единия колега се излигави да търси шаран на царевичка на фидер и познаите. 4 шарана по около 3 4кг.гледах и не вярвах на ушитеси. в интерес на истината ако небях там и не го бях видял никога нямаше да го повярвам . през декември такива риби, уви факт е. съжалявам немога да приложа снимки. сега на 3 3 2011 заминавам пак там за 4 дни. катосе върна обещавам да съм със снимки.
Успех рибари и риболовци?!
seefeel
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 964
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 12:44 am
Местоположение: Георги Иванов,гр.Бургас

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от seefeel »

Наслука колега,дано времето и рибите са с вас!Ще чакам инфото с голям интерес.Макар, че си мисля ,че началото на март е още раничко,но не се знае.
Проба му е майката!
Аватар
misho kostura 55
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Фев 11, 2011 12:30 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от misho kostura 55 »

колега тзи водоем го открих 2010 но според мен там никога несе знае какво ща стане. ще ходия за костур пък ще видим. както доиде, инфо ще осигоря няма грижи. :D
Успех рибари и риболовци?!
Аватар
bg
разбира нещата
разбира нещата
Мнения: 1192
Регистриран на: Пон Юли 23, 2007 3:45 pm
Местоположение: Burgas

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от bg »

днес пробвах за половин час на язовира - нищо! но не това е най-лошото! водата е паднала с 3-4м по вертикал и смятали да оставят така нивото - поне според пазача на стената! значи представете си мястото под лудницата - еми там докъдето сте хвърляли от ръка е на сухо! :evil: минаха и гранична полиция и на пазача им беше интересно, защото от 2 месеца не били видяли някой да хваща нещо...(това не е определящо :) )
По никулден извадили от язовира около 3км мрежи...
еми какво да ви кажа... :ANAL:
Аватар
misho kostura 55
научил се да хвърля
научил се да хвърля
Мнения: 151
Регистриран на: Пет Фев 11, 2011 12:30 am
Местоположение: СОФИЯ

Re: Какво кълве на яз.Малко Шарково?

Мнение от misho kostura 55 »

koлега това за нивото сигорно ли е? ти за костур ли ходи? имашли още инфо?
Успех рибари и риболовци?!
Публикувай отговор

Обратно към “Къде и какво кълве в момента.”